Prečo sú francúzske ženy štíhlejšie? Toto sú ich hlavné triky!

Jedia plnotučný syr, maslo, pijú víno, doprajú si sladkosti. A predsa sú Francúzky štíhle. V čom je ich trik? Pozrite sa, akými základnými pravidlami sa francúzske ženy riadia.

Kvalitné potraviny

Vyberajú si kvalitné syry, celozrnné potraviny, veľa čerstvej zeleniny a ovocia. Prvoradá je kvalita a nie cena. Dbajú na čerstvosť potravín, keďže pripravujú väčšinou sezónne jedlá. Polotovary v ich kuchyni nemajú miesto.

Pozri: TOP voňavé izbové rastliny: Ktoré rozvoňajú tvoj domov?

ako byť štíhla

Zdroj: Shutterstock®

Vychutnávajú si každé sústo

Jedia trikrát denne – raňajky, obed a večeru. Na obed jedia len ľahké jedlá, pretože hlavným jedlom je spoločná večera, na ktorú si vyhradia veľa času. Jedlo vnímajú každým zmyslom, vychutnávajú si každé sústo, doprajú si čas všetko riadne ochutnať a skonzumovať. Jedia pomaly, popritom konverzujú, smejú sa a nadchýňajú sa nad úžasným jedlom. Nejedia v aute, ani za pochodu ani v rušnom prostredí. Počas jedla si vypínajú televízor, rádio aj počítač, rovnako tak nečítajú noviny. Naplno sa venujú jedlu.

Malé porcie

Keďže jedia pomaly a kvalitné potraviny, stačia im menšie porcie, ktoré ich dobre zasýtia. Pomalé jedenie dokáže dobre zasýtiť. Francúzky sú známe aj tým, že si doprajú všetko, načo majú chuť, no iba v malých porciách. Neobmedzujú sa vo výbere, len v množstve. Nepočítajú kalórie, len z kalorických jedál si užívajú menej. Ak dostanú chuť na sladké, neodoprú si ho ani večer, ale namiesto celej čokolády si dajú len jeden alebo dva štvorčeky. To isté s vínom, dajú si maximálne jeden pohár vína a končia.

tajomstvo štíhlosti

Zdroj: Shutterstock®

Denný pohyb

Tradičné Francúzky nenájdete vo fitness centrách, ale nemožno o nich povedať, že by polihovali celý deň. Miesto jednej hodiny trápenia vo fitnessku trávia celý deň aktívne. Najbežnejšou aktivitou je chôdza. Denne prejdú veľké vzdialenosti, vyhýbajú sa dopravným prostriedkom aj výťahom a to aj v prípade nákupov. Nemajú problém nosiť ťažšie veci bez použitia auta či inej dopravy. Doprajú si vychádzku so svojím štvornohým miláčikom aj trikrát denne. Trávia tak veľa času na čerstvom vzduchu, čo prospieva aj ich zdraviu.

Rozmanitosť

Dôležitou zásadou stravovania je rozmanitý jedálniček. Tak aby neskĺzli do jednostrannej stravy pozostávajúcej len z pár jedál či potravín. Neuznávajú diéty a radšej si doprajú širokú škálu potravín.

Odporúčame: Huba s netradičným vzhľadom na posilnenie nervového systému

8 komentárov
Alena Čabáková

Alena Čabáková

04.01.2014 13:15

No a dobré francúske syry a k tomu ich chutné vínko .... Môže byť :)

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

06.01.2014 18:04

Tak toto znie uplne idealne...a ešte sú aj štíhle....

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

16.01.2014 20:06

zaujímavé čítanie tak to im máme čo závidieť

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

16.01.2014 20:47

Syn bol na dovolenke vo Francúzsku a samozrejme priniesol aj syry, výborná pochúťka.

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

25.01.2014 22:18

Moze to byt aj inym zivotnym stylom a zdravsou stravou

Vaše meno:

Dominika Sedliaková

Dominika Sedliaková

07.03.2014 14:08

Naj,naj článok... ;)

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 17:55

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 17:55

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE