TEST: Mary Kay - podkladové bázy

Dnešný post bude o predstavení dvoch podkladových báz značky Mary Kay. 

 

No nie je báza ako báza, respektíve, jeden produkt sa nazýva primer, pričom primer je u mňa podkladová báza a ten druhý sa hrdí názvom báza a je to pre mňa púder. Netuším prečo je tomu tak, ale Mary Kay má komplexné označenie pre make-upy a púdre ako podkladová báza :)  

 

Viac info o tom, aké produkty sú a ako som si ich obľúbila sa dočítate v najbližších riadkoch.

 

Testovali sme:  Lesk na pery Mary Kay - NouriShine Plu

mary kay - podkladove bazy

Zdroj: Shutterstock®

Mary Kay® Fixačný gél pod make-up SPF 15

 

​Tento ľahký gél ľahko vyplňuje nedostatky pleti, rýchlo zasychá a tvorí matný povlak na pleti, čím vytvára dokonalý povrch pre nanesenie make-upu a predlžuje trvanlivosť naneseného make-upu.

 

Obsahuje zloženie bez olejov s ochranným faktorom 15, obohatený o minerály. Absorbuje mastnotu a rozptyľuje svetlo, takže drobné linky, vrásky a póry sú menej viditeľné. Je vhodný na všetky typy pleti vrátane citlivej pokožky. Je neparfumovaný, dermatologicky testovaný a nekomedogénny. Aj keď je nosený samostatne, dodáva pleti nasledujúce výhody: pomáha vyrovnať textúru pleti a zlepšuje jej stav.

 

Testovali sme:  Mary Kay - Dekoratívna kozmetika - novinky

mary kay - podkladove bazy

Zdroj: Shutterstock®

Podkladová báza pod make up si ma získala predovšetkým svojou textúrou, ktorá sa rýchlo a ľahko nanášala na pleť. Vďaka gélovej štruktúre sa krásne rozotierala. Po nanesení na tvár sa lesklé oblasti mojej pleti ihneď zmatnili. Pleť tak získala krajší a dokonalejší vzhľad. Jemné ryhy a mini vrásky, ktoré už, žiaľ, zdobia moju tvár boli minimalizované, podobne sa stratil alebo sa zmiernil výskyt rozšírenejších pórov.

 

Po aplikácii podkladovej bázy sa mi krajšie pracovalo s make-upom, ktorého som dokonca použila o približne polovicu menej, ako bez použitia bázy. Práve vďaka podkladovej báze sa mi make-up zbytočne nevsakoval do pokožky a nestrácal sa, ale krásne na nej držal. Výdrž aplikovaného make-upu bola vyššia, ako bez použitia bázy.

 

Testovali sme: Mary Kay – Fixačný gél pod make-up s SPF 15

mary kay - podkladove bazy

Zdroj: Shutterstock®

Mary Kay® Endless Performance™ Púdrová podkladová báza je kľúčom k dlhotrvajúcemu, bezchybnému líčeniu pleti.

 

Benefity:

Poskytuje krytie na 12 hodín.
Vyrovnáva tón pleti a zanecháva matný vzhľad.
Ľahko sa nanáša a zakrýva nedokonalosti pleti.
Odolná proti teplu a vlhkosti.

mary kay - podkladove bazy

Zdroj: Shutterstock®

Podkladová báza, respektíve, krémový púdrový make-up, ako by som ja osobne nazvala tento produkt, sa mi páči, až na jednu vec. A to je samotné balenie produktu. Nemôžem si pomôcť, no chýba mi tu väčšia stabilita balenia. Balenie mi príde také len dočasné, pokým si budem môcť púder vložiť do puzdra so zrkadielkom a hubkou. Ja takéto puzdro však nemám. :) Balenie mi inak celkom vyhovuje, pretože je veľmi útle a ľahko spratné, takže je produkt vhodný aj na cesty.

 

Produkt, ako taký, mi veľmi vyhovuje. Je vhodnejší skôr pre majiteľky mastnej alebo zmiešanej pleti, ako je aj tá moja. Zloženie púdru je skôr krémové, no pri dotyku s pokožkou sa zmení na prášok a pleť zanecháva krásne matnú. Na aplikáciu sa mi veľmi osvedčili hubky na make-up, no v prípade, že máte beauty blender, myslím si, že by sa s ním pracovalo taktiež dobre. Čo sa týka výdrže, produkt krásne a predovšetkým dlho pomáhal mojej pleti zachovať si matný vzhľad aj v kritickej oblasti T-zóny.

 

Testovali sme: MARY KAY Lash Love a Ultimate riasenky

2 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

18.08.2015 09:30

nepoužívam podkladové bázy.

Vaše meno:

Lenka Kantorova

Lenka Kantorova

08.10.2015 14:26

Teraz ju používam, celkom fajn ;-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE