Vitis víta sezónu mladých vín s novými odrodami

Oslava vína sa už tradične začína novembrom, kedy sa všetkým milovníkom vína začína ich obľúbená časť roka.

 

Mladé víno sa vyznačuje sviežosťou a energiou, ktoré sa pretavujú do bezprostrednej chute konkrétnej odrody. Fľaškuje sa ihneď po ukončení prvej fázy fermentácie, ktorá sa odborne nazýva tvorba vína. Jeho ochutnávanie je preto skvelým zážitkom, ktorý aj tento rok ponúka Vitis Pezinok so svojou kolekciou Mladé vína ročníka 2017.

 

Pre mladé víno je typická ľahkosť, sviežosť a výrazné ovocné tóny, ukryté v chuti a vôni. Vyznačuje sa výraznou iskrou a môžeme v ňom objaviť stovky odtieňov. Ešte stále sa čistí a pomaly fermentuje, preto má jedinečnú chuť, úplne odlišnú od klasických vín. Výroba mladého vína je poctivý a náročný proces, ktorý si vyžaduje správnu odrodu hrozna, opatrné lisovanie a vhodný režim sírenia.

 

Unikátnosť Mladých vín ročníka 2017 značka Vitis Pezinok podčiarkuje novým čistejším dizajnom svojich fliaš. Na etikete sa vyníma moderný umelecký nápis, ktorý je farebne ladený s konkrétnou odrodou. Minimalistický dizajn dopĺňa vynovené logo a erb spoločnosti spolu s jej sloganom v latinčine – „Via vinum“ – čo v preklade znamená cestu vína.

 

Odporúčame: Ako vyčistiť sprchový záves? Takto sa zbavíš mastnoty a plesní!

Vitis mladé vína

Zdroj: Shutterstock®

Nový ročník priniesol štyri odrody

Mladé vína Vitis ročníka 2017 vyrábajú skúsení odborníci z najlepšieho hrozna slovenských vinohradníckych oblastí. Štyri nové odrody nájdete na pultoch vybraných predajní alebo na e-shope www.hubertonline.sk.

 

Prvou z nich je obľúbený Müller Thurgau s podmanivou vôňou citrusových aróm v spojení s arómou čerstvej dužiny broskýň a hrušiek. Chuť charakterizuje najmä senzorická harmónia vnímaná ako veľmi lahodná a vyrovnaná. Irsai Oliver má vôňu zloženú z intenzívnejšej arómy muškátového typu. Chuť je svieža, korenistá, ale plná, s nadpriemerne dlhou perzistenciou.

 

Frankovka modrá rosé je suchým ružovým vínom s vôňou lesných jahôd a malín. V chuti prechádzajú svieže ovocné tóny celou vertikálou chuťových zmyslov. Kolekciu uzatvára Modrý Portugal rubínovej farby s nádychom škorice v pozadí. Chuť kopíruje ovocný charakter aróm zastúpených v bukete.

 

Neprehliadni: Antinutrienty: Aké potraviny ich obsahujú a prečo ich treba jesť s mierou!

6 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

22.12.2017 08:27

u mna by vyhrala kvalitná fľaška s odrodou Irsai Oliver...... je to jemné, voňavé vínečko pre dámy......a červená frankovka....nádherná vôňa a farba s príjemnou chuťou....

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

22.12.2017 09:06

bolo by fajn okoštovať

Vaše meno:

Anna Bútorová

Anna Bútorová

22.12.2017 09:29

pohár dobrého vínka nikdy neodmietnem

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

22.12.2017 16:41

Ja som vínu doteraz neprišla na chuť, proste mi nechutí..

Vaše meno:

benynka

benynka

22.12.2017 18:36

slovenské vína sú kvalitné a niektoré dokonca aj vyhrali ceny v zahraničí

Vaše meno:

Jan Cestr

Jan Cestr

23.12.2017 18:04

Irsai vypadá zajímavě, doufám, že bud mít možnost ho vyzkoušet..

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE