Detox, diéta a zlozvyky? Urobte si plán, na extrémne kúry zabudnite

Chcete byť krásna, štíhla, stále mladá, cítiť sa sebavedome. Túžite po hladkej pleti bez vrások, chcete sa zbaviť celulitídy a prebytočných kíl a chceli by ste si kúpiť svoj vysnívaný outfit. Správne, je tu obdobie, keď takmer každá žena zvažuje nejakú tú diétu, očistnú kúru a detox a dáva si ciele, ktoré by do leta chcela dosiahnuť.

Zmeny sú však vždy o niečo náročnejšie ako naše predstavy. Realita býva preto často iná, netreba zúfať a ani strácať motiváciu. Ak sa rozhodnete pre detox alebo nejaký druh diéty, nezabúdajte k tomu pridružiť pohyb. Ak potrebujete zhodiť viac kíl, poraďte sa s lekárom alebo odborníkom, aby ste svojmu telu neurobili viac škody ako úžitku.

A v každom prípade si sledujte aj zlozvyky. Trávite veľa času na sociálnych sieťach? Skúste menší digitálny detox, ten určite nikomu neublíži. Pijete sladené malinovky? Uvarte si zelený čaj a pite viac čistej vody. Milujete čokoládu a neviete sa jej vzdať?

Kúpte si kvalitnú horkú čokoládu s najmenej 70-percentným podielom kakaa a keď vás prepadne ťažká chvíľa, doprajte si kocku čokoládovej vzpruhy. Zbavte sa starých vecí, ktoré už nepotrebujete, alebo nenosíte. Holdujete fajčeniu? Aj na to existuje riešenie, ktoré vám v nasledujúcich riadkoch prezradíme. Ale najskôr pekne po poriadku...

Treba si dať reálne ciele, zaradiť do svojho životného štýlu postupné zmeny a začať na nich vytrvalo pracovať. Zabudnite preto na extrémne hladovky, celé dni len na šťavách a niekoľko hodín denne strávených ťažkými tréningami. Namiesto toho sa sústreďte na to, čo si vaše telo pýta a nezničte si ho do vyčerpania.

Teraz je ten správny čas vykročiť tou správnou nohou smerom k vašim výzvam.

Pozri aj: Stopka dymu! Nová dimenzia a nové predsavzatia pre dospelých fajčiarov

IQOS

Zdroj: PMI

Čistá voda áno, malinovky nie

Pijete dostatok čistej vody? Nie je žiadnym tajomstvom, že dostatok tekutín v podobe čistej vody prospieva postave, pleti a nakoniec aj celkovému zdraviu. Lepšie nám fungujú obličky, dokážeme sa viac sústrediť na prácu a pravidelný prísun vody sa nám odzrkadlí aj na našej tvári. Okrem toho si však môžete do vašej jarnej očisty pridať nejakú tú šťavu.

Ak ešte nemáte doma odšťavovač, porozmýšľajte nad tým, že si ho zadovážite. Určite neoľutujete. Vhodné sú zelené potraviny a teda všetka zelená zelenina a k tomu vaše obľúbené ovocie. Jablká, mrkva, cvikla, čerstvý ďumbier a špenát? To všetko môžete pridať do vašej šťavy.

Experimentujte so smoothie

Ak vás šťavy omrzia, pripravte si smoothie, ktoré vás zároveň príjemne osvieži. Dobrou správou je, že existujú mnohé náhrady za mliečne produkty, ktoré môžete do smoothie pridať. Napríklad aj tie kokosové, ktoré chutia skoro každému.

A ak chcete iba čisté ovocie, tak si zásobte mrazničku kockami ľadu, mrazeným lesným ovocím, ktoré vám v mixéri urobí skvelú hmotu ako základ pre vašu zdravú pochúťku.

Sladkosti? Tieto áno

Pýtate sa, čo s tým sladkým? S týmto zlozvykom to nie je také jednoduché, a preto ani radikálna diéta nezaručí, že sa sladkého zbavíte navždy. Čo tak namiesto toho hľadať spôsob, ako si sladké pokušenie, ale v tej zdravšej podobe, zahrnúť do vášho jedálnička?

Vyskúšajte preto palacinky a lievance bez múky – na cesto vám postačí len banán a vajíčko. Alebo siahnite po chia semiačkach, z ktorých viete vyčarovať rôzne pudingy a poháre. Stačí popustiť uzdu vašej fantázii, dozdobiť chutným ovocím a orieškami, poliať kúskom horkej čokolády s kokosovým mliekom a ulahodiť tak vašim chuťovým pohárikom.

Kombinujte ovocie, orechy, kokos, mak a ďalšie ingrediencie podľa toho, na čo máte chuť. Alebo si urobte jahodovú dreň s gréckym jogurtom. Hľadajte tie správne a zdravšie chute pre vás.

Odporúčame: Nová dimenzia je tu! Na českej „Párty roka“ vystúpil svetoznámy DJ John Newman

Iqos

Zdroj: PMI

Hýbte sa

Nezabudnite začať jarnú očistu s nejakou fyzickou aktivitou. Ak vám fitko či skupinové cvičenie nesedí, vyberte z garáže bicykel, korčule alebo bežecké tenisky a vybehnite do prírody.

Vytiahnite kamarátku na spoločenské tance, vyskúšajte outdoorové aktivity vo vašom okolí alebo si každý týždeň zájdite na plaváreň. V každom prípade sa hýbte, nájdite si tú správnu aktivitu pre vás.

Zlozvyky? Poďte ich zmeniť

A ak vás trápia zlozvyky, skúste ich postupne zminimalizovať. Zmena životného štýlu si žiada odhodlanie, vytrvalosť a správne návyky. A to platí aj pri fajčení. Dospelí fajčiari často nedokážu prestať zo dňa na deň. Východiskom pre nich môže byť bezdymová alternatíva IQOS ILUMA.

Bezdymové IQOS

Zdroj: PMI

Neničte si zdravie a pľúca dechtom

Vedeli ste, že nikotín a decht sú dve rozdielne veci? Jedným z pretrvávajúcich mýtov je, že ochorenia spojené s fajčením – a to i rakovinu – spôsobuje samotný nikotín. Existuje pritom všeobecný vedecký konsenzus, že príčinou zdravotných ťažkostí sú škodlivé látky vznikajúce pri spaľovaní tabaku.

Dnes si tak ešte stále väčšina fajčiarov myslí, že nikotín je vinníkom a že je zodpovedný za tieto ochorenia. Cigarety sťažujú dýchanie. ​Po úplnom prechode na IQOS môžete lepšie dýchať, ako keby ste pokračovali v fajčení, čo dokazuje aj šesťmesačná klinická štúdia vykonaná v USA s 984 dospelými fajčiarmi. A to preto, že IQOS tabak nespaľuje, ale len nahrieva, a nevytvára tak škodlivý dym.

Nikotín ako stimulant síce vyvoláva závislosť, a preto nie je bez rizika, avšak jeho účinky nie sú karcinogénne. Skutočným páchateľom je decht, ktorý vzniká pri horení cigarety, pretože predstavuje zmes chemických zlúčenín a tie obsahujú karcinogénne a toxické látky nebezpečné pre naše zdravie.

A aj keď je najlepšie prestať s fajčením a užívaním nikotínových výrobkov úplne, nie vždy to ide „ako po masle“. Čo tak nadýchnuť sa voňavej jari namiesto cigaretového dymu? Na trhu je v súčasnosti elegantná a štýlová IQOS ILUMA, bezdymové zariadenie bez čepele v mnohých farebných prevedeniach a štýlovom dizajne, ktoré nespaľuje tabak a nevytvára tak škodlivý cigaretový dym.

Bezdymové zariadenia IQOS nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.

bezdymové zariadenie Iqos

Zdroj: PMI

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE