Pohodlnosť nadovšetko, no tieto topánky by ste si nikam neobuli!

Topánky patria medzi banálne kúsky, ktoré jednoducho potrebujeme, a preto sa nad ich funkčnosťou často nezamýšľame.

 

Dôležité je, aby sa nám páčili, aby sme v nich vyzerali skvelo a hlavne, aby nám robili radosť. Mnoho topánok má však aj historický význam – ak sa pozrieme do folklóru, tak topánky boli, a teda aj sú, súčasťou histórie. Topánky tiež patria medzi umelecké skvosty, ktorými nás vždy milo potešia návrhári.

 

Sochársky objekt, umelecké dielo, či trojrozmerná štruktúra topánok sú súčasťou módnej výstavy s názvom „A Walk of Art: Visionary shoes". Pop-up výstava topánok, ktoré na prvý pohľad zaujmú každého svojím vzhľadom, no na druhej strane aj svojou nepohodlnosťou.

 

Módna výstava sa zameriava na umeleckú a extrémnu obuv, kde si za cieľ kladie prehodnotiť okultnú silu a tajomstvo topánok. Prostredníctvom viac ako 60 mimoriadnych topánok vytvorených absolventmi a študentmi najprestížnejšej izraelskej akadémie môžete sledovať balans medzi umením a módou.

 

Aj keď sme zvyknutí uvažovať o topánkach ako o užitočných predmetoch, topánky prezentované na tejto výstave nie sú určené na bežné nosenie. Poďte sa s nami pozrieť na tieto výtvory!

 

Odporúčame prečítať: Kristína Farkašová: Pre toto sa už neplánujem vrátiť k ryšavej farbe

 

2 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

28.03.2017 21:47

ako umenie môže byť, ale nepoužiteľné

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

29.03.2017 17:44

ani by ma nenapadlo,čo vymyslia

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE