Láska na diaľku

Aj to sa stáva. Láska vie byť pekne komplikovaná, aj bez toho, aby ste jeden druhého nevideli trebárs aj celých šesť mesiacov.

 

Čo však robiť v prípade, ak to medzi vami zaiskrilo a obaja ste sa rozhodli vyskúšať vzťah napriek kilometrom, ktoré vás rozdeľujú?

 

 

 

Mnohí ľudia láske na diaľku nedôverujú. Buď s ňou majú zlé skúsenosti, alebo jej jednoducho neveria. Nájdu sa však aj takí, ktorí to riskli a funguje im to viac menej bezproblémovo. Výhody napríklad vidia v tom, že je len minimálna šanca tzv. ponorkovej choroby. Tiež nemajú čas a priestor sa pohádať na maličkostiach, ako sa to stáva párom, ktoré spolu žijú dennodenne. Tvrdia, že sú si o to vzácnejší a cennejší, a výhody vidia aj v tom, že vášeň si dokážu udržať omnoho dlhšie, ako páry, ktoré sa majú na očiach permanentne.

 

Vytvoriť však ideálny pár, keď je vaším najčastejším spôsobom komunikácie mobil, Facebook, Skype, či email, nie je jednoduché.

 

Ak ste sa v takomto vzťahu ocitli a hľadáte rady, ponúkame vám pár tipov, ako dať láske na diaľku šancu.

laska

Zdroj: Shutterstock®

Základom je dôvera. Obzvlášť vo vzťahu, kedy spolu trávite minimu spoločných nocí. Nepodliehajte svojej fantázii, nedajte na klebety a vyhýbajte sa paranoidným myšlienkam. Čo sa má prevaliť sa prevalí, a vždy v ten správny čas. Preto nevytvárajte hororové situácie a radšej svojmu milému verte. Lebo prehnaná žiarlivosť láske nepomáha.

 

Ďalším podstatným bodom je naučiť sa robiť kompromisy. Obaja máte vlastné svety, aby toho nebolo málo, ešte aj pekne oddelené diaľkou. Spoznávajte ten jeho a vpúšťajte ho do svojho. Netlačte pri zásadných rozhodnutiach a pokiaľ si nie ste isté nenechajte sa do ničoho dotlačiť ani vy. Úspechom je zlatá stredná cesta.

laska na dialku

Zdroj: Shutterstock®

Kam smerujete? Ak má mať váš vzťah na diaľku dlhodobý charakter, potrebné je ujasniť si hneď v úvode, či máte vôbec spoločné ciele. Tým, že sa vídate občasne, môžete v rámci internetových vyznaní prehliadnuť, že váš milovaný vlastne netúži po svadbe a už tobôž nie po dieťati. Vo vzťahoch, kedy sa dvaja vidia takmer každý deň sa tieto otázky zvyknú objasniť hneď v prvých mesiacoch.

 

Pravidelne komunikujte. Vzťah musí byť aj o komunikácii. Čím je jej viac, tým lepšie. Rozoberajte aj bežné veci ako sú nákupy, či starosti v práci. Pokiaľ sa zníži intenzita vašej komunikácie, neveští to nič dobré. Hlasom, jeho znením, môžete dať svojmu partnerovi oveľa viac, než len informácie o svojich. V hlase je totiž počuť úsmev, hnev aj smútok.

Zdroj foto:

www.wallike.com, www.wallpapersus.com, www.news.com.au,

6 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

19.01.2014 13:18

určite je to veľmi zložité udržať si takýto vzťah a má to vôbec zmysel

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 20:20

1

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 20:20

1

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

05.02.2014 21:31

Poznám dosť prípadov, kde práve diaľka zohrala svoju úlohu:))

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

01.11.2014 16:46

poznám jeden vzťah ktorý to zvládol aj napriek km

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

21.05.2020 07:31

My s priateľom sme takto na diaľku fungovali skoro dva roky, bolo to veľmi ťažké, pretože častejšie prichádzali hádky. Teraz sme už konečne spolu, ale bola to dobrá previerka vzťahu, teraz už aspoň viem, že vzťah, ktorý vydrží aj diaľku, už vydrží všetko :-)

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 09:44

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 09:44

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE