Objavte svoj vnútorný pokoj

Toto je jedinečná príručka k nájdeniu vnútorného pokoja. Kniha, ktorá predstavuje fenomén filozofie „mindfulness“ - je stručná a jasná. A jej posolstvo osloví každého.


Pokoj a šťastie sú totiž na dosah, a to oveľa bližšie než si myslíte. Stačí ak urobíte jednoduchý, ale podstatný krok k prítomnosti. Nájsť veci, na ktoré sa treba sústrediť. Dosiahnuť efektivitu a jasnosť vo všetkom, čo robíte.

 

 

 

Novinka Objavte svoj vnútorný pokoj vás jednoducho a ľahko prevedie návodmi, tipmi a trikmi, ako nájsť pokoj práve teraz bez väčšej námahy. Žiadne odborné výrazy, žiadne náboženstvá, žiadne otázky new age, len prostý návod ako byť šťastný. Oli Doyle je známy tým, že mindfulness učí priamo, bez vaty.


Kniha pre všetkých, kto hľadajú jednoduchého a praktického radcu ako žiť všímavo, je táto kniha nutnosťou.  

 

Odporúčame prečítať: 

Diana Mórová: Chcete si oddýchnuť a na nič nemyslieť?

 

 

Pred 2600 rokmi objavil Budha čosi, čo sme mali stále rovno pred nosom: možnosť oslobodiť sa od vlastnej mysle. Otázka, ktorú si položil Budha a rovnako aj téma tejto knihy znie „Ako sa môžem oslobodiť od bolesti tohto sveta?“


Odpoveď je jednoduchá: „Buď tu a teraz.“

 

Ale uskutočňovať ju prakticky je náročné, vzhľadom na naše podmieňovanie a pretože sme navyknutí stále počúvať myšlienky, ktoré nám plynú v mysli.

 

 

Prečo sme nešťastní?

 

Prvá časť knihy Objavte svoj vnútorný pokoj na jednoduchom príklade vysvetľuje, čo v prvom rade spôsobuje, že ľudia sú takí nešťastní. Vezme vás na prehliadku disfunkcií a zmäteností, ktoré denne vedú k utrpeniu na tejto planéte, a porozprávame sa o základných problémoch, vznikajúcich z nášho narábania s myšlienkami a pocitmi, lebo predovšetkým tie spôsobujú, že sa cítime nešťastní.

 

 

Druhá časť opisuje cestu bdelej pozornosti v každodennom živote. To, aký je život v prítomnom okamihu a ako túto cestu môžete začať ešte dnes.

 

Keď sa na ňu vydáte, nájdete tu jednoduché cvičenia bdelej pozornosti určené na to, aby vám umožnili vyskúšať si bdelú pozornosť v praxi, základ, z ktorého môžete začať. Nie je to záväzný zoznam, keďže pozornosť môžete cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek, bez ohľadu na to, čo práve robíte, ale možno pre vás bude užitočné mať na začiatku nejaký písomný návod.

 

Odporúčame prečítať:  Aj ona si zaslúži skutočný život!

pohoda

Zdroj: Shutterstock®

"Keď budete prechádzať cez jednotlivé kapitoly," píše Oli Doyle, "odporúčam vám vždy zastať a vyskúšať si každé cvičenie, hoci len na pár minút, a potom hľadať vo svojom každodennom živote príležitosti na precvičovanie toho konkrétneho aspektu bdelej pozornosti."


Odporúčame prečítať:  10-dňový detox – recepty pre zdravie

 

2 komentárov
Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

27.02.2015 12:29

Dobrá kniha fakt pomôže zrelaxovať a otvorí nové obzory.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

17.05.2016 09:21

dobra kniha

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE