Kašlite na neprajníkov! Nechajte ich ísť!

Hovorí sa, že skutočnosť, že máte neprajníkov znamená, že ste úspešná. Nič síce nie je iba čierne, alebo biele, ale na tomto tvrdení bude kúsok pravdy. Avšak, pocit, že niekto vám nepraje a je proti vám, vôbec nie je príjemný. V tomto článku sa dočítate, ako tento fakt spracovať a neriešiť. V konečnom dôsledku si tým iba pomôžete. smiley 

 

Naučte sa byť sebecká. Ale v tom dobrom zmysle. V tom, že sa nebudete zaoberať tým, čo o vás hovoria ľudia, ktorí vás vôbec nepoznajú.

 

Odporúčame prečítať:  3 jednoduché rady ako odhadnúť charakter človeka

 

 

Byť sebec môže byť niekedy zdravé. Najmä vtedy, keď vám tento postoj dáva zdravý nadhľad a riešite iba sama seba a svoje problémy. Veď logicky – ako vám vo vašich problémoch pomôže to, že budete riešiť, čo si o vás kto myslí? Nijako.  Preto sa naučte nechať neprajníkov ísť. Je škoda, že často sú to ľudia z vašej úplnej blízkosti.  Nechať toxických ľudí ísť z vášho života neznamená, že ste sebecká. Znamená to, že dozrievate a vaša osobnosť tiež. 

 

Kedy nechať ľudí, ktorí vám škodia,

ísť preč z vášho života?

Kašlite na neprajníkov- nechajte ich ísť!

Zdroj: Shutterstock®

• Ak vám nijako nepomáhajú osobnostne rásť

 

Ste kamarátky od VŠ. Ona chce párty, vy ale už tvrdo pracujete na kariére. Záujmy sa rozchádzajú, vy však cítite vinu. Niekedy nás drží minulosť. Je v poriadku, keď sa snažíte vyhovieť, nesmie to však brzdiť vás na úkor iných.

 

Ak niekto bráni váš rast ako jednotlivec, nijako si nepomôžete. Toho človeka musíte  pustiť, alebo mu dôrazne vysvetliť ako sa veci majú. Jedno aj druhé vám prinesie úľavu.

 

 

• Ak sa kvôli nim cítite nemotivovaná

 

Ak je niekto nešťastný vo svojom živote, bude chcieť, aby ste boli nešťastná aj vy. Existuje staré príslovie, že "bieda miluje spoločnosť." Ak sa teda nechcete trápiť „stereo“, je dobré prerušiť kontakty s takým človekom. Žiaľ, bude vás iba ťahať dole. Ste sama strojcom svojho šťastia a musíte podporovať najmä sama seba.

Ostatní sa môžu rozplynúť v sebaľútosti - je to ich voľba, ale vy sa nenechajte ťahať s nimi.

 

 

Odporúčame prečítať: Pohrajte sa s farbami - inšpirácie na denné a večerné líčenie

Kašlite na neprajníkov- nechajte ich ísť!

Zdroj: Shutterstock®

• Ak vás nevedia doceniť a oceniť

 

Keď ste v priateľstve alebo vzťahu, vždy chcete dať do neho všetko. Ak vás však nevedia doceniť  a vy máte pocit neocenenia a využitia je to ako červená vlajka – treba sa dostať z takého vzťahu von a to rýchlo. Nedovoľte, aby sa ľudia nad vami vyvyšovali, ste človek, nie rohožka. Nechajte týchto ľudí nech idú a uvoľnia priestor pre ľudí, ktorí vás ocenia.

 

 

 

• Ak vás vzťah s takým človekom stojí úsilie

 

Akýkoľvek vzťah, alebo priateľstvo je obojsmerná ulica.  Niekedy úsilie bude nerovný, ale to by malo byť skôr výnimkou, ako pravidlom. Priateľstvá, kde musíte dávať 100 percent seba a svojho času a pritom dostanete 25 percent z ich času? Nakoniec  bude lepšie takého človeka nechať ísť si po svojom. Bez ohľadu na to, ako zaneprázdnený v živote môžu byť,  zvyknú dobrí priatelia jeden pri druhom stáť. Ak tomu tak nie je, je to problém.

 

Odporúčame prečítať:  Chutné smoothies, ktoré podporia vaše zdravie

Kašlite na neprajníkov- nechajte ich ísť!

Zdroj: Shutterstock®

• Ak jediné, čo vás spája sú iba klebety a ohováranie

 

Ak všetko, čo spolu robíte, je to, že diskutujete o iných ľuďoch, to znamená, že vy dvaja nemáte nič spoločné, alebo máte spoločného  menej, ako ste si pôvodne mysleli. To je zlá vec. Je to nezdravé a je to iba obyčajná strata času. Tieto aktivity neprinášajú žiadny úžitok, iba škodia. Vám aj ľuďom, ktorých ohovárate.

 

 

 

• Ak vás potrebujú len vtedy, keď sú v núdzi

 

Všetci poznáme ľudí, ktorí sú „problémoví priatelia", tj tí, ktorí neustále prichádzajú, keď niečo potrebujú a to je všetko.  Nie ste terapeutka. Každý máme svoje vlastné problémy a to je v poriadku, ale, určite nie je v poriadku niekomu robiť iba a výlučne bútľavú vŕbu. Nedovoľte takým ľuďom využiť vás. Nechajte ich ísť. Každý by si mal svoje problémy riešiť výlučne sám. 

 

 

Odporúčame prečítať: Doprajte si maximum zdravia a čerstvosti

Kašlite na neprajníkov- nechajte ich ísť!

Zdroj: Shutterstock®

• Ak vás nikdy skutočne nepočúvajú

 

Ak vy vždy všetkých vypočujete, a vás na oplátku nikto, ich priority sú mimo vás. Vy pre nich tým pádom nie ste dôležitá. Váš život ich nezaujíma a povedzme si na rovinu, načo sú vám takí známi? Sčítané a podčiarknuté, títo ľudia váš život iba ničia a obťažujú. Prečo by ste mala chcieť  byť priateľka s niekým, kto nemá dostatok úcty počúvať vás, keď hovoríte?

 

 

Odpovedzte si sama...

 

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

15.05.2016 15:15

velmi dobry a pravdivy clanok, obcas je tazke urobit nejake vacsie rozhodnutia v suvislosti s "priatelmi", ale asi je to treba

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE