(NE) Objavte tie najšialenejšie diéty

Rozhodli ste sa už NAOZAJ schudnúť, len neviete ako na to? Na definitívne zníženie váhy postačí pravidelný pohyb a zdravá strava. Ibaže, občas máme tendencie špekulovať a hľadať „zložitejšie“ cestičky. Myslíme si, že pomocou diéty schudneme rýchlejšie a efektívnejšie. A občas sme dokonca schopné uveriť tomu že čím drastickejšia diéta, tým lepšie. Ak máte rady svoju imunitu a zdravie, na šialené diéty rovno zabudnite.

 

Ponúkame vám prehľad tých, ktorých podstúpenie je výhradne na vlastné riziko.

 

Čo majú drastické diéty spoločné?

 

V prvom rade nám štíhlosť žiadna z nich nezaručí z dlhodobého hľadiska. Taktiež ich zdravotné dopady sú viac než diskutabilné. Mnohé z nich sú postavené na tom, že v podstate nič poriadne nejeme, ledva pijeme a snažíme sa len prežívať zo dňa na deň. Pohyb je pri takýchto diétach vylúčený, keďže telo by sa aj tak hýbať nevládalo. Ak sa niekde dočítate trebárs o diéte, ktorá je postavená len na pití zeleninových štiav, vedzte, že je to vhodné ako jedno, či dvoj dňový detox. Ako celomesačné „stravovanie“ však rozhodne nie.

 

Odporúčame prečítať: Ktoré aktivity nám spaľujú najviac kalórii?

 

Na drastické diéty sa obvykle dajú nahovoriť celebrity, ktoré nutne potrebujú svoju figúru zoštíhliť pred odovzdávaním cien, či inou pre ne významnou udalosťou.

Šialené diéty

Zdroj: Shutterstock®

Kyslíková diéta podľa nás jedna z tých najšialenejších. Táto diéta vlastne hovorí o tom, že základom vašej stravy je „vzduch“. Ak by ste z tohto ničoho boli predsa len hladné, svoj žalúdok môžete naplniť ešte aj slnečnou energiou. Podľa toho životného štýlu – „breatharianism“ je slnko základným zdrojom životnej sily. Istý Wiley Brooks vás len za cca 10 tisíc dolárov naučí na špeciálnom workshope ako sa zo vzduchu dá vyžiť. A vedzte, že na tom už zarobil naozaj slušnú kôpku peňazí.

 

Dobrovoľná pásomnica viete si predstaviť, že túto nechutnú potvorku by ste si samé od seba nechali vsadiť do tela? Existujú ľudia, ktorí to radi podstúpia. Pásomnica žijúca v našom organizme sa kŕmi tým, čím aj my. Zástancovia tejto diéty tvrdia, že je to absolútne bezpečné, že pásomnica im umožní zjesť čokoľvek a schudnúť popritom až 2 kg týždenne. V Mexiku existujú na tento účel dokonca už aj farmy s takýmito „pomocníčkami“...

 

Odporúčame prečítať: 7 dňová wellness výzva pre vaše zdravie

Šialené diéty

Zdroj: Shutterstock®

Citrónová očistná diéta vyžaduje si obrovské sebazaprenie, pevné nervy aj veľkú trpezlivosť. Táto diéta vám „zaručuje“ celkové prečistenie vášho tela. Bodaj by nie, keď počas 10 dňoch fungujete na špeciálnom nápoji – voda zmiešaná s citrónovou šťavou, trochou medu a kajanským korením. Zakázanú máte každú tuhú stravu. Nápoj by ste mali piť ráno aj večer – funguje ako prírodné preháňadlo a za 10 dní by vám malo pomôcť zhodiť 5 – 8 kíl. Diéta nie je vhodná pre tých, čo majú akékoľvek zdravotné problémy, mala by niesť aj nálepku až do 18 rokov.

 

Za 3 dni 5 kíl pripravte sa však na hladovku a dáme ruku do ohňa že aj na následný JOJO efekt. Počas tejto diéty si dáte na raňajky malú misku ovsených vločiek. Na obed trochu ovocia a na večeru trochu zeleniny. Teda tri mini dávky denne. Obed aj večera by mali vážiť okolo 200 gramov. Fakt, že pôjdete spať so škvŕkajúcim žalúdkom je najskôr viac než istý.  

 

Odporúčame prečítať:  7 potravín, ktoré bojujú s brušným tukom

Šialené diéty

Zdroj: Shutterstock®

Chudnite počas spánku fakt, že keď spíme aspoň 8 hodín, menej priberáme je vedecky dokázaný. A tak si niektorí nadšenci štíhlej figúry vymysleli spánkovú diétu. Pointa je jednoduchá – keď spíme, nejeme. Keď nejeme nepriberáme. Ak sa dokážete prinútiť prespať celé dni a môžete si to dovoliť expresne rýchlo schudnete určite. Tipujeme však, že v dni keď už budete musieť naozaj fungovať budete vyčerpané, ako ešte nikdy.

 

Ovocná diéta opäť ako detox paráda. Avšak ako diéta nie veľmi zdravá, obzvlášť z dlhodobého hľadiska. Ovocná diéta nešpekuluje a dovoliť si ju môže každá z nás. Prvý deň nás možno bude aj baviť a chutiť. Ďalšie dni budú pravdepodobne zložitejšie. Ovocná diéta je založená výhradne na konzumácii ovocia. Ani ono však nevie telu poskytnúť všetky potrebné živiny, vitamíny a minerály. Preto aj s ňou opatrne!

 

 

Akú najšialenejšiu diétu ste vyskúšali? 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

02.02.2015 10:11

vyskúšala som nejaké diéty,žiaľ žiadna ma neoslovila

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

24.05.2020 12:28

Ja osobne som vyskúšala mliečnu diétu a diétu s jablkovým octom. Požadovaný účinok sa síce dostavil, ale nebol samozrejme trvalý, takže odvtedy už drastické diéty nedržím. Veď stačí iba zdravšie jesť a viac sa hýbať a ide to aj samo a hlavne zdravšou cestou bez jojo efektu :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE