Dovolenka na Slovensku: Aj doma sa dá zažiť nezabudnuteľné!

Nemusíme byť milionári a mať jachty, aby sme si vychutnali dovolenku plnými dúškami. Slovensko je krásna krajina, kde si každý nájde to svoje. Jediné, čo nám chýba, je more a tropické podnebie. Naša krajina je však namiesto toho bohatá na vysoké hory, vodné nádrže, kultúrne pamiatky, hrady, zámky, zrúcaniny a krásnu prírodu. I napriek tomu, že tu strávime celý život, tak nevieme, aké bohatstvo nás obklopuje a preferujeme dovolenku v zahraničí. Dovolenka na Slovensku má jednoducho svoje čaru a dozaista si ju vychutnáte i vy!

Pozri aj: Je detox zdravý či klam?! Názor odborníkov na „očistu” ťa prekvapí

Kam zavítať?

Počas zimy sa vyberte na lyžiarske svahy alebo zavítajte do krytých aquaparkov, wellnessov či termálnych kúpalisk. Leto strávte pri vodných nádržiach, návštevou jaskýň, spoznávaním kultúr jednotlivých miest, návštevou galérií alebo ZOO, botanických záhrad, skanzenov a prírodných múzeí. Je veľa miest, ktoré sa oplatí navštíviť a spoznať. Leto je špecifické aj festivalmi rôzneho žánru, či už hovoríme o folklórnych, rockových, gospelových, muzikálových alebo filmových podujatiach.

Pozri aj: Odvážila by si sa na pastelové vlasy? Pozor, je to horúci hit tohto leta!

Slovensko

Zdroj: Shutterstock®

Dobrá rada na záver! Pri plánovaní termínu dovolenky si zistite, čo sa kde koná, čo by vás zaujalo a čo by ste chceli navštíviť. V nasledujúcich článkoch vám priblížime jednotlivé regióny drobnej a zaujímavej krajiny v srdci Európy. Tak sa teda pobaľme a cestujme Slovenskom na pokračovanie!

V jednotlivých častiach vám ponúkneme možnosti strávenia skvelej dovolenky v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom, Trenčianskom, Banskobystrickom, Žilinskom, Košickom a Prešovskom kraji.

Odporúčame: Prečo nikdy nevyhadzovať kôstky z čerešní? Je to najväčšia chyba, akú môžeš urobiť!

6 komentárov
Jana Be

Jana Be

06.02.2013 19:25

Aj u nás doma je čo obdivovať,len sa nevieme predávať,čo je škoda,lebo sú tu prekrásne miesta.Čo my nevieme obdivovať,zahraničný turisti by si vedeli prísť na svoje.

Vaše meno:

Danka

Danka

03.06.2013 16:41

Tento rok plánujem dovolenkovať na našich horách! S partiou už aj máme naplánované chodníky a horské chaty kde prespíme. Nieje paráda len vidieť a ísť k moru, ale paráda je naozaj vyjsť si nejaký vrchoľ a pozerať sa na krajinu ako vtáky :)

Vaše meno:

Jana Komadova

Jana Komadova

20.10.2013 14:15

aj u nás na slovensku je krásne máme čo obdivovať len treba otvoriť oči a poobzerať sa

Vaše meno:

Dominika Sedliaková

Dominika Sedliaková

07.03.2014 15:49

Rada navštevuje pamiatky na Slovensku ;)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

10.09.2014 16:27

a prečo nie ? aj my máme krásne prírodné pamiatky, hrady zámky. Tatry naša pýcha :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

05.05.2020 09:42

Presne tak, aj dovolenka na Slovensku má svoje čaro, aj keď niekedy vyjde drahšie ako dovolenka trebárs v Chorvátsku pri mori :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE