TEST: Dettol antibakteriálne obrúsky na povrchy

Aj dnes pokračujeme v odhaľovaní nekozmetických noviniek. smiley

 

Dôkladné upratanie nie je záležitosťou piatich minút, preto je dobré neupratovať nárazovo, ale priebežne a mať vždy po ruke niekoľko osvedčených pomocníkov.  Ak sa však snažíte mať dokonale čistú (sterilnú) domácnosť a na každú šmuhu, čiastočku prachu či mastný fľak vytiahnete iný, vraj zaručene účinný čistiaci prostriedok, nie je to úplne správne.

 

Mnohé univerzálne čistiace či antibakteriálne prostriedky môžu obsahovať veľké množstvo chemických látok, napríklad biocídy alebo tekuté organické zlúčeniny. Také toxíny v prostriedkoch majú na svedomí dýchacie ťažkosti, alergie, bolesti hlavy či závraty.  I mňa mnohé prostriedky dráždia, a preto hľadám produkty, ktoré sú účinné, ale zároveň ku mne, ako spotrebiteľovi, „jemné“.

 

Minule som vám predstavila antibakteriálny sprej Dettol, dnes vám predstavím druhú novinku, a to Dettol antibakteriálne čistiace obrúsky

 

 

Testovali sme tiež: TEST: Dettol antibakteriálny sprej na povrchy

TEST: Dettol Antibakteriálne obrúsky na povrchy

Zdroj: Shutterstock®

Tak isto, ako aj sprej, tak aj Dettol antibakteriálne brúsky na povrchy 

ničia 99,9 % baktérií a vírusov,

vrátane E. coli, Enterococcus hirae, Staphylococcus aureus, Pseudemonas aeruginosa a chrípkového vírusu H1N1 typu A a naviac, odstraňujú 90% alergénov, ako sú pele a roztoče.

 

Ich použitie je jednoduchšie, pretože obrúsky sú priamo vlhčené. Sú ideálne pre rýchle a hygienické čistenie. Obrúskom stačí prejsť po povrchu, ktorý chcete ošetriť a o nič viac sa starať nemusíte. Tým, že nie sú agresívne, nemusíte povrch pretierať. Pri ich používaní nie je potrebné používať rukavice. Pokožku rúk nevysúšajú a pri čistení ruky neštípu. Obrúsky ani nebielia a nepoškvrňujú povrchy, preto sú vhodné pre použitie aj okolo detského vybavenia a miest na prípravu potravín, tak, ako som to spomínala pri spreji. Sú bez parfumácie a nedráždia ani nosové kanáliky.

 

Obal obrúskov je znovu uzatvárateľný a aj po 10 otvorení a zatvorení stále pevne drží. Svoju vlhkosť si tak obrúsky ponechávajú. V jednom balení sa nachádza až 36 ks.

 

TEST: Dettol Antibakteriálne obrúsky na povrchy

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Používate antibakteriálne prostriedky?

 

Ak áno, aké?

 

2 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

09.05.2016 07:23

najcastejsie v kuchyni,na toalete, su to rozne antibakterialne spreje na povrchy, vlhcene obrusky do kabelky, ked sme mimo domu

Vaše meno:

Miriama Lešňovská

Miriama Lešňovská

15.05.2016 19:25

Zvyknem používať...no túto značku som ešte neskúšala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE