Recept na vianočné medovníčky: Ako ich vyzdobiť?

Vianocami to už dýcha nielen v mestách a nákupných centrách, pomaly, ale isto aj v našich domovoch. Prichádza čas, ktorý môžete stráviť v kuchyni kreatívnou výrobou vianočných medovníčkov. Receptov na ne je vskutku neúrekom. Prinášame vám jeden všeobecný a k nemu zároveň inšpirácie, ako sa dá s medovníčkami v kuchyni vyšantiť pri ich zdobení.

Vianočné medovníčky

Ingrediencie: 1100 g hladkej múky, 6 vajec, 400 g medu, 400 g práškového cukru,  2 čajové lyžičky sódy bikarbóny, 5 PL medovníkového korenia, nastrúhaná citrónová kôra

Postup: Zmiešajte všetky sypké ingrediencie, preosejte ich a následne dodajte nastrúhanú citrónovú kôru. Pridajte rozšľahané vajíčka a dôkladne premiešajte. Do zmesi vmiešajte med (ideálne tekutý), ešte raz prepracujte a zabaľte do mikroténového sáčku. Cesto odložte aspoň na pár hodín na chladnejšie miesto, môže byť dokonca aj zopár dní. Potom z neho môžete začať vykrajovať medovníčky. Tie pred pečením ešte nezabudnite potrieť rozšľahaným vajíčkom.

Na zdobenie: Vyšľahajte bielok, preosiaty práškový cukor, lyžicu citrónovej šťavy a lyžicu škrobu. Touto zmesou môžete vytvárať prostredníctvom vrecúška alebo nejakého hrotu aj tenké línie. Medovníčky môžete dozdobiť napríklad aj lentilkami či želé cukríkmi, nasekanými pistáciami, vlašskými orechmi, brusnicami, slnečnicovými semienkami a podobne. Fantázii sa medze nekladú.

5 komentárov
Katarina Petrikova

Katarina Petrikova

08.01.2014 15:29

Super napady,... no ja medovnicky potieram AZ PO UPECENI rozšľahaným vajíčkom

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

15.01.2014 23:01

krásne hotové umelecké dielka ja si robím tiež medovníčky sama už roky len ich neviem tak krásne zdobiť

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

28.01.2014 19:03

Krásne medovníčky...

Vaše meno:

Dominika Sedliaková

Dominika Sedliaková

28.01.2014 19:59

Medovníčky zbožňujem :)
Tie na fotkách sú nadherné :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

30.08.2014 15:43

krásne Vianočné medovníčky, :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE