TEST: Collistar Anti Age Lifting Foundation

Za svoj vznik vďačí make-up náhode a dobrému úmyslu. Začiatkom roka 1965 prišla do vtedajšieho Ústavu lekárskej kozmetiky matka s malou dcérou, ktorá trpela dermatologickým ochorením v oblasti tváre.

 

Neliečiteľný problém sa odborníci ÚLK rozhodli vyriešiť optickým skrytím. Vyslali Oľgu Knoblochovú do Filmových štúdií Barrandov, kde mali najlepšie skúsenosti s krycími prípravkami. Po pár mesiacoch sa toto malé dievčatko dočkalo doslova zázraku. Na jar roku 1965 po prvýkrát uvidela svoju tvár v zrkadle bez jedinej chyby. Licencia na tento jedinečný výrobok bola v roku 1969 predaná do Hollywoodu.

Odvtedy už máme make-upy s rôznym krytím, v rôznych odtieňoch a pre rôzne typy pleti. Dnes sa budeme venovať konkrétne make-upu Collistar Lifting Foundation.

 

Testovali sme tiež: TEST: Collistar - Matita Kajal, kajalová ceruzka

Make up lifting fundation collistar

Zdroj: Shutterstock®

O značke:

 

Značka, ktorá vznikla len pred necelými 30 rokmi ako divízia farmaceutickej spoločnosti, dnes vo svete láme rebríčky popularity a predajnosti. V Taliansku (krajine svojho vzniku) sa jej podarilo stať absolútnym lídrom v predaji dekoratívnej kozmetiky a prípravkov v starostlivosti o pleť, aj napriek silnej konkurencii a dlhoročnej dominancii predovšetkým významných západoeurópskych značiek. 

 

Najvýznamnejším medzníkom v krátkej histórii je rok 2003, kedy Collistar po prvý raz dosiahol prvenstvo v oblasti pleťovej a dekoratívnej kozmetiky v Taliansku. Gigantický pokrok dokazujú tiež medzinárodné úspechy - značka sa v súčasnosti vyváža do 40 krajín sveta. 

 

Testovali sme tiež: TEST: COLLISTAR ART DESIGN rúž

Make up lifting fundation collistar

Zdroj: Shutterstock®

Prínosom mnohých inovácií a revolučných produktov vyniká Collistar od svojho vzniku. V portfóliu značky sa dokonca nájdu aj produkty, ktoré svojim uvedením určili nový trend vo výrobe prípravkov starostlivosti o pleť. Vďaka tomu je Collistar prvou kozmetickou značkou, ktorej sa podarilo uspieť s prípravkom tak, že bol vystavený v múzeu. 

 

Testovali sme tiež: TEST: Collistar - Jemný dvojfázový odličovač na oči a pery

Make up lifting fundation collistar

Zdroj: Shutterstock®

Make-up je podľa mňa podarený. Nemohla som ho veľmi testovať na sebe, pretože odtieň 3 je mi naozaj pritmavý, avšak, doma som skúšala, ako bude moja suchá pleť reagovať na tento výrobok. Make-up sa celkom pekne prispôsobil mojej pleti a nezanechal na nej žiadne suché fliačiky, čo sa mi stáva u make-upov veľmi často.

 

Testovali sme tiež: TEST: Collistar - Telová starostlivosť proti celulitíde

Make up lifting fundation collistar

Zdroj: Shutterstock®

Konzistencia je taká akurát. Nerozlieva sa, nezateká, no nie je ani príliš hustý. Veľmi dobre kryje aj bez použitia korektoru. Farbu pleti rýchlo zjednotí a dlho vydrží, čo je tiež veľkým plus. Pleť zanechá matnú, nemusíte sa báť nežiadúceho „vianočného“ efektu. 

 

Testovali sme tiež: TEST: COLLISTAR - omladzujúci THALASSO TELOVÝ PEELING

Make up lifting fundation collistar

Zdroj: Shutterstock®

Je vhodný aj pre zrelú pleť a takisto na prevenciu vrások. Pleť ihneď vypne, a tak vyzerá mladšie a zdravšie. Je vodeodolný a chráni pleť pred UV žiarením. Ak vám sadne odtieň, verím, že si tento make-up obľúbite a stane sa súčasťou vašej kozmetickej taštičky. Neváhajte ho vyskúšať. 

 

 

Produkty Collistar zakúpite v sieti parfumérií FAnn.

 

FOTOGALÉRIA:

3 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

17.03.2016 06:23

vyzera to na celkom vydareny make-up

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

17.03.2016 13:25

určite kvalita a rada by som vyskúšala

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

07.04.2016 22:13

vyzerá celkom fajn

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE