Najkrajšie grécke ostrovy: Ktorý si vybrať pre nezabudnuteľnú dovolenku?

Leto je už dávno tu a vy stále premýšľate, kam ísť na dovolenku? Pripíšte si na svoj zoznam i grécke ostrovy. Vedeli ste, že Grécko ich má až šesť tisíc? Niekoľko z nich môžete navštíviť. Nekonečné pieskové pláže, pulzujúci nočný život, fascinujúca história, vynikajúca grécka kuchyňa, bohatá kultúra a prívetiví Gréci – toto je Grécko. Ako si však vybrať? Ktorý z ostrovov je najlepšou voľbou? Pripravili sme pre vás zoznam najkrajších gréckych ostrovov, či už ste vášnivý potápač, dobrodruh, plážový typ alebo milovník kultúrnych pamiatok. Nech sa páči.

Pozri aj: Dovolenka v Chorvátsku: Neznáme miesta, kde zažiješ nezabudnuteľné chvíle

Santorini

Tento čarovný ostrov je dokonalou a luxusnou destináciou pre tých, ktorí chcú stráviť nezabudnuteľné medové týždne alebo zažiť romantickú dovolenku. Santorini bolo vybudované na kráteri, ktorý po sebe zanechala jedna z najväčších sopečných erupcií v histórii.  Aj toto robí ostrov jedným z najunikátnejších miest na planéte. Avšak s touto krásou a kúzlom prichádza i niekoľko negatív. Jedným z nich je veľká popularita ostrova, ktorá sa odráža v počte turistov – novomanželov a zaľúbencov. Ďalším je cena – ak si chcete vychutnať súkromie, musíte siahnuť trochu hlbšie do vrecka a priplatiť si alebo zvážiť dovolenku mimo hlavnej sezóny, napríklad v máji alebo septembri. Ak hľadáte romantické miesto, návšteva ostrova určite stojí za zváženie. 

Milos

Grécky ostrov Milos, ktorý tvarom pripomína podkovu, má najkrajšie pláže v Egejskom mori, fascinujúcu históriu a chutnú kuchyňu, ktorá vyniká najmä morskými plodmi. Milos, prezývaný tiež Ostrov farieb vďaka vode hrajúcej všetkými odtieňmi modrej a pomaľovanými budovami, ešte nepatrí medzi najpopulárnejšie grécke ostrovy. Ak sa sem teda vyberiete, môže sa stať, že celú pláž budete mať len pre seba.  Práve tu na ostrove bola objavená slávna Venuša de Milo. Preskúmajte starobylé divadlo, prejdite sa uličkami gréckych dediniek, okolo veterných mlynov a deň ukončite filmovým západom slnka. 

Zakyntos

Ostrov Zakyntos, známy aj ako Zante, má reputáciu párty ostrova. Ostrov však ponúka i niekoľko nádherných pláží, ako je Agios Nikolaos, Alykanas a Tsilivi, kde si prídu na svoje i milovníci vodných športov. Ďalšia z populárnych pláží je pláž Navagio – preslávená stroskotanou loďou, ktorá je tu zakotvená v piesočnej zátoke orámovanej útesmi od roku 1980. Na ostrove nájdete okrem populárnych klubov aj taverny, obchodíky a malebné kaviarne.

Neprehliadni: K bazénu na avokáde: Vieš, že sú v móde šialené nafukovačky do vody?

Paros

Jeden z najkrajších gréckych ostrovov ležiaci v srdci Egejského mora patrí do skupiny ostrovov Kyklady. Paros je kombináciou tradičnej kykladskej kultúry, očarujúcich vidieckych dediniek, historických pamiatok, krásnych pláží a nočného života. Z roka na rok sa ostrov stáva populárnejším, takže, ak si chcete vychutnať ešte turistami neprechodené miesta, poponáhľajte sa. 

Kréta

Kréta je najväčší grécky ostrov a naozaj má čo ponúknuť. Od zelených skalnatých hôr až po najčistejšie pláže v Grécku. Keď sem prídete, nebudete vedieť, kde začať a nebudete ani chcieť odísť. Prírodné krásy, historické pamiatky, dlhé piesočné pláže a výborná kuchyňa – toto všetko a ešte viac môžete na Kréte nájsť. Tak čo, už balíte?

Mykonos

Mykonos je celosvetovo preslávený svojou kozmopolitnou atmosférou a živým nočným životom. Niet divu, že ho prezývajú aj Ibizou Grécka. Dovolenka na ostrove Mykonos môže byť skutočne zážitkom na celý život. Obdivujte úžasný západ slnka z Malých Benátok, prejdite sa po úzkych dláždených uliciach Chory, vychutnajte si pobyt v luxusných hoteloch, tancujte noc i deň, zaplávajte si v tyrkysovom mori. A keď zapadne slnko, vychutnajte si večeru v jednej z miestnych reštaurácií. 
 

Folegandros

Malý očarujúci ostrov Folegandros je nedotknutým rajom s rozvoniavajúcimi pekárničkami, miestnymi tavernami, dramatickými výhľadmi na more aj útesy a nádhernými plážami, kde si môžete vychutnať ničím nerušený relax pod egejským slnkom. Tí, ktorí hľadajú divoký nočný život, nech sa radšej poobzerajú po inom gréckom ostrove. Ale pre tých, ktorí preferujú nepreplnené pláže, tiché prostredie, kľukaté uličky a čisté pláže je Folegandros to pravé miesto. 

Grécko

Zdroj: Shutterstock®

Na záver máme pre vás pripravených niekoľko užitočných gréckych slov (tak, ako sa čítajú).

Ahoj: Yassoo alebo yassas 
Ako sa máš? Ti kanis? Ako sa máte? Ti kanete 
Dobre: Kala
Dobré ráno: Kalimera 
Dobrý večer: Kalispera
Dobrú noc:  Kalinikta 
Môžeš mi pomôcť?  Boreeteh na meh voytheeseteh?
Kde som? Pooh eemeh? 
Kde sú toalety? Pooh eeneh i tualéta?
Ďakujem: Efcharisto
Áno: Nai
Nie: Okhee
Prosím: Parakalo
Voda: Nero
Nerozumiem: Then katalaveno
Účet, prosím: To logariasmo, parakalo
Koľko to stojí? Poso kanee?

12 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

23.07.2019 07:51

Zoznam najkrajších gréckych ostrovov, z ktorého by si určite vybral každý.

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

23.07.2019 11:05

Nuž krása ,len si vybrať...

Vaše meno:

Alžbeta Stanková

Alžbeta Stanková

23.07.2019 12:44

to je neskutočná krása! Môžem o nich len snívať!

Vaše meno:

Ľudka Uličná

Ľudka Uličná

23.07.2019 17:48

krásne čiste ostrovy

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

23.07.2019 19:01

Každý z týchto ostrovov má svoje jedinečné čaro...

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

24.07.2019 19:26

že by o rok ?

Vaše meno:

Alexandra Semanová

Alexandra Semanová

25.07.2019 11:05

Grécko je moja vysnívaná destinácia, najmä ostrovy Mykonos a Santorini. Dúfam, že sa mi ich raz v živote podarí navštíviť. Ďakujem za super článok.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

25.07.2019 18:10

Hneď by som išla krásne

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

04.12.2019 18:44

byla jsem na Korfu a bylo to úžasné, krajina i lidé

Vaše meno:

Lenka Šluchová

Lenka Šluchová

30.01.2020 07:32

Krétu odporúčam. Nádherná príroda, more, pláže.

Vaše meno:

Alica Mareková

Alica Mareková

04.08.2020 16:28

Všetky sú krásne, ťažko si vybrať.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

28.02.2021 03:23

Grécko sa mi veľmi páči a keď sa tam raz vyberiem, tak určite buď na Rhodos alebo Santorini :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE