TEST: COLLISTAR omladzujúci thalasso telový peeling

Mojimi rukami zatiaľ veľa produktov značky COLLISTAR neprešlo, no spomedzi tých zopár, ktoré som už stihla odskúšať, sa mi tento peeling pozdáva úplne najviac. 

 

Telové peelingy sú mojou slabinou. To znamená, že si na ich kvalite veľmi potrpím a som ochotná do nich investovať aj viac peniažkov, ako by som možno chcela. Tento peeling je toho príkladom.

 

 

Už po prvom použití som totiž vedela, že musím odskúšať aj ostatné v ponuke, takže si pomaličky na ne začínam ,,šetriť". :))

 

Peelingov som už vyskúšala niekoľko a doposiaľ som mala iba jedného favorita, ktorý bol na ich čele. Ten mal však iba 200 ml balenie, a tak mi vystačil, ak sa nemýlim na 3 použitia, maximálne na 4... O to viac ma teda potešilo, že tento od Collistar-u je riadny ,,maco", pretože má až 700g.

 

Testovala som: COLLISTAR ultra žiarivý lesk na pery

collistar-peeling

Zdroj: Shutterstock®

Na úvod, ako to už u mňa býva zvykom, si pripojíme oficiálny popis produktu. 

 

ANTI-AGE TALASSO-SCRUB

 

Omladzujúci thalasso peeling s regeneračnými exfoliačnými soľami, esenciálnymi olejmi, kvetom pomarančovníka a sicílskymi citrusmi.
Collistar, tvorca prvého thalasso peelingu a líder v predaji telových peelingov v parfumériách, prichádza s inováciou, ktorá čerpá výhody terapie morskou soľou a citrusovej terapie. Anti-Age Talasso Scrub má štvoritý účinok pre zachovanie mladistvej pokožky.

 

Exfoliácia & obnova: morské soli zrýchľujú proces obnovy buniek.
Ochrana pred voľnými radikálmi & bieliaci efekt: bohatý podiel AHA kyselín, flavonoidov a vitamínu C v sicílskych citrusoch poskytuje účinnú ochranu pred útokmi voľných radikálov a predchádza formovaniu pigmentových rozdielov na pokožke.  
Regenerácia & omladenie: cenný komplex L22® dopomáha k obnove hydrolipidovej rovnováhy na úroveň mladej pokožky. 
Revitalizácia: esenciálne oleje zo sicílskych citrusových plodov a kvetu pomarančovníka povzbudzujú pokožku a podporujú intenzívnejší efekt aktívnych zložiek.
 

Testovala som: COLLISTAR lak na nechty s gélovým efektom

collistar-thalasso-peeling

Zdroj: Shutterstock®

V balení sa nachádza ešte takýto chutný nožíček, pomocou ktorého sa dá peeling poriadne premiešať. Je však i vynikajúcim pomocníkom, pretože nemusím dávať ruku do kelímku, no peeling si naberám nožíkom, a tým predchádzam zbytočnému zachádzaniu peelingu pod nechty, čo teda vôbec nemusím... Som preto rada, že sa tu tento nožík nachádza.

 

Samotný peeling je naozaj obrovský a s podobnou veľkosťou som sa doposiaľ nestretla. Vždy som si však pomyslela - prečo ich vyrábajú takéto malé? Vtedy som ešte o týchto peelingoch od Collistar-u nemala ani potuchy, ale teraz som už spokojná, že niekto myslí aj na peelingové maniačky, ako som ja. :)

 

Inak - počas leta sa snažím peelingu vyhýbať v domnení, že by som si mohla vypeelingovať opálenie. Neviem či to tak naozaj je, preto, ak toto číta nejaký odborník, budem vďačná za názor. :)

collistar-anti-age-peeling

Zdroj: Shutterstock®

Ešte pred samotným zhodnotením by som rada uviedla na čo som počas testovania prišla. :) Všimla som si totiž, že takéto ,,cukrové" peelingy majú lepší efekt ako tie v klasických vytláčacích tubách. Tie sú robené skôr formou gélu, ktorý obsahuje sem-tam nejakú tú peelingovú čiastočku. Pokožku teda síce zbavia odumretých častí, avšak podľa mňa týmto v kelímkoch sa nevyrovnajú ani z polovice.

 

Najmä takto po horúcom lete a hodinách strávených na slnku mám problém s vráskami v oblasti dekoltu, ktoré ma vždy vedia vytočiť do nepríčetnosti. :) Oceňujem teda anti-age efekt, ktorý sa VĎAKA BOHU dostavil a konečne je môj dekolt taký, aký má byť. Avšak, opaľovanie spôsobuje vrásky na celom mojom tele, máte tento problém aj vy? No na žiadnej časti tela ma to nedokáže nahnevať tak, ako práve v dekolte.

collistar-anti-age-talasso-scrub

Zdroj: Shutterstock®

Nikde som nenašla informáciu o tom, koľkokrát do týždňa sa ho odporúča používať, no ja si ho šetrím :D, takže ho používam jedenkrát do týždňa.

 

Prvýkrát som ho použila ešte pred použitím spchového gélu, ako som bola aj doteraz zvyknutá. Vôňa aj skvelý pocit sa však postupne vytrácal, pretože som naň naniesla ešte sprchový gél a telové mlieko do sprchy. Preto som už pri druhej aplikácii postup zmenila. Najskôr som sa osprchovala, telové mlieko som vynechala úplne a na záver som použila peeling. Ten pocit by som dopriala každej z vás! :)

collistar-telovy-peeling

Zdroj: Shutterstock®

Pokožka je po aplikácii neskutočne jemná, hydratovaná, mäkkučká, premasírovaná a voňavá. Superlatívmi by som istotne mohla pokračovať ďalej, no tým pádom by tento test nemal konca. :) Veľmi, veľmi, veľmi som s peelingom spokojná. Pokožku vyhladí, vyživí a mám taký pocit, akoby som bola natretá olejčekom. Ťažko sa mi to popisuje, no tie, ktoré ho doma máte tiež, viete na čo myslím.

 

Keď ho chcem použiť, snažím sa vybrať si sprchový gél, ktorý nemá príliš výraznú vôňu, aby sa nebili, no naopak, aby som si mohla užívať iba vôňu peelingu, ktorá je bezkonkurenčná.

collistar-peeling-na-telo

Zdroj: Shutterstock®

Počas môjho poznávania rôznych peelingov som prišla ešte k jednému záveru. A to k takému, že nikdy nespájajte holenie s následným použitím peelingu, najmä s takýmto cukrovým.

 

Ak ste doteraz peeling nepoužívali, no po tejto recenzii sa rozhodnete nejaký si zaobstarať, neurobte tú chybu ako ja. Bolo to síce dávno, ešte úplne prvýkrát, keď som peeling použila tesne po holení a štípali ma všetky holené miesta. Odporúčam teda holenie aspoň deň pred použitím peelingu.

 

Na záver už dodám iba toľko, že tento peeling je TOP a ako som už niekde na začiatku písala, postupne by som si chcela dokúpiť všetky, ktoré má Collistar v ponuke.

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

13.09.2015 19:32

po tom skvelom hodnotení by som ho určite aj ja rada vyskúšala

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.09.2015 09:37

ešte som neskúšala telový peeling čiže tento by rozhodne stal za vyskúšanie :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE