Sexi ploché bruško: Ako ho dosiahnuť?

Ploché a vypracované bruško túži mať asi každá žena. Prečo nie? Veď to pôsobí tak sexi. Ploché bruško je na prvom mieste nejednej ženy. Toto šťastie však nemá každá z nás. Preto sa pozrite, ako postupovať jednoducho k svojmu cieľu.

Odporúčame: RECEPT na jesenný cheesecake: V hlavnej úlohe tekvica či batat!

zdravá strava

Zdroj: Shutterstock®

Dávajte si pozor na stravu

Kto by nemal rád maškrty? Pravidelnou konzumáciou sa však zvyšuje naša hmotnosť. Aj brucho naberá na objeme. Uistite sa, že pravidelne prijímate živočíšne bielkoviny, zrná, čerstvé ovocie a zeleninu. Nezabúdajte na pravidelný pitný režim. Ten by sa mal skladať prevažne z vody a bylinkových čajov. Presladené nápoje radšej vynechajte. Ak vás prenasleduje maškrtný jazýček, vezmite si tmavú čokoládu. Čím viac kakaa obsahuje, tým je to lepšie pre vás. Pokúste sa znížiť konzumáciu vyprážaných potravín. Na biele pečivo takisto zabudnite. Ako ste zvyknutá jesť? Lepšie spravíte, keď budete jesť menej a častejšie. V prípade, že sa ponáhľate, ani si neuvedomíte, akú veľkú porciu ste si naložili a už vám rapídne stúpne hmotnosť.

pravidelný pohyb

Zdroj: Shutterstock®

Kardio cvičenia na spaľovanie tukov

Pravdepodobne ste si mysleli, že stačia sklápačky a iné brušné cviky. Tukového tkaniva na brušku sa nanešťastie nezbavíme tak rýchlo a jednoducho. Existuje mnoho spôsobov aerobných cvičení na spaľovanie tukov. Rýchla chôdza, jogging, beh, plávanie, jazda na bicykli, zumba, pilates, jóga. Tieto cvičenia vyžadujú kontinuálny pohyb, ktorý zvyšuje tepovú frekvenciu a metabolizmus. Na toto kardio cvičenie si nájdite 30 minút alebo trikrát po 60 minút každý týždeň.

Pozri aj: Dokonalá figúra Monici Bellucci: Aké je tajomstvo známej Talianky?

nafukovanie

Zdroj: Shutterstock®

Koniec nadúvaniu

Nepríjemne nadúvanie trápi nejedného človeka na tejto planéte. Rovnako sa vyskytuje u mužov aj u žien. Vďaka nadúvaniu bruško pôsobí ešte väčšie. Ako sa ho vlastne zbaviť? Za následok to má nadmerné množstvo soli v jedle a nezdravé jedlo. Môže spôsobiť zmätok v tele a zadržiavanie vody v organizme. Pri varení skúste využívať viac morskú soľ, ktorá obsahuje menej sodíka, ako bežná stolná soľ. Ďalšími dôvodmi nadúvania je konzumácia fazule a strukovín aj žuvanie žuvačiek.

relax

Zdroj: Shutterstock®

Viac relaxujte

Hovorí sa, že žalúdok je náš druhý mozog a je centrálny receptor nášho duševného stavu. Pri pocitoch, ako je úzkosť alebo depresia, trpí hlavne žalúdok. Preto to nechcené nadúvanie, nevoľno alebo zápcha. Trvalé napätie zvyšuje v mozgu produkciu kortizolu, ktorý zaručuje zvyšovanie telesnej hmotnosti, a to najmä v oblasti bruška. Relaxácia pomáha uvoľňovať zablokovanú energetickú hladinu, znížiť príznaky vyvolané stresom, ktoré ovplyvňujú žalúdok. Doprajte si nejaký čas každý deň a jednoducho zhlboka dýchajte.

Cesta k plochému brušku je zdĺhavý a ťažký proces. Menšie bruško nebudete mať z jedného dňa na druhý ani o dva týždne. Preto buďte trpezlivá. Na tabletky sľubujúce rýchle spaľovanie tukov radšej ihneď zabudnite. Ide len o krátkodobý efekt. Ako bojujete so zväčšeným bruškom vy? 

Pozri aj: Je nebezpečnejšia, než sa zdá: Vieš, čo je acidóza?

3 komentárov
Michaela Hudáková

Michaela Hudáková

02.09.2013 08:11

môj boj :/ v lete sa mi podarilo zmenšiť bruško a to poriadnim spotením aspoň 4krát do týždňa a cvičením brušákov každý deň plus zmena stravovania. výsledok som videla po 2 mesiacoch

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

16.01.2014 21:12

tak to to je pekne napísané,, menšie bruško nebudete mať z jedného dňa na druhý ani o dva týždne. Preto buďte trpezlivá.\"

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

24.05.2016 21:57

musim si davat pozor na to co jem, ak je to strukovina,nejaka zelenina, mam smolu a hned je to vidiet

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE