VIDEOTEST: Elektrický domáci kompostér THE FOOD CYCLER™ od Sage

Triedenie odpadu a recyklovanie sa v súčasnosti stáva samozrejmosťou v čoraz viac domácnostiach. A je to viac než potrebné. Odpadu pribúda, planétu máme len jednu a ak si úplne znehodnotíme životné prostredie, budeme mať my a hlavne budúce generácie nemalý problém. V najideálnejšom prípade by sme sa mali snažiť o to, aby sme odpadu produkovali čo najmenej. Je mnoho spôsobov, ako jednoducho minimalizovať tvorbu odpadu.

Napríklad je vítané, ak jednorazové igelitové tašky nahradíme plátennými. Nakupovať môžeme v bezobalových obchodoch. Klasické odličovacie tampóny je možné nahradiť látkovými, ktoré možno prať a používať opakovane. A podobných maličkostí, ktoré môžeme spraviť pre svoju planétu, je mnoho. Ak nejaký odpad predsa len vyprodukujeme, mali by sme s ním naložiť čo najzodpovednejšie.

Papier patrí do modrých nádob, sklo do zelených a plast do žltých. PET fľaše by sme nemali zabúdať vracať do obchodov. A čo s kuchynským biologickým odpadom? Jednou z možností je jeho vyhodenie do zberných nádob na to určených, ďalšou možnosťou je aj kompostovanie. Kompostovanie sa nám pritom často spája so záhradou, no čo ak vám povieme, že to ide aj hoc aj v byte?

Zoznámte sa s domácim kompostérom The Food Cycler

V súčasnej dobe sú už dostupné aj viaceré možnosti, ako kompostovať kuchynský odpad priamo v interiéri. My sme sa však v redakcii pozreli na inovatívne zariadenie, ktoré predstavuje najúčinnejší spôsob spracovania potravinového odpadu, či už v domácnostiach, alebo aj kanceláriách. Reč je elektrickom domácom kompostéri The Food Cycler™ od Sage, ktorý je navrhnutý tak, aby spracoval rôznorodý odpad z potravín a zredukoval jeho objem až o neuveriteľných 80 %.

No neznie to fantasticky? Kompostér sme podrobili dlhému a dôkladnému testovaniu a na výsledky sa môžete pozrieť v našom novom videu. Ako sa zariadenie ovláda a ako funguje? Je skutočne nápomocné, alebo ide o ďalší spotrebič, na ktorý bude v domácnosti padať prach? Zistite viac vo videu!

Pozri aj: ​Dokonalý kompostér do každej domácnosti: Ide to jednoduchšie, ako by ste si mysleli!

Rýchle a jednoduché kompostovanie s mnohými výhodami

The Food Cycler™ od Sage pracuje v troch jednoduchých krokoch – odpad najskôr vysuší, následne pomelie a nakoniec zachladí. Z 2 litrov organického odpadu dokáže za 4 až 6 hodín, v závislosti od zloženia odpadu, vytvoriť 0,34 l ekologického substrátu EcoChips™. Ten možno následne využiť napríklad ako hnojivo, pričom je vo vzduchotesnej nádobe skladovateľný počas jedného roka. 

Tento elektrický domáci kompostér je veľmi jednoduchý na použitie. Ovláda sa len pomocou jedného tlačidla pre zapnutie. Nepotrebuje prívod vody ani vzduchu. Po odbalení a inštalácii filtrov eliminujúcich zápach, ktoré vydržia približne 4 mesiace, je možné ho začať okamžite používať. Prevádzka zariadenia je tichá a nemusíte sa obávať ani vysokej spotreby energie (spotreba je 0.8 kWh/cyklus). 

A s akým kuchynským odpadom si The Food Cycler™ poradí? Kompostér dokáže spracovať zvyšky ovocia a zeleniny so šupkami, zvyšky mäsa z rýb a hydiny bez kostí (rybacie kosti v menšom objeme zvládne), obilniny, strukoviny, syr, vajcia a škrupiny, kávové usadeniny aj papierové vrecúška čaju, dokonca jedlo pre maznáčikov bez kostí. Do prístroja nepatria tvrdé kosti, napríklad hovädzie či bravčové, sladkosti, veľké kôstky, napríklad z broskýň, orechy a škrupinové plody, olej z varenia ani tvrdé ovocie, napríklad šupky z ananásu. 

Viac základných informácií, ako aj praktických poznatkov z testovania, sa už o kompostéri The Food Cycler dozviete v novom videu. Želáme príjemné sledovanie! 

Ďalšie informácie o elektrickom domácom kompostéri The Food Cycler od Sage nájdete aj na www.sagesk.sk.

Galéria - Kompostér The Food Cycler

4 komentárov
QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 16:13

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 16:25

1

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 16:25

1

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 16:13

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 01:52

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 01:52

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE