Objavte vášeň v zmyselnom tanci

V prípade, že túžite aspoň na chvíľu ,,vypnúť“ od práce, rodiny, neustáleho stresu, zhonu a stereotypu, máme pre vás skvelé riešenie.

 

Čo tak objaviť vášeň v tanci? Tanec a hudba dokáže zregenerovať myseľ, dušu i telo.

 

Dnes si predstavíme štyri vášnivé zmyselné tance, ktoré vám pomôžu aspoň na chvíľku zabudnúť na vaše problémy. Začiatky nie sú jednoduché, no ak máte trochu času a najmä chuť vyskúšať niečo nové, vďaka čomu môžete zapracovať aj na svojej postave a spevnení, smelo do toho. Dnes už tanečné školy ponúkajú mnoho kurzov, z ktorých si môžete vybrať ten, ktorý vás oslovil. 

 

 

Odporúčame prečítať: Urobte si deň sama pre seba

 

 

 Tango

lets-tango-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Tango sa zaraďuje medzi vášnivé párové tance. Môžete si vybrať z klasického tanga alebo takzvaného argentínskeho tanga. Rozdiel medzi nimi je v tom, že kým klasické tango sa zaraďuje medzi štandardný spoločenský tanec, argentínske tango je často postavené na improvizácii bez predpísaných pravidiel (tanečníci sa dotýkajú hruďou a tvárou, ich držanie tela je prirodzené).

 

Klasické tango sa zaraďuje medzi súťažné štandardné tance a vyžaduje si isté predpísané pravidlá (horná časť tela a hlava odvrátené od seba, tesnejšie držanie spodnej časti tela). Niektoré tanečné figúry môžu byť sprevádzané prudkými pohybmi hlavou.

 

 

Odporúčame prečítať: Pripravte si domáci bylinkový kúpeľ​

 

  Flamenco

flamenco-dance-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Významný tanec nielen španielskej kultúry si vás môže podmaniť hudbou, ktorá je doplnená takzvanými kastanetmi, ale aj vejárom či šatkou. Tanečnici nesmú chýbať dlhé výrazné šaty s veľkou nariasenou sukňou.

 

Dôraz pri flamencu sa kladie najmä na precítenie rytmu a pritom musíte dodržiavať isté pohyby. Tento tanec sa zaraďuje medzi pomerne náročné tance, pretože musíte pri ňom zvládnuť naraz niekoľko vecí. Vedieť ovládať svoje ruky, nohy a celkový výraz, ktorý by mal byť špecifický úsmevom.

 

 

Odporúčame prečítať: Vyskúšajte osviežujúcu jogurtovú masáž

 

  Rumba 

rumba-dance-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Považuje sa za jeden z najstarších latinskoamerických tancov. Charakterizuje ju nežnosť, romantickosť a to, že je plná citov. Tanečníci si hľadia do očí, a preto sa volá aj ,,tanec lásky“. Pri tanci sa prenáša váha z jednej nohy na druhú. Rumba dáva priestor na únik partnerky partnerovi. Ten sa snaží získať jej priazeň svojou mužnou silou. Pre mnohých tanečníkov je tento tanec tým najobľúbenejším. 

 

 

Odporúčame prečítať: Strašiak menom predmenštruačný syndróm

 

 Salsa

salsa-dance-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Ide o latinsko-americký tanec, ktorý žne úspech po celom svete. Je to akýsi ,,koktejl“ rytmov Karibiku s latinským a africkým vplyvom. Ide o vášnivý a zmyselný tanec, ktorý sa tancuje v páre. Dominantný je najmä partner, ktorý svoju partnerku vedie po parkete, a tá sa prispôsobuje jeho smeru.

 

Salsa sa delí na niekoľko štýlov, najznámejšia je kubánska salsa, ktorú partneri tancujú v tesnom alebo voľnejšom držaní a tancuje sa do kruhu. Jednotlivé figúry môžu byť naozaj vášnivé a partneri nimi vyjadrujú svoj temperament.

 

OTÁZKA PRE VÁS:


Ktorý z tancov by vedel zaujať vás?


Máte skúsenosti s tancovaním vášnivých tancov?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

7 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

19.09.2014 08:56

z týchto tancov sa mi najviac páči salsa, ale skúsenosti s tancovaním vášnivých tancov nemám žiadne

Vaše meno:

Ľubka Špirková

Ľubka Špirková

19.09.2014 11:36

Salsa je veľmi krásny a celkom jednoduchý tanec milujem ten rytmus ale tango má svoje nezameniteľné čaro aj popri nových vznikajúcich štýloch tanca jednoznačne u mňa je top tango a veľmi nás inšpiruje

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

19.09.2014 18:55

salsa je jednoznačne mojim favoritom

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

19.09.2014 20:26

u mňa jednoznačne vedie tango ale rada pozerám aj ostatné spoločenské tance tvoria ich latinsko americké a štandardné tance je to môj nesplnený sen tancovanie

Vaše meno:

Libuša

Libuša

19.09.2014 21:28

Každý tanec môže byť vášnivý, takže dá sa povedať, že skúsenosti mám :-)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

17.10.2014 15:57

passo doble to je krásny tanec :)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

16.05.2016 13:21

všetky tance sú super

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE