Prečo vyskúšať brušné tance? Odhaľ ich čaro i jedinečné účinky!

Túžite aj vy odhaliť svoju postavu, avšak chcete ju predtým vypracovať? Perfektnej postave môže dopomôcť tanec, a to konkrétne brušný tanec. Spojíte tak príjemné s užitočným. Čo je vlastne brušný tanec a ako vznikol? Ide o druh tanca, v rámci ktorého sa využívajú predovšetkým pohyby trupu, s dôrazom na boky a kĺby. Pohyby sa odvíjajú od samotnej hudby, pričom sa tanečnica/tanečník snažia s hudbou svojím telom zladiť do jedného rytmu. 

Odporúčame: Celebrity narodené v znamení Vodnár

orientálny tanec

Zdroj: Shutterstock®

Poznáte brušné tance?

Pôvod brušného tanca nie je celkom známy. Napriek tomu sa pokladá za jeden z najstarších orientálnych tancov na svete. Každá kultúra si brušný tanec osvojila iným spôsobom. Niektoré kultúry s ním spájajú náboženské zvyky, iné ho zaraďujú do svojich kultúrnych tradícií. Za zem pôvodu brušného tanca udávajú odborníci práve Egypt, ktorý považoval tanec za súčasť svojej kultúry.

V súčasnosti si však pod pojmom brušný tanec predstavujeme tanečnice vo farebných dlhých sukniach, ktoré sú opásané štrngajúcimi mincami, zdobenou podprsenkou a šatkou na hlave. No nie je to celkom tak. Brušný tanec je určený pre každého z nás.

Pozri aj: Toto sú najlepšie slané recepty z kysnutého cesta! Vyskúšaš?

tanec

Zdroj: Shutterstock®

Prečo práve brušný tanec?

Brušný tanec má mnoho pozitívnych účinkov. Je vhodnou voľbou pre ženy, ale i mužov v prípade, že sa potrebujú odreagovať od namáhavej či stresujúcej práce aktívnym spôsobom. Jeho výhodou je i fakt, že s brušným tancom môžete začať v ktoromkoľvek veku. Brušný tanec má blahodarné účinky na naše telo, organizmus i myseľ. Okrem týchto faktorov dodáva človeku dávku sebavedomia a celkovej fyzickej a psychickej pohody.

Výhodou brušného tanca je formovanie sedacieho svalstva, ale i spevnenie brucha či dokonca premasírovanie ženských orgánov. Niektoré ženy sa takýmto spôsobom môžu celkovo alebo čiastočne zbaviť bolestivej menštruácie. Tanec môže dokonca odblokovať aj bolesť v krčnej chrbtici. 

Pozri aj: Stoechiol – spoznaj novú revolučnú zložku v kozmetike proti vráskam!

brušné tanečnice

Zdroj: Shutterstock®

Ako na to?

Mnohé ženy majú komplexy z pár kíl navyše. Pri brušnom tanci na ne môžete ihneď zabudnúť, pretože kilá navyše nie sú pri tanci prekážkou. Brušný tanec je rytmický a striedajú sa v ňom rýchlejšie pohyby s tými pomalšími.

Dôraz sa dáva najmä na boky, zadok i ruky. Nemusíte mať obavy. Ako sa vraví: „Nikto učený z neba nespadol,“ a preto hneď nemusíte tancovať ako profesionál. Stačí trochu trpezlivosti, dobrej nálady a vaše telo sa vám čochvíľa poďakuje.

OTÁZKA PRE VÁS:

Vyskúšali ste už niekedy brušný tanec?

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

14.07.2014 13:53

skúšala som ho raz ale bolo to už veľmi dávno

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

14.07.2014 17:12

Ešte nikdy, ale určite by som si dala povedať :).

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE