Viete, v čom vám pomôže kokosové mlieko?

 

Kokos je nielen skvelou ingredienciou do kuchyne, ale taktiež obsahuje aj veľa vitamínov a minerálov, ktoré pomáhajú správnemu fungovaniu nášho tela.

 

Okrem toho, je kokosové mlieko skvelou alternatívou kravského mlieka, pretože neobsahuje laktózu a dopriať si ho môžu aj ľudia s alergiou na mliečny cukor. 

 

Obsahuje veľké množstvo minerálov

 

Kokosové mlieko je aj vďaka svojmu veľkému obsahu vitamínov či minerálov skvelým doplnkom zdravej výživy. Hoci patrí medzi potraviny s vyššou energetickou hodnotou, je ľahko stráviteľné a organizmus nezaťažuje.

 

Väčšia časť kokosového mlieka je tvorená vodou. Taktiež sa v ňom nachádzajú sacharidy, vláknina, vápnik, železo, horčík alebo zinok. Okrem minerálov kokosové mlieko obsahuje aj vitamíny B, C alebo kyselinu listovú, ktorá je dôležitá pre tvorbu červených krviniek a zaradiť do jedálnička by ju mali aj ženy, ktoré majú problémy s otehotnením. 

 

 

Odporúčame vyskúšať: Vitamínová bomba medzi zeleninou - kvasená kapusta

Viete, v čom vám pomôže kokosové mlieko?

Zdroj: Shutterstock®

Kokosové mlieko ako prírodný liek

 

Kokosové mlieko má mnoho pozitívnych účinkov na ľudský organizmus a jeho konzumácia dokáže pomôcť v boji s rôznymi ochoreniami. Táto prírodná tekutina pomáha zlepšiť imunitný systém, znižuje vysoký krvný tlak, zlepšuje trávenie a zrýchľuje metabolizmus.

 

Okrem toho, kokosové mlieko je skvelým pomocníkom pri chudnutí. Pri pravidelnej konzumácií kokosového mlieka, aspoň 3x týždenne, sa vám zlepší trávenie a naštartuje metabolizmus. To vám pomôže v boji s nadbytočnými kilami a chudnutie nebude tak ťažké. 

 

 

Odporúčame prečítať: 5 dôvodov prečo sú raňajky pre nás dôležité

Viete, v čom vám pomôže kokosové mlieko?

Zdroj: Shutterstock®

Jednoduchý recept na kokosové mlieko

 

Suroviny:

  • 200 g strúhaného kokosu 
  • 600 ml vody

 

Výroba kokosového mlieka je veľmi jednoduchá a vy si ho môžete pripraviť kedykoľvek doma. Do hrnca dajte kokos s vodou a varte približne 15 minút. Potom všetko rozmixujte, preceďte cez sito a kokosové mlieko je hotové.

 

 

Odporúčame prečítať: Ako sa nenakaziť chrípkou od kolegov v práci?

Viete, v čom vám pomôže kokosové mlieko?

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

3 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

20.11.2015 10:21

domáci recept som skúšala :) veľmi dobré

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

22.05.2016 15:51

ešte som ho nepila

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

15.12.2016 21:16

ktovie ako chutí

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE