Najväčšie letné radosti: Na čo sa najviac tešíš počas leta ty?

Letné obdobie má nepochybne svoje čaro. Je plné slnka, vody a akejsi pohody, ktorá napriek pracovným povinnostiam z väčšiny z nás robí uvoľnenejšie osôbky, ktoré sa v žabkách a letných šatách pohybujú rozpáleným mestom v štýle maňana. Pripomeňme si, čo k letu zaručene patrí a čo by sme mali v lete urobiť aspoň jedenkrát.

Odporúčame: Chutná bublanina so slivkami, po ktorej sa len tak zapráši

dovolenka

Zdroj: Shutterstock®

Dovolenka

Ak sa aj nepodarí zájsť k moru, aspoň krátky oddych by si mal v lete dopriať každý. Vyraziť si na výlet do prírody, k vode či do hôr. Spoznávať krásy svojho rodného miesta, krajiny, pri troche peňazí a možností aj susedných štátov. Vyvaliť sa na balkóne a nachytať trochu bronzu. Zaplávať si na kúpalisku, s mojitom v ruke si pokecať s priateľkou, zájsť do letného kina a dopovať sa zmrzlinou, pretože tá v lete chutí najlepšie. Ak hľadáte inšpiráciu na tipy na výlety, skúste si urobiť aspoň krátku cestu za históriou a poobzerať sa po slovenských hradoch a zámkoch. Medzi top vychytené destinácie patria jednoznačne Bojnice. Lacné a štýlové bývanie plné romantiky na mieste, ktoré kedysi slúžilo ako mlyn, ponúka aj Ubytovanie “Na Teplom potoku”.

Nákupy

Letné mesiace sršia okrem pohody aj letnými výpredajmi a vysokými zľavami. Vyrazte si na shopping a doplňte si svoj letný šatník o nové topy, blúzky, tuniky, šaty, sandálky, kabelky, bižutériu. Dovoľte si byť aspoň raz za rok k sebe štedrá a prípadnú nákupnú horúčku ospravedlňte kombináciou vysokých teplôt a ešte vyšších zliav.

letné večery

Zdroj: Shutterstock®

Letné noci

Horúce letné noci sú priam stvorené na to, aby sme ich netrávili doma medzi štyrmi stenami. Vyskúšajte si nočné kúpanie, večerné grilovanie, prechádzky vysvieteným mestom, posedenie v letných záhradkách, choďte na koncerty a predstavenia odohrávajúce sa pod hviezdnou oblohou, alebo si vyrazte na stanovačku. Veď kedy inokedy spať pod holým nebom, ak nie v lete?

Letné bývanie

Teplé mesiace od jari až do jesene ponúkajú aj možnosti týkajúce sa bývania. Určite poznáte spojenie „dovolenkujem na malte“. Všetci stavania chtiví a po rekonštrukciách túžiaci využívajú leto k tomu, aby si zveľadili svoje bývanie. Niekomu postačia nenápadné zásahy v podobe výmeny dekorácií, iní sa na to vrhnú vo veľkom a do vynovenia zahrnú aj svoju záhradu a auto. Ak patríte do tej druhej kategórie a ste aktuálne v stave, že zháňate všetko možné cez hadice až po trebárs plexisklo, kliknite si na novotechno.sk

stravovanie v lete

Zdroj: Shutterstock®

S letom v kuchyni

Leto prináša tiež pestrú škálu chutnej čerstvej zeleniny, ovocia a byliniek. Využite dary prírody a nazbierajte si huby, borovnice, jahody, všetko, čo aktuálne matka príroda ponúka. Niečo zamrazte, z iného urobte gurmánske delikatesy á la Jamie Olivier a neodolajte ani zaváraniu. Aby sa vám v kuchyni lepšie pracovalo, otvorte si fľašu kvalitného vína, ktoré nemusí ísť výhradne len do varenia . Víno zo Slovenska, Čiernej Hory, Francúzska, Nemecka aj Talianska nájdete napríklad aj TU.

Čo v lete pravidelne robievate vy?

Odporúčame: Jesenná dekorácia v nádobe, ktorú si zvládneš urobiť aj sama

3 komentárov
Jana Komadova

Jana Komadova

22.08.2013 20:35

som v jednom kolotoči varím,upratujem ,periem ,pečiem na dovolenu nechodím suším sená a polievam záhradu a zeleninu

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

05.02.2014 21:38

Dom, domácnoť, záhrada, poznám čo je to...

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

12.04.2016 17:52

pre mňa k letu neodmysliteľne patrí more :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE