Mysteriózny juh Francúzska

Po Labyrinte a Hrobke sa milovníci (nielen) francúzskej histórie a mystických príbehov potešili pokračovaniu s názvom Citadela.

 

Opäť je situovaný do nádherného kraja okolo mestečka Carcassone a prelínajú sa v ňom dve časové línie – 4.storočie a obdobie druhej svetovej vojny. Mystický francúzsky juh spája minulosť s prítomnosťou do pútavého príbehu, ktorý má veľa strán...no po dočítaní si prekvapene poviete: Ešte!

 

Je leto 1942 a mladá žena Sandrine nájde v meste Carcassonne napoly mŕtveho muža. Z jeho úst prvý raz počuje tajomné slová, ktoré predurčia jej ďalší život. Mladík následne za záhadných okolností zmizne. Odvážna Sandrine, inšpirovaná mystickým proroctvom, sa vrhne do boja, o ktorom predtým takmer nič nevedela...

 

Sandrine vytvorí ženskú odbojovú bunku, ktorú nazve Citadela. Bojuje proti nemeckým okupantom Francúzska i domácim kolaborantom, no vie, že má aj ďalšiu, ešte ťažšiu úlohu. Z hlbín času na ňu volajú duchovia, ktorí čakajú, kto ich vyslobodí. Bude to ona? Alebo jeden z troch mužov, ktorí sú s jej životom spätí? Kde leží skutočná hrozba? A kto je strážcom dávnych tajomstiev, ktoré do Pyrenejí pritiahli ľudí s ušľachtilými úmyslami, ale aj spojencov najväčšieho zla?

 

Odvaha, vášeň, láska a vojna. Zmes, ktorú namiešala Kate Mossová, funguje od prvej strany. Plnokrvný román Citadela poteší všetkých nadšencov napínavých príbehov vracajúcich sa do minulosti a zároveň si uvedomujeme, že na minulosti naozaj záleží, aj keď v nej už nežijeme...

 

 

Vráťte sa do Galie roku 342 v úryvku na BUX.sk.

 

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

01.01.2021 09:37

Nie som veľkou fanúšičkou takéhoto žánru, ale musím povedať, že obsah ma naozaj zaujal :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE