Moderné Paleo – začnite konečne žiť zdravo!

 

 

Ktoré tuky sú naozaj zlé? Treba obmedzovať soľ? Je pravda, že je nutné jesť malé porcie viackrát denne?

 

Ktoré používané potraviny v skutočnosti spôsobujú vysoký cholesterol? Je celozrnné pečivo zdravšie ako biele?

 

 

 

V stravovaní prevláda množstvo mýtov a často je zložité vyznať sa v nich. Máme pre vás skvelú knihu, ktorá pomôže a poradí!

 

Ak chcete zrozumiteľné vysvetlenie toho, ako funguje náš metabolizmus, prečo priberáme, prečo nás prenasledujú rôzne choroby a zápalové ochorenia, siahnite po horúcej novinke Moderné Paleo. Je to prvá slovenská kniha o nutrične najbohatšom spôsobe stravovania.

 

Ponúka návod, ako sa zbaviť nadváhy, civilizačných ochorení a chronickej únavy jednoduchou, prirodzenou a logickou zmenou v stravovaní. Autori popísali princípy optimálnej stravy - musíme mať nutrične kvalitnú stravu, jedlo má mať správnu glykemickú záťaž (aby dokázalo dobre zasýtiť) a negatívny zápalový faktor.

 

Základným princípom Moderného palea je obmedzenie spotreby sacharidov, vylúčenie potravín s vysokým obsahom problematických látok a alergénov.

 

Kniha Moderné paleo obsahuje aj množstvo praktických rád a receptov. Môžete tak objaviť spôsob ako jesť, aby ste mali ideálnu hmotnosť a zároveň boli zdraví a spokojní.

 

Kniha stavia na odbornej argumentácii a overených výsledkoch. Dozviete sa, prečo sú tuky vhodnejší zdroj energie ako cukry, akým spôsobom vplýva strava na chronické civilizačné a zápalové ochorenia a objavíte pre seba najvhodnejší spôsob stravovania.

dieta moderné paleo

Zdroj: Shutterstock®

Každá potravina má konkrétnu nutričnú a kalorickú hodnotu, index nasýtenia a pozitívny, neutrálny alebo negatívny vplyv na zápalové procesy v organizme. Kvalitná strava zároveň dokáže zasýtiť skôr, než sa prejete a zároveň pomáha oživiť prirodzené chute.


Autormi knihy sú Miroslav KarpatyDiana Uríčková, zakladatelia portálu www.paleo.sk. Odborne na knihe spolupracovala MUDr. Eva Smíšková, ktorá sa venuje dietológii vyše desať rokov.

 

Objavte tajomstvo Moderného paleaprečítajte sú úryvok.

 

 

Paleo koláč

paleo koláč

Zdroj: Shutterstock®

1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

10.01.2014 13:30

rada čítam knihy a toto ma zaujalo

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE