Vianočné prípravy - na čo nezabudnúť

Vianoce nám pomaly, ale isto ,,klopú“ na dvere. Práve na nich si najčastejšie uvedomujeme fakt, ako ten čas rýchlo ,,letí“ a že ešte prednedávnom sme si rozbaľovali pod stromčekom darčeky a už sú tu Vianoce opäť.

 

Na Vianoce sa všetci tešia, pretože ide o obdobie pokoja a lásky, ktoré by sme mali prežiť v spoločnosti tých, na ktorých nám najviac záleží.

 

Preto, aby sme prežili pokojné sviatky je však potrebné  niečo urobiť. Ako sa teda na Vianoce čo najlepšie pripraviť a na čo rozhodne nezabudnúť? O tom sa dozviete v dnešnom článku.

 

 

Odporúčame prečítať: Nápady ako ozdobiť medovníky

 

 

 

 Čistím, čistíš, čistíme

 

Uprataná a čistá domácnosť je základom všetkého. Do upratovania sa pustite dostatočne včas, aby ste sa zbytočne nestresovali a nenáhlili. V prípade, že je to možné, si prácu rozdeľte alebo zadeľte prácu i ostatným členom rodiny. Každý tak priloží ruku k dielu. 

upratovanie

Zdroj: Shutterstock®

 Zdobenie domácnosti

 

Vianočnú atmosféru dotvára predovšetkým vianočná výzdoba. Každý preferuje niečo iné. Niekto si rád vytvára vlastnú vianočnú dekoráciu, ktorou vkusne dozdobí svoje obydlie, iný stavia na výzdobu z obchodov.

 

 

Odporúčame prečítať: Magická škorica nielen na Vianoce

zdobenie

Zdroj: Shutterstock®

 Zdobenie vianočného stromčeka

 

Príjemná povinnosť, do ktorej sa radi väčšinou zapájajú malí i veľkí. Rozžiarenie vianočného stromčeka rozsvieti svetielka nielen na stromčeku, ale predovšetkým v očiach detí. Stačí si už len vybrať, či dáte prednosť živému, či umelému stromčeku.

 

 

Odporúčame prečítať: Filmy vyhradené ženám

zdobenie stromceka

Zdroj: Shutterstock®

 Sladké medovníky milujú všetci

 

Poznáte to...sladká, takmer omamná vôňa, ktorá sa roznáša po celom byte a ,,zalezie“ aj do tých najtmavších kútov. Vôňa domácich medovníkov je jednoducho neodolateľná. Potom už zostáva iba vziať do ruky vrecúško s vyšľahaným bielkom a zdobiť a zdobiť. :-)

 

 

Odporúčame prečítať: Filmy, ktoré vás rozosmejú

medovniky

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Ako si viete vytvoriť vianočnú atmosféru vy?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

11.12.2014 09:31

určite už od začiatku adventu zdobíme byt a tak to je aj tento rok, práve dnes ideme piecť medovníčky čo nám zase celý byt prevonia a pri tom počúvame vianočné pesničky - úžasná atmosféra na ktorú sa vždy celý rok tešíme

Vaše meno:

Veronika Mariaková

Veronika Mariaková

11.12.2014 09:57

Začína to výrobou adventného venca, potom pečieme medovníčky, zdobíme stromček a popri tom samozrejme počúvame nestarnúce vianočné piesne. :)

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

13.12.2014 22:09

pečieme perníčky, zdobíme dom a občas si vtom zhone uvaríme domáci punč :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

21.05.2020 11:51

Základom je iba nakúpiť a zabaliť darčeky, upratať a ozdobiť dom, napiecť koláčiky a nakúpiť dostatok potravín :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE