TEST: Akamuti - Africké čierne mydlo

Britská značka Akamuti® sa v našich radoch doposiaľ netestovala. A práve ja vám môžem predstaviť túto jedinečnú prírodnú kozmetiku spolu s jej výrobkami.

 

Britská značka Akamuti® sa v našich redaktorských radoch doposiaľ netestovala.

 

A práve ja vám môžem predstaviť túto jedinečnú prírodnú kozmetiku spolu s jej výrobkami.

 

V dnešnom teste si otestujeme Africké čierne mydlo od Akamuti®.

 

 

Ale ešte pred tým by som vám rada podrobnejšie predstavila túto, v našich končinách, pomerne neznámu značku.


Informácie o výrobcovi


Názov značky Akamuti® pochádza z afrického jazyka a má dva významy - ,,Malá medicína“ alebo ,,Malý strom“. Stromy sú totižto v Afrike považované za hlavný zdroj zotavovania a celkovej regenerácie.

 

Akamuti - Africké čierne mydlo


Značka na kozmetickom trhu pôsobí od roku 2003, kedy predstavila svojich 6 prvotných produktov. Filozofiou Akamuti® je používať vo svojej kozmetike zložky, ktoré sú získavané etickým spôsobom a zároveň v súlade so spravodlivým obchodom Fair Trade.


Proces výroby výrobkov je skutočne zaujímavý, nakoľko sú všetky výrobky vyrábané ručne bez použitia strojov. V prípravkoch sa snúbia iba čisto prírodné prípravky ako sú živice, kôry, kvety, včelí vosk, sušené bylinky či kvalitné maslá. Takýmto spôsobom vznikajú rôzne krémy, zvlhčovače a maslá, ktoré našli mnoho spokojných spotrebiteliek i spotrebiteľov.

 

Akamuti - Africké čierne mydlo


Africké čierne mydlo – Informácie od výrobcu


Zaujímavosťou je, že je vyrábané ženskými združeniami, ktoré sídlia v Ghane od ktorých sa následne kupuje v rámci obchodu Fair Trade. Mydlo je tak, ako ostatné výrobky vyrábané ručne s 48 % podielom čistého bambuckého masla a kokosového oleja. V mydle je však možné nájsť aj kúsky kôry zo stromov alebo otrúb. Vďaka svojej čistote a jednoduchosti  je vhodné pre problematickú pleť i extrémne suchú pokožku. Dokonca sa využíva pri liečení akné, psoriázy, ekzému či svrbenia. Africké čierne mydlo je naozaj univerzálne, a preto je vhodné aj pre citlivú vlasovú pokožku a suché poškodené vlasy, a to v úlohe šampónu či kondicionéru. Navyše veľmi dobre absorbuje vodu a je ľahko formovateľné.

 

Akamuti - Africké čierne mydlo


Testovanie výrobku


Značku Akamuti® poznám už dlhšie a jej účinky som vždy túžila vyskúšať na vlastnej koži. Teraz sa mi tej príležitosti dostalo a na testovanie som sa neuveriteľne tešila. Už len samotná krabička ma zaujala. Do rúk sa mi dostala jednoduchá hnedá papierová krabička s veľmi peknou etiketou. Etikety tejto značky obdivujem na každom ich výrobku, pretože sú veľmi pekné. Na mydle je znázornená sediaca Afričanka sledujúca západ slnka.

 

Akamuti - Africké čierne mydlo


Keď si krabičku otvoríte, nájdete tam štvorcové mydlo zabalené do bieleho tenkého papiera. Povrch mydla má mramorovú štruktúru a je ladené do zemitých farieb. Zacítite i jemnú vôňu, ktorú si neviem nikam bližšie zaradiť. Každopádne však ide o príjemnú vôňu, ktorá navodzuje pocit čistoty. Jednoducho - vôňa prírody pri každom vdýchnutí.


Pri detailnejšom skúmaní mydla môžete spozorovať kúsky kôry, preto výrobca odporúča si z mydla postupne odkrojovať. Predídete tak prípadnému poškriabaniu. Krájanie však nerobí problém a ide to veľmi ľahko.

 

Akamuti - Africké čierne mydlo


Pri kontakte s vodou začne mydlo vodu absorbovať a zmäkne ešte viac. Nakoľko som už predtým používala niekoľko čisto prírodných výrobkov, neočakávala som extra penivosť, ktorá pri prírodných výrobkoch nie je až tak podstatná. Po pár sekundách sa mi na rukách mydlením vytvorila hustá biela pena, ktorá sa o chvíľku zmenila na biely hutnejší krém. Vôňa afrického mydla sa pri kontakte s vodou takmer stratila. Po použití mydla boli moje ruky jemné a mala som pocit, akoby som na nich mala nanesený hydratačný krém. Podobne to bolo aj pri použití mydla pri sprchovaní. Vyskúšala som ho dokonca i na vlasy a tu som naozaj neverila vlastným očiam. Vlasy som mala napenené akoby som použila klasický šampón. Po umytí sú hladké a ľahko sa rozčesávajú.

 

Akamuti - Africké čierne mydlo

 

Nakoľko mydielko rýchlo absorbuje vodu, je dobré ho od ostatného nepoužitého mydla oddeliť. Ja som si ho dala na samostatnú mištičku ako môžete vidieť na obrázku. Mydlo sa míňa pomaly a ja sa preto môžem z jeho prítomnosti tešiť dúfam, že ešte dlho predlho.

 

Akamuti - Africké čierne mydlo


Africké čierne mydlo od Akamuti® je naozaj výbornou voľbou pre všetkých, ktorí majú záujem okúsiť prírodnú kozmetiku a radi by zažili ,,dotyk“ prírody na vlastnej koži.


Toto jedinečné mydlo kúpite na stránke e-shopu Bionatural v dvoch možných gramážach. 130 g za 6,25 € alebo 500 g za 23 €.
 

Zdroj foto: www.bionatural.sk
2 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

07.01.2014 15:29

kúpila som si ho a je fakt skvelé môžem len a len odporučiť všetkým

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

19.09.2014 15:30

tieto výrobky sú jednoducho najlepšie.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE