Dnes máme deň bozkávania

Bozkávanie, je ako riadenie auta alebo jazda na bicykli, skrátka je to jedna z tých vecí, ktoré sa raz naučíme a už nezabudneme. Navyše táto činnosť nie je len príjemná, ale aj telu mimoriadne prospešná! Aj napriek tomu, že nás mama počas puberty varovala pred nebezpečným bozkávaním, ktorým si so šarmantným neznámym prenášame iba bacily, neprestali sme s tým. A spravili sme dobre, toto prenášanie baktérií a vírusov posilňuje našu imunitu.

Mimo mnohých účinkov na naše telo, hlavne čo sa týka zdravia, môžeme bozkávaním dokonca schudnúť. Zistite aké ďalšie benefity plynú z vášnivých bozkov.

Každá žena si pamätá ten najlepší bozk

Môže mať mnoho rôznych foriem a dokážeme pri ňom zažiť celú škálu rôznych emócií. Bozk sa datuje od začiatku ľudských dejín a zostane pevnou súčasťou vzťahov medzi mužmi a ženami. Niektorí považujú bozkávanie za obyčajnú predohru, ale bozk je nevyhnutnosťou sám o sebe. Mnoho žien si dokonca na základe bozkov vyberá svojich partnerov. 

Niektoré dokonca tvrdia, že prvý bozk je ukazovateľom toho, akú bude mať vzťah životnosť. Zvádzanie žien je veda, a bozkávanie je umelecká forma, ktorá vyžaduje trpezlivosť, úsilie a prax. Je to jedena z vecí, o ktorej ľudia neradi diskutujú. Jednoducho preto, lebo každý verí, že sa vie dobre bozkávať. Každá žena si bude vždy pamätať najlepšie bozky svojho života. Ak ste jedným z mužov, ktorý jej dal ten dar, pochopili ste silu tohto intímneho prejavu starostlivosti a lásky.

bozkávanie

Zdroj: Shutterstock®

Bozkávaním sa chudne

Dokázalo sa, že bozkávanie ľuďom len prospieva. V slinách sa totiž nachádzajú chemické látky, ktoré dokážu človeka neuveriteľne vzrušiť. Aj preto nečudo, ak jeden bozk spustí doslova ohňostroj. Keď sa žena vášnivo bozkáva, jej telesná teplota stúpne o 0,5 °C. Adrenalín v jej tele stúpa a pôsobí ako droga. Dokonca je dokázané, že ten, kto sa často bozkáva, si môže predĺžiť život o ďalších päť rokov. Počas bozkávania sa zapája 34 tvárových svalov, ktoré bránia tvorbe vrások.

Vedeli ste, že priemerný človek strávi dva týždne svojho života bozkávaním? A keďže počas bozkávania telo spáli až 500 kalórií, bozkávajme sa ešte oveľa viac ...  prospeje to aj našej štíhlej línii :)

Odpadneš: Ako ušetriť na kozmetike? Dá sa to takto ľahko!

1 komentár
Maria Valecikova

Maria Valecikova

20.08.2012 14:59

trápnejší članok som ešte asi ani nečítala !!!!

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE