Ako sa stať viac asertívnou?

Asertivita je vlastnosť, ktorá býva spomínaná veľmi často. Čo to vlastne je a ako sa dá dosiahnuť?

 

Hlavne ženy bývajú označované ako menej asertívne a viac vypočítavé a „mrchy“. Asertivita je schopnosť, komunikačná zručnosť, primeraným spôsobom vyjadrovať svoje pocity, názory a potreby v interakcii s inými ľuďmi. Zistite s nami, ako ju dosiahnuť pomocou ľahkých tipov: 

 

 

1. Hovorte z inteligentnej pozície

 

Nie je nič horšie, ako hovoriť s niekým, kto chce presadiť svoje postavenie len preto, že môže. Ak sa chystáte hovoriť to, čo si myslíte, alebo zdieľať svoj názor, potom bude lepšie robiť to z pozície znalej, alebo skúsenej.

 

Plus, bude menej pravdepodobné, že urazíte protivníka tým,  že s ním nesúhlasíte, ak máte dobre premyslenú taktiku rozhovoru.  Protivník môže byť dokonca vďačný za vašu asertivitu v tom, že mu na rovinu hovoríte čo si myslíte a neokolkujete so zbytočnými rečami.

 

 

2. Buďte sebaistá, ale nie príliš

 

Mať sebavedomie je fajn, ale nikdy za tú cenu , že budete pôsobiť arogantne, či ponižovať iných ľudí. Neporovnávajte sa s inými a choďte si svojou cestou. Namiesto arogancie stavte na neverbálnu komunikáciu. Zmeňte držanie tela, prestaňte sa hrbiť a zdvihnite hlavu. smiley

 

 

Odporúčame prečítať: BIODERMA Photoderm MAX Aquafluid SPF 50+

Ako sa stať viac asertívnou?

Zdroj: Shutterstock®

3. Stavte sa slušné správanie

 

Slovíčka „prosím“ a „ďakujem“ by mali patriť medzi vašu základnú výbavu. Buďte dáma a nikdy sa nedajte rozladiť neslušnými a arogantnými ľuďmi. Držte si svoju líniu aj napriek zlým ľuďom. O tom je asertivita.

 

 

4. Pamätajte na svoj cieľ

 

Niekedy zabúdame na svoje ciele kvôli iným ľuďom a strachu, že by nás za našu cieľavedomosť mohli mať menej radi. Asertivita je práve o tej troche drzosti, keď musíte myslieť iba na seba. Nebojte sa byť silná. Stále si pripomínajte, o čo vám ide a o čo bojujete.

Milé dámy, tieto štyri malé rady vám pomôžu udržať si asertivitu a byť zdatnou súperkou aj najhorším protivníkom. smiley

 

 

Odporúčame prečítať: Angie pečie: Zdravé tvarohové muffinky

Ako sa stať viac asertívnou?

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE