TEST: Maybelline - All Access NY Top Coat

Dnes sa bližšie pozrieme na trblietavý lak od Maybelline - All Access NY, lak ktorý najkrajšie vynikne na nejakom farebnom podklade, tak je na mieste označenie Top Coat. 

I keď ja som zvyknutá nazývať tak len priesvitné laky, ktoré dodajú krásny lesklý finish mojej manikúre.

Všetky ostatné laky, ktoré svojim spôsobom obsahujú nejakú trblietku, šupinku, či vzor nazývam trbliče.

Maybelline si pre nás tento rok pripravil zopár krásnych kúskov. V testoch ste už mohli zhliadnuť recenzie na odtiene: 423 - obsahuje farebné štvorce a šešťuholníky; 425 - obsahuje taktiež trblietky v tvare štvorcov a šešťuholníkov, no tento raz v zelenom prevedení. Ja vám dnes predstavím posledný odtieň, ktorý sa skrýva pod číslom 424.

maybelline All Access NY Top Coat

Zdroj: Shutterstock®

Trbličový lak z dielne Maybelline vás svojim vzhľadom nijako extra neprekvapí, pretože sa jedná o starú známu klasiku Maybelline lakov z kolekcie Colorama. Rovnaký vzhľad flaštičky laku na nechty, ktorá je priehľadná, po otvorení na vás vykukne rovnaký štetček, za pomoci ktorého si nalakujete svoje pazúriky. Možnože to znie trošku ako hanenie z mojej strany, ale nie je tomu tak. Som dosť konzervatívny typ a keď je niečo dobré a časom overené, na čo to meniť. Zmena je síce život, ale nie za každú cenu! Lak na nechty sa teda nachádza v priehľadnej flaštičke o objeme 7 ml, čo je celkom ideálne. Vrchnáčik je v čiernom prevedení a zdobí ho nálepka so striebornou potlačou v tvare mrakodrapov, ktoré sú typické pre NewYork.

maybelline All Access NY Top Coat

Zdroj: Shutterstock®

All Access NY Top Coat v odtieni 424 je nááádherný lak vhodný napríklad aj na valentínsku manikúru a to vďaka bielym srdiečkam, ktoré v sebe lak obsahuje. Okrem sŕdc však obsahuje aj červené šešťuholníky a menšie biele krúžky, respektíve bodky. S trbličovým lakom od Maybelline sa dá naozaj krásne vyblázniť, je vhodný na bežné nosenie, ale aj na špeciálne príležitosti ako je Valentín, či Vianoce.

maybelline All Access NY Top Coat

Zdroj: Shutterstock®

S lakom na nechty All Access NY sa mi lakovalo veľmi príjemne. Bála som sa množstva trblietok, ktoré na seba štetček dokáže nabrať. Bude ich málo, veľa alebo bude ich množstvo postačujúce? Na moje veľké prekvapenie ich bolo tak primerane. Navyše sadá množstvo trblietok krásne regulovať a vybrať si len svoje vysnívané, ako to bolo v prípade lakovania na prstenníku. Zvolila som si pre tento necht len biele bodky, ktoré na ružovom podklade pôsobili sťa snehové vločky. Schnutie laku na nechty je vcelku rýchle. Pri trbličových lakoch tomu nie vždy tak býva, takže toto je pre mňa velikánske plus! Po zaschnutí sú nechty celkom hladké na dotyk, pre lepší pocit ich však kľudne môžeš pretrieť priehľadným lakom na nechty.

maybelline All Access NY Top Coat

Zdroj: Shutterstock®

Výdrž laku na nechty je veľmi trvácna, lak mi vydržal na nechtoch aj 5 dní, čo sa týka odlakovávania tak to už bol iný level. No pri trbličových lakoch sa vždy obrním patričnou dávkou trpezlivosti. Vcelku odobrou metódou na odstránenie trblietok z nechtoch je technika s alobalom. /Na nastrihané kúsky vatového tampónu si nanes dostatočné množstvo odlakovaču. Takto navlhčený tampón si prilož na necht a zafixuj alobalom. Nechaj pôsobiť cca 5 minút. Po uplynutí 5 minút odstráň alobal aj vatové tampóniky. Zbytky laku a trblietok ešte klasicky doodlakuj, sú už dostatočne nalomené a zlezú z nechtu raz - dva dolu/.

maybelline All Access NY Top Coat

Zdroj: Shutterstock®

Lak na nechty je podľa mňa celkom slušný, prekvapil ma milo svojim schnutím ako aj množstvom trblietok a ozdôbok, ktoré sa na jeden ťah podarí naniesť na necht. Avšak podľa mňa lak v sebe obsahuje menej priesvitného laku na nechty, respektíve je v nepomere s trblietkami. Ako môžete vidieť aj na fotkách, trblietky sa usádzajú vo vrchnej časti, tesne pod hrdlom flaštičky a priehľadný lak rýchlo ubúda, pričom trblietok stále zostavá vo flaštičke neúrekom. Lak teda nemá asi dlhú životnosť, na to však tiež existujú rôzne finty nemusíte hneď lak vyhadzovať, napríklad postačí doliať náhradný priesvitný lak do flastičky s trblietkami a dobre premiešať :)

7 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

23.09.2015 08:30

včera som po ňom pokukovala v drogérii :) ale nakoniec som si kúpila iný

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

23.09.2015 09:18

nepáčia sa mi tie trblietky v tom laku :)

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

23.09.2015 10:08

jemné a veľmi pekné- mne sa páči tento lak

Vaše meno:

Marcela Vašková

Marcela Vašková

23.09.2015 15:17

myslim si ze tam ma toho vela ked trblietky tak jedneho tvaru a nie tak prehnane vela

Vaše meno:

Veronika Jakubičková

Veronika Jakubičková

23.09.2015 18:30

myslím že je skôr vhodný na nejakú párty ako na bežné nosenie

Vaše meno:

Nikola Pelechová

Nikola Pelechová

27.09.2015 18:44

ja osobne nemusim velmi trblietky ....ale tento vyzera pekne

Vaše meno:

Lucia Vajsová

Lucia Vajsová

15.10.2015 09:51

Lak je skvelý. Je fajn aj to, že mám každý prst iný ;) ale drží ako prikovaný. Je to super pri nosení, lebo mám na dlho pokoj, ale pri odlakovávaní som s neho zúfalá =D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE