Janette Šimková: Knižka, s ktorou sa dá žiť (Veľké pravdy v malých príbehoch)

Pôvabná knižka, s ktorou sa dá premýšľať, polemizovať, hádať, tvoriť, byť nažive... Pozýva na prechádzku do vašich najvnútornejších zákutí, aby ste mali k sebe bližšie a naladili sa na seba.

Osem kapitol, v každej sedem zamyslení a štyri na rozlúčku. Spolu šesťdesiat pohrúžení na šesťdesiat dní premýšľania a vytvárania si nových schém uvažovania o sebe, o svete a témach, ktoré sú obsiahnuté v tematických okruhoch: Lačná sebaúcta, Duševné zlomeniny, Emočná abeceda, Krása intelektu, Resuscitácia odvahy, Randenie so sebou, Zaľúbenie sa do seba a Vzťahové arény.

Jej práca má ťažisko v tom, že sprevádza ľudí sebarozvojom. O svojej novej knihe si netrúfa povedať, že má byť v kategórii osobný rozvoj. Považuje ju skôr za pozvanie na žitie bezvýhradného a plnohodnotného života – s ponukou šesťdesiatich nevyčerpateľných myšlienok zachytených v malých zamysleniach. Autorkinou snahou bolo pretlmočiť náročné a komplikované témy do zrozumiteľného jazyka a obrazov, aby podnietili čitateľovu túžbu mať otvorenú myseľ aj srdce. K tomu ho vedú aj krásne ilustrácie výtvarníčky a arteterapeutky Kataríny Vargovej.

Zoznámte sa s knihou životnej a vzťahovej koučky Janette Šimkovej – Knižka, s ktorou sa dá žiť.

 

 

Autorka o svojej knihe

Moje krátke úvahy vyvolávajúce otázky, alebo vyzývajúce k sebareflexii, vychádzajú z toho, ako zmenou myslenia dokážeme zmeniť postoj. Postoj determinuje naše správanie. Keď chceme, aby sa nám veci v živote diali inak, potrebujeme niečo robiť inak, napríklad mať pod kontrolou myšlienky. Ich sila dotvára náš sebaobraz, a ten sa napokon odráža v srdci. Keď pozitívne vyladíme sebavnímanie, vyladíme aj vyžarovanie. Naše srdce sa tým otvára k väčšej dôvere v seba aj v iných ľudí. Aby sa tak stalo, mali by sme si odpovedať na niektoré nástojčivé otázky, ktoré sa snažíme odohnať, ony sa však vracajú ako bumerang. Práve na také témy som sa pozrela a pridala k nim svoje skúsenosti z praxe.

Janette Šimková

Zdroj: Janette Šimková

REFERENCIE

Toto je „Knižka, s ktorou sa dá žiť“...  radostne, príjemne, zdravo, úprimne. Mnohé z nej som už zaviedla do svojho života. A teraz viem, čo chcem, čo nechcem – a nielenže o tom hovorím, ja tak žijem.

Oľga Belešová, herečka

Určite to poznáte: čím viac možností máme, tým ťažšie sa rozhodujeme. Ak sa chcete do seba dôkladnejšie ponoriť a intenzívnejšie sa na seba naladiť, prijmite pozvánku do sveta inšpirácií a správnych rozhodnutí. Knižka, s ktorou sa dá žiť vás naladí na nové myšlienky a vyzve vás na súboj s vlastnou nerozhodnosťou.

Daša Čejková, editorka knihy

Janette príjemným, zrozumiteľným a ľahko čitateľným jazykom posúva čitateľovi posolstvá, ako sa priblížiť k sebe a žiť naplnený a hodnotný život. S ľahkosťou sa mi maľovali obrazy k jednotlivým kapitolám a verím, že i vám sa bude knižka dobre čítať.

Katarína Vargová, výtvarníčka a arteterapeutka

Knižku nedokážem dočítať. V dobrom. Čítam ju neustále a odpovedám si na základné otázky. Nachádzam si vďaka nej čas pre seba a pravidelne sa zamýšľam. Sú to veľké pravdy v malých príbehoch a trefné odhalenia. Napísané výstižne presne tak, ako je to naozaj. Vždy dočítam spokojná. Knižka vás dokáže pohladiť, nasmerovať váš deň aj upokojiť. Vrele odporúčam mať ju vždy po ruke.

Martina Novotná, zakladateľka prvého slovenského magazínu pre podnikateľky www.akcnezeny.sk 

Pri čítaní knižky som prežíval slobodu – autorka totiž ponúka realistické odpovede, ktoré od čitateľa neočakávajú zázraky, o ktoré sa možno doteraz v živote snažil, a ktoré ho viedli k častým sklamaniam. Janette sa nebojí opísať to, ako to naozaj v našom živote je, a samozrejme, pridáva to najpodstatnejšie – že je to tak v úplnom poriadku.

Marek Madro 
Psychológ / Programový riaditeľ internetovej poradne pre mladých, www.ipecko.sk

Kniha je bravúrna, učiaca rešpektu, úcte, sebadôvere a sebaúcte, prináša recepty ako bezpečne opúšťať zónu komfortu a vyjsť z „bubliny pohodlia“.

Spoľahlivo sa môže stať sprievodcom každému, kto má pocit, že postáva na jednom mieste a potrebuje zmenu, alebo stráca v živote zmysel, motiváciu a energiu, či pociťuje nedostatok lásky.

Erika Feketová, ACC (ICF), Koučka, Managing Director www.espiral.sk

ukážky knihy

Zdroj: Janette Šimková

PREDSLOV KU KNIHE

Môj obľúbený autor Barry Schwartz, americký psychológ a sociológ, hovorí, že čím viac možností voľby máme, tým menej sme spokojní s výsledkami našich rozhodnutí. Príliš veľa možností nás vháňa do nerozhodnosti a stresu, že nám niekde niečo podstatné utečie, ak si nevyberieme správne. Jeho slová mi prídu na myseľ zakaždým, keď sa v kníhkupectve ocitnem v oddelení literatúry súvisiacej s osobným rozvojom. To množstvo titulov a ponúkaných tém až desí. Pri pohľade na tú záplavu kníh vás pravdepodobne prepadne  úzkosť a pocit márnosti. Na policiach je toho viac, než sa dá za jeden život prečítať, nieto ešte aplikovať v živote. Našťastie, čas od času sa objaví kniha ako je tá, ktorú teraz držíte v rukách. Kniha, ktorej ambíciou nie je tú rôznosť a roztrieštenosť ešte prehĺbiť, ale vniesť do toho chaosu trochu orientácie a prehľadnosti. Janette Šimková má jedno úžasné nadanie, ktoré jej ticho závidím. Má dar slova. Dar prekladať náročné a komplikované témy do zrozumiteľného jazyka a obrazov. Pri čítaní tejto knihy mi určite dáte za pravdu. V jej podaní je čosi upokojujúce, všetko pôsobí tak jasne, ľahko a človeka to naladí na optimistickú vlnu. Autorka v čitateľovi prebúdza túžbu objavovať, skúšať a hrať sa. Už len týmto svojím nastavením dokáže prinášať do životov druhých ľahkosť, s ktorou sa žije oveľa jednoduchšie a šťastnejšie. Preto verím, že táto kniha dokáže naplniť prísľub svojho názvu a dúfam, že vás – kniha i autorka – oslovia rovnako ako mňa.

Michal Mynář, psychoterapeut a publicista

 

1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

27.08.2019 16:09

Určite pútavé čítanie

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE