Ako sa po sviatkoch dostať do formy?

Vianočné a novoročné sviatky sú za nami, rovnako aj zopár dní roka 2015. Mnohí ľudia si do Nového roka dávajú predsavzatia, ktoré sa snažia naplniť. Prestať fajčiť, nájsť si novú prácu alebo dostať svoje telo do formy.

 

Ak patríte medzi tých, ktorí si do tohto roka dali predsavzatie dobrej figúry a kondície, v dnešnej rubrike o Cvičení vám poradíme zopár spôsobov, vďaka ktorým to môžete dosiahnuť. 

 

 Pohyb

 

V zimnom období máme možnosť vykonávať niekoľko zimných športov. V prípade, že radi lyžujete či bežkujete, spojte príjemné s užitočným a navštívte niektoré z mnohých lyžiarskych stredísk. Vedeli ste, že napríklad pri takom bežkovaní dokážete za hodinu spáliť v priemere 950 kalórií?

 

Ďalšou vhodnou alternatívou je začať s lekciami tanca. Salsa, valčík, tango, tanečné cvičenie zumba a mnohé iné. Nezáleží na tom, aký druh tanca si zvolíte (ideálne je zapojiť podľa možností aj partnera:-)), dôležitý je pravidelný pohyb, ktorým si spevníte telo a spálite tak nepotrebné kalórie. A okrem iného si zatancujete. 

 

 

Odporúčame prečítať: Dostaňte sa do formy vďaka lyžovaniu

lyzovanie tanec

Zdroj: Shutterstock®

 Pitný režim

 

Okrem pohybových aktivít nesmieme zabudnúť na pitný režim. Ten je mimoriadne dôležitý. Za deň by ste mali prijať 2 – 2,5 litra tekutín. Najlepšia je pre pitný režim voda, no vhodné sú aj nesladené bylinkové čaje či čerstvo vytlačené zeleninové šťavy. 

 

 

Odporúčame prečítať: Čaro zimného korčuľovania

pitie vody

Zdroj: Shutterstock®

 Strava

 

Dôležitým faktorom je aj strava. Tú sa snažte vyvážiť a doplňte ju o zdravé tuky, proteíny a komplexné sacharidy. Sladkostiam pri nákupoch radšej odolajte a vynahraďte si ich sladkými, no zdravými alternatívami. Snažte sa jedávať pravidelne, ale zato v malých dávkach trikrát až päťkrát denne. 

 

 

Odporúčame prečítať: Vyskáčte si dobrú postavu so švihadlom

strava

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Aké sú vaše triky, ktoré vám pomáhajú dostať sa do formy po

sviatkoch?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

11.01.2015 09:31

nemám žiadne triky iba sa viac hýbať a začať zdravšie jesť, čo sa mi zatiaľ nedarí a stále som v kolotoči "sviatkového obžerstva ". tak dúfam že už to nebude dlho trvať a pustím sa aj ja do toho - viac pohybu a zdravšia a ľahšia strava :-)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

18.12.2015 19:30

po sviatkoch varim take lahke obedy a vecere,viacej sa hybem,lebo vacsinou ak sa da chodime na ples,to je taka motivacia...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE