Historická romanca Rebelka

Udalosť popísaná na konci príbehu Rebelka sa podľa historikov skutočne stala a je zaznamenaná v historických listinách a kronikách,“ vysvetľuje populárna autorka Jana Pronská.

 

Je to jej prvá kniha, v ktorej hlavné postavy údajne skutočne existovali.

 

„Úprimne si myslím, že v histórii stále máme čo nachádzať a obdivovať, a práve príbeh Cecílie za to stojí,“ tvrdí obľúbená autorka.

 

Kontesa Cecília zo Svätého Jura nie je ako iné ženy. Vyrastá medzi drsnými rytiermi svojho otca grófa Rudolfa a za každú cenu chce dokázať, že so zbraňami narába lepšie ako oni. Vynúti si účasť v turnaji pod Bielym Kameňom a tomu, kto ju porazí v súboji, prisľúbi svoju ruku. Riskuje tým nielen vlastnú povesť, ale aj slobodu a nezávislosť, na ktorých si tak veľmi zakladá.

 

Odporúčame: Zázrak alebo smrtiaca konšpirácia?

 

 

Temešvárskeho župana Štefana z Rozhanoviec krásna a odvážna dievčina očarí natoľko, že sa ju podujme zachrániť pred manželstvom s mužom, ktorý nemá najlepšiu povesť.

 

V čase blížiacej sa vojny s Osmanmi vôbec nepomýšľal na ženbu, no česť mu nedovolí, aby Cecíliu nechal napospas osudu.

 

Bude však prvotné očarenie stačiť, aby Štefan zvládol slobodomyseľnú a neústupčivú Cecíliu a ešte pred tým, ako uhorské hranice prekročia osmanské vojská, zabránil rozpadu ich manželstva?


Pochopí Cecília, že zväzok s milovaným mužom neznamená stratu slobody a láska nie je slabosť?

 

Koľko toho musí obetovať, aby si uvedomila, že iba so Štefanom môže mať všetko, po čom kedy túžila?

 

Rebelka je teda najnovšia historická romanca obľúbenej autorky Jany Pronskej. Jej dvanásty príbeh, v ktorom nás aj tentoraz zavedie na stredoveké Slovensko, kde sa na pozadí skutočných historických udalostí odvíja strhujúci príbeh lásky dvoch výnimočných ľudí. Tí sa svojou odvahou a hrdinskými činmi navždy zapísali do našej histórie...

 

Odporúčame: Zavraždili jej syna. A ona prežila...

 

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

01.04.2016 18:51

precitala by som si

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE