Kreatívne vychytávky do kuchyne, ktoré by v nej nemali chýbať!

Varenie už nie je len o povinnej príprave nedeľného obeda, klasického pečeného kuraťa (zbiehajú sa nám slinky) a ryže s marhuľovým kompónom. Dnes je varenie umením, láskou, vášňou. Niekoho varenie baví, napĺňa a iní sa zase tvária, že tá miestnosť so sporákom bola postavená omylom a žijú spôsobom z reštaurácie do úst.

Áno, varenie je príjemnou aktivitou pre mnohých, ale nie každý sa vyučil za kuchára alebo absolvoval kurz varenia a dokáže v zlomku sekundy nakrájať na tenučko cibuľu presne tak, ako v tom programe o šiestej na treťom kanáli. No a práve preto šikovné (možno aj trochu lenivé) hlavy vymysleli niekoľko skvelých, praktických vychytávok a pomôcok, ktoré uľahčia prípravu jedál. A ešte k tomu niektoré z nich vyzerajú naozaj dizajnovo, takže môžu byť aj vkusným doplnkom vo vašej kuchyni. Ste zvedaví? Poďme sa teda na ne pozrieť.

Neprehliadni: Recept na nepečený zákusok zo sušienok: Úplná bomba!

Dóza

Zdroj: pinterest.com

Výborné riešenie

Pri uskladňovaní potravín, ako sú cereálie alebo strukoviny, sme prešli z papierových či pôvodných obalov na dózy. Avšak poličky máme plné týchto nádob a stále sa v nich prehrabávať, vyťahovať zo zadu a posúvať, nás niekedy dokáže poriadne rozčúliť, najmä ak nám kypí z hrnca na sporáku. Máme pre vás vynikajúce riešenie. S týmto otočným zásobníkom nemusíte mať v kuchyni 10 rôznych dóz. Nielenže šetrí priestor, ale tiež udržuje múku, ryžu, kukuricu a ďalšie potraviny čerstvé. Čo na to poviete?

Škrabka

Zdroj: pinterest.com

Charlie Chaplin u vás v kuchyni

Buďte štýlové a zároveň vtipné a zaobstarajte si škrabku s Charlie Chaplinom. Zaručujeme vám, že sa vás každý bude pýtať, kde ste takú trendy pomôcku zohnali! Neváhajte, gúglite a dodajte vašej kuchyni dotyk vintage štýlu. My sme sa do tejto škrabky úplne zamilovali!

Formy

Zdroj: pinterest.com

Pre všetkých milovníkov palaciniek

Aj vy sa neviete dojesť palaciniek a najradšej by ste ich jedli vždy a na všetky spôsoby? Nielen vy, ale aj váš partner a celá vaša rodina patrí k prvoligovým pojedačom týchto dobrôt? Viete čo, časy, keď palacinky boli iba tenké a okrúhle sú už dávno preč! Pomocou jednoduchej nelepivej silikónovej formy môžete byť každé ráno za hviezdu a ľahko vykúzliť palacinky v tvare kvetov, malých kruhov, štvorcov, srdiečok a pod.

Na bylinky

Zdroj: pinterest.com

Kurací vývar

Hm, predstavte si, ako sadáte za stôl a na tanieri vás čaká poctivý kurací vývar. Cítite tú vôňu? Usaďte sa a naberte si za poriadnu lyžicu. Ale čo to? Aj vás často rozčuľujú plávajúce bylinky? Lenže bez nich by to nebolo ono a polievka by nemala tú pravú chuť. Zaobstarajte si silikónovú nádobku v tvare kurčaťa a vychutnajte si váš vývar plnými dúškami bez omotaných byliniek okolo lyžice. Mňam!

Naberačka

Zdroj: pinterest.com

Vitajte v džungli

Chcete vniesť do vašej kuchyne trochu života? Možno si myslíte, že nad základnými kuchynskými pomôckami, ako je napríklad príbor, si moc dizajnéri a výrobcovia hlavu nelámu. Mýlite sa! Pozrite sa na tieto krásne naberačky v tvare tropického listu. Keď už svokru neohúrite vašimi arabiata cestovinami, nebojte sa, určite bude híkať nad vašou štýlovou naberačkou.

Pre deti

Zdroj: pinterest.com

Nielen pre deti

Pamätáte sa na lego? Všetci sme ho zbožňovali. Možno aj vy sa sem tam prichytíte, ako staviate z neho vežu, zatiaľ čo váš syn nahnevane fučí v kúte lebo mu nechcete vrátiť jeho obľúbenú hračku. Ale no, odložte ho, už ste predsa veľký. Radšej si kúpte silikónové formy v tvare lega a upečte si výborné koláčiky či použite formy na vytvorenie ľadu. 

vychytávky

Zdroj: pinterest.com

A kde tieto super vecičky dostať kúpiť? Všetko nájdete na internete. Prezrite si čínske eshopy, kde nájdete produkty od výmyslu sveta dokonca mnohé za smiešne ceny. Niektoré z výrobkov tiež ponúkajú predajcovia na jarmokoch, vinobraniach a iných sezónnych podujatiach.

Pozri aj: Ovplyvňuje mrazenie hríbov ich kvalitu? Ako ich uskladniť správne ?

5 komentárov
Katarína Konečná

Katarína Konečná

14.06.2020 11:03

bohužiaľ, už všetko je z Číny ):

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

14.06.2020 13:15

milé vychytávky , pomôžu a ešte aj potešia :-)

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

14.06.2020 14:46

parádne vecičky...

Vaše meno:

Alexandra Semanová

Alexandra Semanová

15.06.2020 20:06

Výborné a praktické vychytávky do kuchyne.

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

16.06.2020 18:02

nemám rada veľa doplnkov a pomôcok v kuchyni, uprednostňujem univerzálnosť a jednoduchosť

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE