Máte problém s ranným vstávaním? Vyskúšajte tieto 4 tipy

Máte aj vy problém s ranným vstávaním a vždy keď vám zazvoní budík, tak by ste najradšej ešte pätnásť minút len tak ležali pod teplou perinou a zmierili sa so svojím osudom?

Aj my...

 

No ponúkame vám pár tipov, ako premôcť rannú lenivosť a dostať sa z postele o čosi skôr.

1. Zamerajte sa na svoje zdravie

 

Ak mávate problémy s ranným vstávaním, prv, než sa pustíte do akýchkoľvek rád, zamerajte sa na svoje zdravie a správne fungovanie tela. Niekedy možno stačí doplniť telu potrebné vitamíny, inokedy môže ísť o vážnejší problém. Tak neváhajte a poraďte sa so svojím lekárom.

 

2. Voda, alkohol, kofeín

 

Keď sa vám podarí otvoriť aspoň jedno oko na ranné zazvonenie budíka, tak najlepšie, ako svojmu telu poviete, že treba vstávať, je osviežiť a hydratovať ho. Nechajte si každý večer pri posteli pohár čistej vody a hneď ako ráno vstanete, vypite ho. Nielenže tým naštartujete svoj metabolizmus, ale ak sa z toho stane každodenný rituál, bude to pre vás signál, že sa začína nový deň. Ak si chcete ranný dúšok vody ozvláštniť, veľmi dobrá je spolu s čerstvou citrónovou šťavou.

 

Ak chcete zlepšiť svoju rannú pružnosť, je dobré večer vynechať kofeínové a alkoholové nápoje. Bez nich bude váš spánok kvalitnejší a ráno menej bolestivé.

 

Odporúčame prečítať: Zatočte s lenivosťou raz a navždy!

4 tipy, ako sa ráno dostať z postele

Zdroj: Shutterstock®

3. Budík

 

Aj keď je zaužívaným zvykom mať budík blízko pri svojej hlave a na dosah rúk, zmeňte to. Ak si svoj budík dáte niekoľko krokov od postele, ráno vás to donúti vstať a vypnúť ho a vyhnete sa tak jeho automatickému zaklapnutiu v polospánku. V tomto prípade platí, že vzdialenosť budíka od postele je priamoúmerná problémom s vaším ranným vstávaním.

 

Pre milovníkov mobilných aplikácií existuje niekoľko takých, ktoré vaše ranné problémy doslova zruinujú. Poobzerajte sa po aplikácii, ktorá vás nielen zobudí na nepríjemný zvuk, ale na vypnutie tohto budíka budete musieť zapojiť svoj mozog aj telo. Napríklad, budík sa nevypne, dokým mobilným telefónom neodfotíte niečo žlté alebo dokým nevyriešite jednoduchú matematickú úlohu.

 

Odporúčame prečítať: Nespavosť už nebude váš problém: Privoďte si opäť sladké sny

4 tipy, ako sa ráno dostať z postele

Zdroj: Shutterstock®

4. Trénujte telo aj ducha

 

Ak sa naučíte, že svoju myseľ musíte nastaviť na ranné vstávanie a budete ju pravidelne trénovať, po pár dňoch už so svojím zlozvykom nebudete mať problémy. Môžete do ranného rituálu zapojiť aj svoje telo a každé ráno sa desať minút venovať nenáročnej rozcvičke alebo joge. Postupne sa z tohto núteného pohybu stane radosť a vaše telo si ho začne doslova pýtať.

 

Jednou z babských rád, ako sa dostať z postele, je využívanie rôznych vonných esencií. Ak vaše čuchové bunky reagujú na energickú vôňu citrusov alebo mentolu, pridajte pár kvapiek týchto vonných olejov do nádobky so soľou. Nádobku zatvorte a keď vás ráno bude opäť premáhať spánok, privoňajte si k tejto soľnej vychytávke. 

 

Odporúčame prečítať: 4 fakty ako na nás vplýva spln Mesiaca

7 komentárov
Monika Filípková

Monika Filípková

05.02.2017 11:21

Tak tieto triky vyskúšam, lebo moje ranné vstávanie je skutočne horor. :D

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

05.02.2017 13:58

nemám problémy ráno vstávať

Vaše meno:

Anna Kralovičová

Anna Kralovičová

05.02.2017 14:43

Moje telo mám už tak nastavené, že vždy sa zobudím v ten istý čas, ani budík nepotrebujem. Ale tieto rady sa mi možno niekedy zídu.

Vaše meno:

simona v.

simona v.

05.02.2017 22:49

... maminka, vonku vykuklo už slniečko, už sa mi nechce spať....

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

06.02.2017 19:53

ranné vstávanie je veru môj veľký problém... no ale keďže musím vstanem, vždy večer si poviem že musím ísť skôr spať ale večer znova ponocujem a ráno znova nie a nie vstať :-)

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

07.02.2017 22:23

nemám pocit zatial, že by som to potrebovala zazvoní budík a vstanem

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

23.08.2021 19:01

Rada som si prečítala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE