Fototapeta na stene: Spôsob, ako originálne oživiť svoje bývanie

Fototapeta na stene už zachránila nejednu fádnu a nezaujímavú miestnosť. Hoci si už potom vyžaduje striedmosť pri voľbe nábytku a doplnkov, rozhodne stojí za to. Z vášho všedného bývania fototapeta vyčaruje priestor ako ušitý vám a vašim blízkym na mieru.

 

V dnešnej dobe pôsobia mimoriadne autenticky a mnohokrát sú naozaj na nerozoznanie od skutočnosti. Či už ste milovníčkou kvetov, mestského ruchu alebo sú vám bližšie abstraktné tvary, na svoje si príde doslova každý. Presvedčte sa!

 

Kus prírody v strede sídliska – prečo nie?

Už sa vám možno stalo, že ste vstúpili do reštaurácie, kaviarne alebo ste po dlhšom čase navštívili známych doma a hneď za príchodu vás očaril pohľad na stenu. V prvom momente vám možno prebehlo hlavou - kde sa v kamarátkinej obývačke vzal ten záhon kvetov či stromová alej priamo v meste plnom betónu? Áno, toto všetko dokáže fototapeta – vyčarovať z miestnosti priestor, v ktorom sa cítite najlepšie. A je jedno, či ide o rozkvitnutú lúku alebo rušné veľkomesto, plné ľudí. Fantázii sa medze nekladú ani vo svete fototapiet. Prenesú vás totiž presne tam, kde túžite byť. Neveríte? Inšpirujte sa! 

 

Neprehliadni: Ako správne kombinovať jedlo a víno? Máme pre teba užitočné rady!

tapeta s prírodnými vzormi

Zdroj: Shutterstock®

Fototapeta z vlastnej fotografie

Na fototapetách je úžasné, že sú vhodné doslova všade. Môžete ich mať v predsieni, na toalete, v obývacej miestnosti aj kuchyni, jednoducho všade tam, kde sú steny. Existujú však aj fototapety na dvere. Dokonca si môžete vybrať, či chcete fototapetu na celú stenu alebo len na časť – ako obraz. Ak si napríklad zvolíte fototapetu so zasneženými vrcholmi hôr, vaša stena bude pôsobiť ako jedno obrovské okno s dokonalým výhľadom. Na takýto zasnežený výjav sa určite rady pozriete dokonca aj v horúcom auguste. Rovnako tak si ale môžete dať vyrobiť fototapetu z vašej vlastnej fotografie. Nezabudnuteľnú dovolenku, svoje ratolesti alebo svadobnú fotku tak môžete mať zvečnenú aj na stene. 

ako oživiť steny

Zdroj: Shutterstock®

Mimoriadne obľúbené sú aj fototapety s 3D efektom, ktoré dokážu vytvoriť z miestnosti jedinečný a originálny priestor. Ak chcete z vášho príbytku alebo kancelárie vyčarovať moderný a nadčasový priestor zároveň, fototapeta je ideálna voľba. Už dávno to však nie je len more s palmami. V dnešnej dobe je v ponuke celá škála vzorov, veľkostí, ale aj materiálov. Vinylová tapeta sa napríklad hodí do kuchyne alebo kúpeľne, pretože je odolná voči vode a vlhkosti. Existujú aj takzvané vliesové tapety, ktoré si ľahko na stenu aplikujete samy a dokážu výborne prekryť nedokonalosti na stene, prípadne lacnejšia verzia v podobe papierovej fototapety. 

 

Prečítaj si: Deväťdesiate roky sú späť! Vieš, ktoré doplnky sú opäť v móde?

fototapety na mieru

Zdroj: Shutterstock®

Navnadili sme vás? Porozhliadnite sa medzi fototapetami. Určite medzi nimi nájdete aj tú svoju. A ešte malá, ale užitočná rada na záver: Do menšej miestnosti sa viac hodí svetlá fototapeta v jasnej farbe. Dokáže izbu totiž opticky zväčšiť. Do veľkej miestnosti však môžete aplikovať aj tmavšiu fototapetu, rozhodne jej neuškodí. Tak teda, smelo do toho!

 

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

Zdroj foto:

shutterstock.com; pinterest.com

2 komentárov
Lenka Meravá

Lenka Meravá

14.03.2018 22:05

Do vacsich priestorov dokonale

Vaše meno:

Tomáš Holubík

Tomáš Holubík

21.03.2018 10:43

Vďaka za článok, určite navnadil. Nad možnosťou nejakého motivačného citátu rozmýšľam už dlhšie, a kúsok "prírody" by tiež asi nebol na škodu... budem určite rozmýšľať nad vhodnou a vkusnou kombináciou textu a obrázkov.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE