TEST: VEET depilačný krém a voskové pásiky

 

Nie, že by sme na holenie ako také mali dohliadať iba počas letných mesiacov, no teraz sa na to kladie väčší dôraz! Najmä u žien, avšak palec hore patrí aj mužom, ktorí si dávajú na sebe záležať. :)

 

Samozrejme - nohy si holiť nemusia, to k nim prosto patrí - ale podpazušie sa mne osobne páči viac bez chĺpkov! :))

 

Ktorá so mnou súhlasíte?
 

Dnes však recenzia nebude patriť klasickému odstraňovaniu chĺpkov holiacim strojčekom - ako som bola aj ja donedávna zvyknutá, no posledné týždne som sa zoznamovala s depilačným krémom a voskovými pásikmi od značky Veet.

veet-voskove-pasiky

Zdroj: Shutterstock®

Začala by som teda rovno prvým produktom, s ktorým som už pred nedávnom mala skúsenosť, vo variante aloe vera. Teraz som mala možnosť skúsiť krém s prírodným extraktom oleja z hroznových semienok, ktorý je známy svojimi zmäkčovacími vlastnosťami a osviežujúcimi vôňami inšpirovanými prírodou.  Je vhodný i pre tú najcitlivejšiu pokožku. 

 

Veet Natural Inspirations depilačný krém vám dodá dlhotrvajúcu hladkosť, ktorá vydrží až dvakrát tak dlho, ako holenie a účinkuje v blízkosti koreňa aj na krátke tvrdohlavé chĺpky.

• Zanechá vašu pokožku hydratovanú.
• Dermatologicky testovaný.
• Osviežujúca vôňa inšpirovaná prírodou.

veet-natural-inspirations

Zdroj: Shutterstock®

Použitie je veľmi jednoduché a aj celkom rýchle. Stačí ak použitím zakrivenej časti špachtličky rovnomerne rozotriete krém, aby pokrýval všetky chĺpky. Takto to nechať 5 minút pôsobiť a potom použiť špachtľu na jemné odstránenie malej testovacej plochy krému. 

 

Ak sa budú chĺpky odstraňovať ľahko, použite širší alebo užší koniec špachtle, v závislosti od konkrétnej časti tela, na odstránenie zvyšku. Keď máte chĺpky húževnatejšie, môžete krém nechať pôsobiť 10 minút - ale POZOR - tento čas už neprekračujte! Na záver už stačí pokožku dôkladne opláchnuť vodou  a osušiť :) HOTOVO!

veet-krem

Zdroj: Shutterstock®

veet-depilacia

Zdroj: Shutterstock®

Ja uprednostňujem aplikáciu bez špachtličky, jednoducho si krém rozotriem v dlaniach a nanesiem na nohy. Ak máte chĺpky jemnejšie, tých 5 minút Vám bude stačiť, ja však vždy pre istotu nechávam krém pôsobiť 10 minút, nech je efekt čo najlepší :))
 

Po použití sú nohy veľmi hebké, zbavené všetkých chĺpkov a to všetko je doplnené príjemnou sviežou vôňou.

veet-depilacny-krem

Zdroj: Shutterstock®

Veet Natural Inspirations™ voskové pásiky

 

V tomto prípade sa jedná o bezbolestné odstránenie chĺpkov - nehrozí, že sa porežete, ani nič podobné. Takže možno by som odporúčala najmä tým, ktoré s holením len začínajú, a nerady by mali celé nohy dorezané :)) Aspoň mne osobne je táto forma odstraňovania chĺpkov najpríjemnejšia...

A teraz prejdeme k o čosi menej príjemnejšej forme, a ňou sú Veet Natural Inspirations™ voskové pásiky. S nimi som mala tentokrát úplne prvú skúsenosť, takže z počiatku to bolo dosť drsné - priznávam... Na pomoc som si pre to musela zavolať niekoho, kto mi bude tie pásiky ochotne a čo najrýchlejšie strhávať. Pretože ja som to prosto nedokázala :D

veet-pasiky

Zdroj: Shutterstock®

Depilačné pásiky sú vyrobené z 90% zložiek prírodného pôvodu, a dodávajú dlhotrvajúcu hebkosť po dobu až 28 dní. Vďaka ich vzorcu so živicou získanej z borovice a Aloe Vera prírodného pôvodu, ktoré je známe pre svoje hydratačné vlastnosti, zanechá pocit hydratovanej pokožky a mäkkú na dotyk.

voskove-pasiky

Zdroj: Shutterstock®

Jedno balenie obsahuje 12ks voskových pásikov a 2 obrúsky na odstránenie zvyškov gélu. Teraz s odstupom času, a po viacerých použitiach týchto pásikov, som si už zvykla, a nie je to už také bolestivé ako po prvýkrát. Najviac mi na tomto použití vyhovuje to, že budem mať cca mesiac pokoj od holenia a nemusím teda každú chvíľu riešiť, že mi chĺpky znova dorástli a treba s nimi niečo robiť.

obrusky-veet

Zdroj: Shutterstock®

Použitie depilačných pásikov: 

 

Rovnako ako pri depilačnom géle, ani tentokrát nie je náročné. Stačí dvojitý voskový pásik trieť medzi dlaňami, aby sa jednotlivé prúžky lepšie oddelili. S jazýčkom orientovaným nadol priložiť jeden prúžok na pokožku, niekoľkokrát prejsť rukou v smere rastu chĺpkov. Uchopiť jazýček a čo najrýchlejšie strhnúť proti smeru rastu chĺpkov.

veet-wax-strips

Zdroj: Shutterstock®

Záleží na tom, ako veľmi máte tú ktorú oblasť ochlpenú - mne však tie dva spojené voskové pásiky vystačujú na použitie na obe lýtka. Inak musím podotknúť, že pásiky majú veľmi peknú - aspoň mne pripomínajú svojou vôňou sladké žuvačky...

veet-aloe-vera

Zdroj: Shutterstock®

Uzatvorila by som to tak, že to za tú štipku bolesti fakt stojí, pretože sa potom 4 týždne nemusíte o chĺpky starať, takže je len na každej z Vás, ktorú formu odstraňovania zvolíte. Určite však odporúčam vyskúšať aj túto formu, respektíve vyskúšať toho čo najviac, a samy budete vidieť, čo Vám najviac vyhovuje :))

 

FOTO GALÉRIA:

7 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

24.06.2015 18:55

no veru toto k letu neodmysliteľne patrí :-)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

24.06.2015 21:29

tých pásikov sa trochu bojím :D mám epilátor a nie je to žiadna sranda, toto asi nebude o nič lepšie, že?

Vaše meno:

Juliana Lukačovičová

Juliana Lukačovičová

24.06.2015 21:51

ja som pasiky skúšala v minulosti a nejak na mne nefungovali :D ale po tejto recenzii im asi dám ešte raz šancu :)

Vaše meno:

barbara slezáková

barbara slezáková

26.06.2015 17:23

Tieto pásiky som skúsila nie len na nohách, ale aj rukách ak mám pravdu povedať, tak som myslela ze ruky mi horia :D trošku mi to strhlo kože ale to len minimum. Ale ak sa jedná len na použitie nôh tak palec hore :)

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

01.07.2015 10:32

vyskúšala som depilačný krém a bola som spokojná

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

18.08.2015 10:07

radšej by som vyskúšala depilačný krém

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

04.09.2015 15:13

veet mi vôbec nevyhovuje, nikdy som nedosiahla ten efekt čo sľuboval...že vraj 4 tyždne bez holenia, to asi len vo sne.. :(

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE