Čo dokáže farebná typológia?

Pátrať po tom, aké farby sa vám hodia, stojí zato. Keď máte jasno vo farbách, zredukuje sa čas strávený v obchodoch a nie len to.

 

Vhodné farby rozžiaria vašu tvár, vyzdvihnú kontúry, zvýraznia oči a dodajú vám iskru. Nie len do šatníka, ale aj do života. Stačí, keď dáte na seba vhodné farby a máte facelifting bez skalpelu.

 

 

 

 

1. Farby prirodzene rozžiaria vašu tvár

 

Oblečenie, doplnky, šatky a šperky, ktoré sú blízko k tvári hádžu na ňu odlesky. Ak zvolíte farby, ktoré sú pre vás príliš svetlé, tmavé alebo kontrastné, jemné, môžu vám uškodiť. Spôsobiť mdlý, smutný alebo prísny výraz v tvári. Zvýraznia vrásky a nedokonalosti. Keď máte na sebe farby, ktoré ladia k tvári a podporujú jej farebnosť, dokonale ju rozžiaria, vyzerá mladistvejšie, sviežo a zdravo. Podporia vašu jedinečnosť.

 

Odporúčame tiež: Zdravé domáce recepty: 3x smoothie proti jarnej únave

Čo dokáže farebná typológia?

Zdroj: Shutterstock®

2.  Bude sa vám jednoduchšie vyberať oblečenie

 

Keď máte jasno v tom, ktoré farby sa k vám hodia, čas strávený nakupovaním sa skráti. Nakupovanie bude  efektívnejšie. Výber oblečenia bude rýchlejší. Budete presne vedieť, k akým farbám zamieriť. S farbami, ktoré sa vám nehodia  nebudete strácať čas. Pravdepodobnosť, že nakúpite veci, v ktorých sa budete cítiť dobre sa nebezpečne zvyšuje.

 

Odporúčame tiež:  Ktoré kúsky zo šatníka predĺžia nohy aj bez podpätkov?

Čo dokáže farebná typológia?

Zdroj: Shutterstock®

3.  Budete sa lepšie cítiť

 

Keď vašu skriňu zaplavia farby, ktoré sa k vám hodia dodajú vám šmrnc nie len do šatníka, ale aj do života. Neplatí, že, keď sa niečo hodí vašej kamarátke, budete v tom dobre vyzerať aj vy. Ak máte sklony k porovnávaniu, odporúčam vám vsadiť, namiesto porovnávania, na seba a svoju jedinečnosť. Sledujte na tvári, ktoré farby vám robia dobre a ktoré vám škodia. Môžete vyzerať rovnako dobre, ako ktorákoľvek žena, ktorú obdivujete. No nestane sa to tým, že ju budete napodobňovať, ale tým, že si nájdete a vytvoríte autentický štýl.

 

Odporúčame tiež:  Ako nechať vyniknúť objemnejšie prsia?

Čo dokáže farebná typológia?

Zdroj: Shutterstock®

Práca s farbami je zábava a hra, ktorá vedie k lepšiemu pocitu zo seba, pribúdajúcim komplimentom a zvýšenému sebavedomiu. Skvelá pomoc, ako sa naučiť vnímať a cítiť farby, je farebná typológia. Robím ju tak, aby ste presne videli, čo ktoré farby robia s vašou tvárou. Vediem vás k tomu, by ste sa naučili vnímať to, čo vám farby spôsobujú.  Nechcem ľuďom diktovať, čo sa im hodí a čo nie. Chcem, až sa naučia vnímať seba a dôjdu si k svojej pravde sami. Ja som len sprievodca pri zmene pohľadu nie len na farby, ale aj seba.

Radí: Marcela Špalková - Štýl mejker 

Viac na: www.stylnamieru.sk

 

Odporúčame tiež: 3 mýty o farebnej typológii

9 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

09.03.2016 07:02

myslim, ze vekom asi kazda zena uz tak trochu vie, aka farba jej pristane, chce to len trosku viac vnimania

Vaše meno:

Katarína

Katarína

09.03.2016 09:36

Tiež som už časom vyradila pár farieb, v ktorých zanikám.

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

09.03.2016 10:03

niečo nové som sa znova dozvedela

Vaše meno:

Júlia

Júlia

09.03.2016 20:28

Mne príde, že každému pristane každá farba, keď sa v nej dotyčný cíti dobre, je spokojný a tak to skvele vníma aj jeho okolie :).

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

10.03.2016 09:23

milujem modrú farbu

Vaše meno:

Lenka Lapuníková

Lenka Lapuníková

10.03.2016 17:22

Milujem jar a leto, ktoré nám ponúkajú energiu práve z takýchto farbičiek.

Vaše meno:

Anna K

Anna K

11.03.2016 02:52

Ja sa tiež riadim podľa toho aká farba mi viac pristane. Aj so zmenou ročného obdobia mením šatník po farebnej stránke.

Vaše meno:

Miroslava Bubáková

Miroslava Bubáková

11.03.2016 16:36

Kamoska dostala ako darcek kupon na taketo poradenstvo a sama bola prekvapena ake farby jej vysli. Niektore vobec nemala nikdy v satniku.....

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

15.06.2016 20:45

Nie každému každá farba pasuje.. Mne sa napríklad nehodí oranžová a žltá.. Ale zase bledoružovú, modrú, mint mi všetci odporúčajú, ako blondínke :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE