Čo prezrádza tvar rúk o tvojej osobnosti? Dozvieš sa aj to, čo nevieš

Hovorí sa, že podľa rúk vieme veľmi dobre odhadnúť vek, ale dokážeme zistiť aj to, či sa človek živí manuálnou prácou, prípadne je vášnivým záhradkárom. Vedeli ste však o tom, že aj samotný tvar rúk môže o človeku veľa napovedať? V článku sa spoločne pozrieme na typológiu, ktorej správnosť si môžete hneď aj overiť. Stačí si dôkladne prezrieť vaše vlastné ruky.

Aká ste osobnosť?

Venovať sa budeme deleniu na štyri základné typy rúk. Ak sa medzi nimi nenájdete, je veľmi pravdepodobné, že nie ste presne vyhranený typ, ale môžete niesť znaky dvoch typov. V takomto prípade ide o tzv. zmiešaný typ ruky.  

Pozri aj: Toxické kamene: Tieto radšej ani nechytaj do rúk!

typy rúk

Zdroj: Shutterstock®

Kvadratický typ rúk

Pokiaľ vaša dlaň pripomína štvorec, je teda krátka a silná, pričom rovnako sú krátke a silné vaše prsty, znamená to, že vám nerobí problém ani tvrdá práca. Ste praktickí a zároveň veľmi metodickí, čiže máte radi svoj systém a poriadok, veci na svojich miestach. Na druhej strane vás dokážu vykoľajiť nové situácie a postupy, čiže hoci patríte medzi tzv. „pracovité včeličky“, nie ste veľmi flexibilní.

Psychický typ rúk

Dlhá dlaň s dlhými a na konci zúženými prstami reprezentuje tzv. psychický typ ruky. Ak ste sa našli v tomto type, vypovedá to o vás, že paríte medzi senzitívne osoby, ktoré dokážu vypočuť druhých, tiahnu ku vzdelávaniu sa a majú bohatý vnútorný život. Dokazujete to svojou kreativitou a výtvormi rôzneho charakteru. Typická je pre vás aj trpezlivosť, vyrovnanosť a smerovanie k harmónii a pokoju.

kvadratický a psychický typ ruky

Zdroj: Shutterstock®

Lopatkovitý typ rúk

Je vaša dlaň široká a silná, ale prsty nemožno označiť za veľmi krátke? V tom prípade patríte medzi rozhodné osoby, ktorým nechýba sebavedomie a energia. Rozhodujete sa rýchlo, nemáte problém prispôsobiť sa a vaša komunikácia je zreteľná a jasná. Niekedy máte pravdepodobne problém s prílišnou súťaživosťou a tvrdohlavosťou.

Kónický typ rúk

Pre tento typ sú charakteristické užšie zápästia a konce prstov, ktoré možno zaradiť k tým dlhším. Našli ste sa? Pokiaľ áno, tak podľa všetkého patríte medzi nestále osoby, ktoré sa nevyjadrujú veľmi zrozumiteľne a výstižne, ale naopak, radi „zahmlievajú“ realitu. Zároveň ste však veľmi kreatívne a romantické duše, ktorých teší tzv. „stavanie si vzdušných zámkov“.

 

lopatkovitý a kónický typ ruky

Zdroj: Shutterstock®

Na základe uvedenej typológie rúk si môžete všímať aj to, ako viete komunikovať a spolupracovať s ľuďmi, ktorí majú rovnaký typ rúk ako vy. Pravdepodobne zistíte, že ste rovnako naladení, dokážete sa lepšie pochopiť a porozumieť si, nakoľko vaše povahové črty a charakter majú podobný ráz. Ak sa tak stane, potvrdíte tým vlastne aj uvedenú teóriu.

Vybrali sme: Vieš, na čo je dobré pálenie bobkového listu? Tento trik ťa dostane!

5 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

13.04.2019 06:29

ZaujímAvý článok

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

13.04.2019 15:59

na mňa to presne sedí

Vaše meno:

Janka Jurasova

Janka Jurasova

13.04.2019 20:02

super članok aj sedi :-)

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

13.04.2019 20:52

Veľmi zaujímavé, ale ako sa zdá, naozaj i samotný tvar ruky môže o človeku veľa vypovedať!

Vaše meno:

Vlasta Mäsiarová

Vlasta Mäsiarová

22.05.2019 21:24

Rada si pozerám ľudské ruky, veľa vravia o charaktere ich majiteľa

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE