Pokazené auto počas dovolenky: Nepodliehaj panike, toto pomôže!

Zažili ste už niekedy podobnú situáciu? Pred vami sú dva vysnené týždne, ktoré plánujete stráviť sladkým ničnerobením na pláži za šumu mora, v sprievode príjemne hrejivého slnka. Po náročnom období v práci si v mysli pomaly pripravujete zoznam vecí, na ktoré pred odchodom nesmiete zabudnúť a tešíte sa na zaslúžený oddych.

V obývačke sa vám začínajú kopiť veci, ktoré si plánujete zbaliť a vy dúfate, že to všetko do auta natlačíte. Do obľúbeného Chorvátska to nie je ďaleko a 11 hodín cesty snáď nejako vydržíte. ,,Vydržím, len už aby sme boli pri mori", poviete si.

Odporúčame prečítať: Máte vybitú autobatériu? Nemusíte hneď volať o pomoc

cestovanie autom na dovolenku

Zdroj: Shutterstock®

Pokazené auto rýchlo skazí sen o dovolenke

Skoro ráno, v deň odchodu, už pociťujete cestovnú horúčku a nie ste jediná. Manžel sa ešte pokúša vtlačiť posledné veci do prepchatého kufra, ktorý ledva zatvoríte. Hotovo! Kilometre ubiehajú príjemne a v aute rezonuje nadšenie z blížiaceho sa pobytu pri mori.

Radosť je však predčasná a keď pred hranicami prestane auto spolupracovať a odmieta prejsť zvyšné kilometre do cieľa, neviete, či sa máte začať smiať alebo plakať. Manžel hromží nad otvorenou kapotou auta a okrem spŕšky nadávok sledujete jeho ruky, ktoré od rozhorčenia rozhadzuje okolo seba. ,,O chvíľku vzlietne“, pomyslíte si a pri tej predstave sa začnete smiať.

Odporúčame prečítať: Ísť na dovolenku autom, autobusom, alebo letecky?

pokazené auto

Zdroj: Shutterstock®

Situácia však môže byť aj takáto. Tesne po poruche zdvihnete telefón a zavoláte na linku call centra Q-service. Po opísaní poruchy auta vám ponúkne operátor odťahovú službu s mechanikom. Odťahová služba vás odtiahne do najbližšieho servisu, v ktorom je možné závadu odstrániť. Nanešťastie, neskoro v noci nemá kto poruchu v servise vyriešiť. Keďže je zrejmé, že s týmto autom sa do Chorvátska nedostanete, ponúknu vám bezplatne náhradné auto, ktorým sa dopravíte do vysnívaného cieľa.

Zatiaľ čo vy si užívate príjemne chladné more, mechanici v autoservise vám auto opravia. Cestou domov sa po auto zastavíte, náhradné odovzdáte a bez problémov dorazíte domov s tými najkrajšími zážitkami. Pekná predstava, čo myslíte?

Odporúčame prečítať: Zlé cesty nám ničia autá - ako neminúť na ich opravu celú výplatu

intercars

Zdroj: Shutterstock®

Aj predstavy sa môžu stať realitou. Stačí mať zabezpečený program Q-service Garancia mobility. Ten zachránil už nejednu dovolenku. Čo je pre to potrebné urobiť?

Absolvujete krátku návštevu autoservisu a zaplatíte 10 €. Garancia mobility platí od 1.6. do 30.9.2015 alebo na 5000 km od nasledujúceho dňa po kontrole v Q-service. Kde všade je možné garanciu mobility uplatniť?

SR, CZ, HR, HU, RO, BG, PL, ale aj v iných krajinách Európy, v ktorých však platí počas 14 dní pobytu v zahraničí (zahŕňa aj cestu).

Chcete ešte niekedy riskovať?

Viac na: www.garanciamobility.sk 

 

 

2 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

25.09.2015 14:11

určite to pokazí náladu ale vždy je možnosť všetko vyriešiť

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

03.01.2021 11:38

Tak toto určite nie je nič príjemné a dokáže to pokaziť dovolenku.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE