Ako sa starať o záhradu v horúčavách

 

Horúčavy tento rok trápia najmä našich záhradkárov, ktorí bojujú s nedostatkom vody. Spálené listy rastlín či slabá úroda sa stáva dennodenným obrazom v každej záhrade.

 

Ak neviete ako si s týmto problémom poradiť, niekoľko rád od skúsených záhradkárov vám pomôže pri boji s extrémnymi suchami v záhrade. 

 

Pripravte záhradu na horúčavy

 

Najlepším spôsobom ako zabrániť horúčavám, aby zničili celú vašu záhradu je pripraviť ju na tieto horúce dni. V posledných rokoch sú čoraz častejšie extrémne suchá, takže spoliehať sa na to, že tento rok nás obídu sa určite neoplatí.

 

Prvým krokom by mala byť výsadba ovocných stromov. Síce je to beh na dlhšie trate, no o pár rokov budete za ich tieň vďační. Práve takéto stromy dokážu vytvoriť chladnejšie prostredie v záhrade a zabrániť prudkému slnku pred spálením a zničením plodov. 

 

 

Odporúčame prečítať: Aké bylinky zasadiť do záhradky či na balkón?

Záhrada

Zdroj: Shutterstock®

Keď horúčavy zasiahli

 

Počas extrémnych horúčav je potrebné myslieť na pravidelné zavlažovanie rastlín. Ideálne je skoro ráno a potom neskôr večer, po západe slnka. V žiadnom prípade nepolievajte záhradu a najmä listy rastlín pri priamom slnečnom žiarení! Listy by sa mohli spáliť.

 

Pri polievaní by ste si mali rovnako dávať pozor aj na teplotu vody. Rozhorúčené rastliny by mohli zalievaním príliš ľadovou vodou zažiť šok. Uprednostnite vlažnú vodu, najlepšie zrážkovú, ktorú zozbierate do sudov počas daždivejších dní. 

 

 

Odporúčame prečítať: Záhradné domčeky na strome 

Záhrada

Zdroj: Shutterstock®

Automatické zavlažovanie

 

Krásny zelený trávnik sa počas horúcich dní môže zmeniť na žlté more, a preto by ste nemali podceňovať ani pravidelné zavlažovanie tejto časti záhrady. Ak máte možnosť zvoľte automatické zavlažovanie zavlažovacími systémami, ktoré vám ušetria množstvo času. 

 

 

Odporúčame prečítať: Výhody pestovania rastlín v skleníku

Záhrada

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE