Ako správne osviežiť svoju pokožku v horúčavách?

Ste v práci, do konca pracovnej doby zostáva ešte niekoľko hodín, klimatizácia v kancelárii štrajkuje a vy máte pocit, že teplota vonku je zhodná s teplotou vašej pokožky?

 

Letné horúčavy vedia naše telo poriadne potrápiť. Ideálnym riešením je osvieženie. My si dnes poradíme zopár tipov, prostredníctvom ktorých si pokožku osviežite.

 

 

 

Termálna voda v spreji

 

Termálnu vodu je možné dostať v lekárňach i drogériách. Ide o vodu, ktorá má neutrálne pH, pleť nedráždi, neobsahuje parfumy a konzervačné látky. Je ideálna na osvieženie, pokožku hydratuje a upokojí. Vodu je možné zohnať vo väčších či menších kabelkových baleniach, preto ju so sebou môžete vziať kdekoľvek. 

 

 

Odporúčame prečítať: Ako pripraviť svoju pokožku na leto?

voda

Zdroj: Shutterstock®

Kvetinové vody

 

V lete je najvhodnejší čas na výrobu kvetinovej vody. Je to jednoduché. Stačí iba nazbierať obľúbené okvetné lístky či bylinky (ruža, levanduľa, harmanček, mäta a iné), a nechať nimi prejsť paru prostredníctvom vodného kúpeľa. Vyrobenú vodu je vhodné dať poriadne vychladiť do chladničky. Postup na výrobu kvetinovej či bylinnej vody nájdete TU

 

 

Odporúčame prečítať: Čo by mala zahŕňať večerná pleťová starostlivosť?

kvetinove vody

Zdroj: Shutterstock®

Stačí aj obyčajná voda

 

Kto nemá čas (alebo záľubu) na výrobu kvetinových vôd, tomu bude stačiť aj obyčajná voda. Stačí, keď si ju naberiete do vypotrebovanej menšej fľaštičky s pumpičkou, uskladníte ju v chladničke a v prípade potreby sa prestriekate. Jednoduché, no účinné. 

 

 

Vlhčené obrúsky

 

V najnutnejších prípadoch pomáhajú aj vlhčené obrúsky. Uľaviť od tepla nám pomôžu prikladaním na zátylky, krk či čelo. Najvhodnejšie sú preto v takomto prípade neparfumované obrúsky. 

 

 

Odporúčame prečítať: Biely čaj a jeho účinky na naše zdravie

voda

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Ako sa počas horúčav osviežujete vy?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

24.05.2020 14:12

Termálna voda v spreji alebo ružová voda mi v lete nesmie v kabelke chýbať :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE