Afrodiziakum: Nakopni svoj sexuálny apetít týmito potravinami!

Valentín je už dávno za nami, avšak dôvodov k prejavom lásky nájdeme niekoľko. Jedným z nich je vášnivá noc, ktorá oživí každý vzťah. Na druhej strane, celodenný stres, starosti či únava sú častými nepriateľmi romantiky. Ako to napraviť?

 

Odpoveď je pritom jednoduchá, a dokonca veľmi chutná. Keď sa povie afrodiziakum, mnohí si predstavia tabletku, kvapky alebo niečo nehmotné. Pripravili sme pre vás top potraviny, ktoré dokážu zdvihnúť náladu aj v ten najhorší deň a premenia vaše nočné dobrodružstvo na naozaj nezabudnuteľné chvíle.

 

Najsilnejšie afrodiziakum je moc

Afrodiziakum je látka známa už od nepamäti. Naši predkovia jej pripisovali dôležitú až magickú schopnosť očariť všetky zmysly. V každej starobylej komunite používali rôzne látky s týmto účinkom. Šamani boli tými, ktorí pomáhali hlavne mužom s prípravou afrodiziaka a jednalo sa zväčša o pohlavné orgány zvierat. V niektorých kultúrach to boli orgány z býka či nosorožca, v iných, napríklad v Ríme už verili v zázračnú moc cesnaku a v Číne používali ženšen. Našťastie, v našej dobe už vieme, že konzumáciou orgánov si túžbu neposilníme.

 

Schopnosť očariť patrí afrodiziakám dodnes, ibaže ju nevyužívame tak často. Veď uznajte, koľkokrát ste nejaké afrodiziakum jedli za účelom lepšieho sexu? A pritom mnohé z nás majú problém v tejto oblasti života. Stres aj únava, nekonečné kvantum povinností, a nebodaj aj deti, neprinášajú príliš uvoľňujúce myšlienky. Neustále náhlenie a rýchly životný štýl nás naopak oberajú o energiu, aj o tú sexuálnu. Toto všetko prináša problémy s neverou, končiace rozvodom či neplodnosťou.

 

Pozri aj: Poznajte svoje telo: Vaginálny zápach - na týchto 5 si dávajte pozor!

prírodné afrodiziakum

Zdroj: Shutterstock®

Najznámejšie sú ustrice

Pokiaľ sa trošku vyznáte, tak spojenie afrodiziakum a ustrice, vám je dobre známe. Nevábny vzhľad tohto mäkkýša absolútne nevypovedá o jeho úchvatných vlastnostiach. Mnohých, okrem vzhľadu odrádza aj fakt, že sa väčšinou jedia surové a majú jemný rybí zápach. Napriek tomu patria k najvýraznejším afrodiziakám. Môže za to bohatý obsah aminokyselín. Mimo toho obsahujú aj mnohé vitamíny, ako napríklad A, B1, B2, minerálne látky ako je jód a iné dôležité nutrienty (vápnik, železo, sodík...).

 

Ak vás surové ustrice vôbec nelákajú, môžete vyskúšať grilované, ako súčasť cestovín či v omáčke. Pre zvýraznenie chuti nezabudnite na citrónovú šťavu a podávajte ich v kombinácii so šampanským, čím umocníte ich účinok. Účinok ustríc popisoval už známy Casanova, ktorý ich prikladal k perám mileniek a tie po „vcucnutí" prežívali to, čo zažijete aj vy, keď ich skúsite.

ustrice ako afrodiziakum

Zdroj: Shutterstock®

Nielen ako prípitok na Nový rok

Šampanské je klasikou pri romantickej večeri, napriek tomu, že mnohí ani nevedia prečo. Áno, jedným z dôvodov je určite jeho jemná, bublinkami doplnená chuť. Práve táto kombinácia v spojení s alkoholom zvýrazňuje pikantné chvíľky.

 

Aby ste navodili tú správnu atmosféru, pridajte do poháru so šampanským jahody. Niektorí labužníci kombinujú šampanské s horkou čokoládou a jahodami. Toto afrodiziakum láka najviac Levov, takže pokiaľ jedného máte doma, určite neváhajte vyskúšať.

 

Odpadneš: Stará láska nehrdzavie: Ruská fotografka zvečnila nekonečnú lásku

šampanské ako afrodiziakum

Zdroj: Shutterstock®

Exotika nielen na tanieri

Za zvýšenie sexuálneho apetítu môžu mnohé látky, ktoré sú obsiahnuté v afrodiziakách. Samé o sebe nemajú výrazné účinky, ale so sladkou kombináciou plodu, ktorý ich obsahuje, sú úplnou bombou. Nenápadnými správcami rozkoše sú mandle, ktoré obsahujú veľké množstvo vitamínu E, ktorý má množstvo účinkov na telo. Spolu so selénom a zinkom zvyšuje pôžitok z milovania. Aby toho nebolo málo, obsahujú aj mastné kyseliny, ktoré vďaka svojim účinkom na pohlavné žľazy u mužov dokážu zvýšiť chuť na sex a zlepšiť erekciu.

 

Druhým zaujímavým pomocníkom sú figy, ktorých sladká chuť je už sama o sebe pôžitkom. Figy boli odpradávna symbolom hojnosti a plodnosti, preto nie je ich význam pre príjemný večer vôbec prekvapujúci. Obsahujú množstvo dôležitých látok, ktoré pomáhajú znižovať krvný tlak, udržovať stálu hmotnosť a ich sladká chuť osladí aj váš milostný život.

figy ako afrodiziakum

Zdroj: Shutterstock®

Čokoláda a jahody

Tieto dve potraviny k sebe neoddeliteľne patria rovnako tak, ako aj ku každému romantickému rande. Jahody opäť obsahujú množstvo pre organizmus dôležitých látok, a medzi nimi je aj zinok. Zinok je dôležitý pre tvorbu testosterónu. Ženám pomáha rýchlejšie sa vzrušiť a dosiahnuť intenzívny orgazmus.

 

Úspech čokolády nespočíva iba v jej sladkej a lahodnej chuti, ale hlavný význam majú fenyletylamín a betaendorfín. Tieto dve látky dokážu vyvolať príjemné pocity v celom tele a tým aj zvýšiť chuť na milovanie. Bolo dokázané, že ženy, ktoré jedia viac čokolády, majú kvalitnejší intímny život. Pri výbere čokolády siahnite po tej, ktorá obsahuje vyššie percento kakaa.

 

Musíš vidieť: Pižmo - vzácna prísada do parfumov

účinky čokolády

Zdroj: Shutterstock®

Ďalšie afrodiziaká:

  • koreniny – vanilka, škorica, rozmarín, čierne korenie, klinček, koriander
  • zázvor
  • čili
  • maca – prezývaná tiež peruánska viagra
  • med
  • ženšen
  • zelený aníz
  • mak
  • cesnak - považuje sa za najsilnejšie afrodiziakum, ktoré dokáže rozohriať celé telo
  • špargľa
čo je afrodiziakum

Zdroj: Shutterstock®

Názov afrodiziakum pochádza z Grécka, konkrétne je odvodený od antickej bohyne Afrodité. Bola to bohyňa krásy, vášne, zmyselnosti a rozkoše. Milé dámy, pokiaľ chcete byť v posteli aj vy za bohyňu, vyskúšajte niektorú z týchto potravín a podmaňte si svojho milovaného. 

 

Ak by ste chceli vyskúšať predsa len niečo extra silné, privoňajte si ku španielskym muškám. Látka kantaridín, ktorá pochádza z mušiek, bola obľúbená už u markíza de Sade. Dnes je považovaná za toxickú a bola nahradená umelou náhradou. V tele vám navodí príjemný pocit tepla a extrémnu citlivosť. 

 

Zaujme ťa: V týchto krajinách žijú najkrajší muži sveta

8 komentárov
Marta Bujdošová

Marta Bujdošová

21.02.2018 08:00

A co stary dobry zeler, aj ten napomaha k uspokojivemu sexualnemu zivotu :)

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

21.02.2018 08:18

Ani to najsilnejšie afrodiziakum nikdy nenahradí duševnú pohodu a prirodzenú túžbu po partnerovi...."je to všetko v hlave"

Vaše meno:

benynka

benynka

21.02.2018 10:07

kotvičník zemný ste zabudli, stačí piť čajík

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

21.02.2018 11:08

tak tam jsem pesimista, mě už nenakopne nic

Vaše meno:

Anna Bútorová

Anna Bútorová

21.02.2018 11:24

na pobavenie fajn, ale nemyslím že to má nejaký vplyv na sexuálny život partnerov

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

21.02.2018 21:13

Jahody a čokoláda - toto je moja kombinácia .. No nemám rada ústrice, figy ,mandle.. !! Vanilku , škoricu , zázvor, cesnak milujem .. Len potom čo s tým dychom ??? A šampanské s jahodami alebo ananásom to je úplná TOPKA ;-)

Vaše meno:

Lenka Meravá

Lenka Meravá

24.02.2018 23:38

Ustrice by som chcela ochutnat ale urcite nie preto ze sa povazuju za afrodiziakum

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

11.09.2018 16:35

Rada som si prečítala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE