7 fascinujúcich miest, ktoré by tento rok nemal vynechať žiadny cestovateľ

Leto sa pomaly blíži ku koncu a o chvíľu nás upršané daždivé počasie a zožltnuté listy vôbec neprekvapia. Mnohí z nás majú už dovolenky za sebou a v zrkadle sledujú, ako ich opálená pokožka postupne bledne. Ale nezúfajte. Ak vás ešte letná nálada neopustila a stále máte chuť niekam vyraziť, ešte zostáva niekoľko dní, kedy si môžete užiť kúpanie, horúce slnko na oblohe a hojdanie vĺn. Ale kto vie, možno nám i jeseň nadelí príjemné počasie. 

Pozri aj: Turistické atrakcie, ktoré sú v ohrození: Pozri, čo sme zničili!

Cestovanie

Zdroj: pinterest.com

Za málo peňazí málo muziky?

Keď nezarábate tisíce eur mesačne alebo nerandíte so synom majiteľa fabriky na plechové ríny, neznamená to, že musíte sedieť doma a len zasnene čítať takéto cestovateľské články. Dnes existuje veľa možností, ako vidieť tie najvzdialenejšie a najlákavejšie krajiny aj za menej peňazí. Nemusíte ísť na dovolenku na Filipíny alebo do Thajska s cestovnou kanceláriou. Sledujte letenky a vystihnite zľavy, prezrite si webové stránky ponúkajúce výhodné ubytovanie. Či budete ubytovaní v luxusnom 5-hviezdičkovom hoteli, alebo v menšom miestnom hotelíku či u domácich, čakajú na vás tie isté zážitky. A možno toho uvidíte a ochutnáte aj viac, ako z prenajatého auta so šoférom a s európskou stravou v hoteli. Spoznajte miestnych, ktorí vám radi ukážu skryté miesta, o ktorých vie málo turistov, nenechajte si ujsť tradičnú kuchyňu, využite verejnú dopravu a okrem tých najväčších lákadiel navštívte i miesta, ktoré vám náhodou po ceste padnú do oka. 

Cestovateľské miesta

Zdroj: pinterest.com

Tak čo, premýšľate nad nejakou ďalšou dovolenkou? Alebo aspoň víkendovým pobytom, ktorým ukončíte toto leto?

Máme pre vás niekoľko inšpirácií a miest, ktoré by nemal vynechať nielen žiadny cestovateľ, ale ani dovolenkár, dobrodruh, zvedavec, obdivovateľ a nadšenec cestovania aj objavovania kultúry.

Galéria:

Egypt

Známa turistická destinácia, ktorú pravdepodobne navštívila väčšina z nás. Horúce Červené more, raj pre potápačov s koralovými útesmi, hrbaté ťavy medzi pyramídami – toto je Egypt. Tento rok archeológovia objavili niekoľko ďalších zaujímavých nálezov. Niektoré z nich sprístupnili i verejnosti. Ďalšou novinkou, ktorá priláka veľa návštevníkov a milovníkov histórie, je Grand Egyptian Museum s plochou päťstotisíc metrov štvorcových, ktorého otvorenie je naplánované budúci rok. Toto mega múzeum bude patriť medzi najväčšie múzeá na svete.

8 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

27.08.2019 07:51

Úchvatné miesta!

Vaše meno:

Natália Lobodášová

Natália Lobodášová

27.08.2019 09:30

Najviac ma zaujal Izrael, Omán a Mexiko

Vaše meno:

Eva Mala

Eva Mala

27.08.2019 10:35

Tento rok bolo Bularsko, na budúci vyskúšame Omán...

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

27.08.2019 13:06

Úžasné miesta

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

27.08.2019 18:22

Omán a Mexiko by som navštívila veľmi rada...

Vaše meno:

Ľudka Uličná

Ľudka Uličná

27.08.2019 20:18

pekné,krásne,lákave miesta

Vaše meno:

Alica Mareková

Alica Mareková

04.08.2020 15:06

zaujímavý výber destinácií

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

28.02.2021 03:49

Každé jedno miesto by som rada navštívila :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE