Bohemia-lázně, a.s., Karlove Vary relax pre telo aj ducha

Kúpeľná spoločnosť Bohemia-lázně, a. s. (Bohemia-kúpele, a. s.) Karlovy Vary, zaznamenala v roku 2014 vo svojich zariadeniach celkovú návštevnosť 11 027 osôb, ktoré tu strávili 134 248 dní (tzv. lôžkodní). V porovnaní s rokom 2013 tak došlo k nárastu počtu osôb o 3,35 % a prenocovaní o 7,54 %. Liečebné pobyty najviac využívali klienti z Ruska, ktorých prišlo 4613 a až na druhom mieste boli Česi s 1141 osobami, ďalšími v poradí boli klienti z Nemecka, Izraela a Kazachstanu. Pobyty v hoteloch hradené samoplatcami však zaznamenali pokles českej, ruskej i kazašskej klientely, naopak vzrástla izraelská a nemecká klientela. V tomto segmente vedú Česi s takmer dvojtretinovým podielom hostí (1720), ďalšími sú Rusi (255), Nemci, Izraelčania a Kazachstanci. Informoval o tom Jiří Sluka, riaditeľ Bohemia-lázně, a. s., Karlove Vary.

 

,,Na vývoji obsadenosti ubytovacích a kúpeľných kapacít v Karlových Varoch sa vlani podpísala rusko-ukrajinská kríza a následné sankcie. Pokles návštevnosti ruskej klientely v meste sa uvádza medzi 20-30 %. Tento výpadok postihol i našu spoločnosť, aj keď v menšej miere ako iné. Bohužiaľ situácia sa nezlepšila, pokles rubľa predražil zahraničné pobyty a tak očakávame, že tohtoročný pokles ruskej klientely v porovnaní s rokom 2013 bude väčší, než vlani. Ak české kúpele zažívajú oživenie po chudobných rokoch, kedy boli do značnej miery ovplyvnené reštriktívnou vyhláškou indikačného zoznamu, určite sa nedá o tom istom hovoriť v rámci Karlových Varov. Tu za posledných 15 rokov česká klientela netvorila väčšinu a má bohužiaľ zafixované, že Karlove Vary sú len pre rusky hovoriacich klientov. Naša spoločnosť však bola a je otvorená každému návštevníkovi,“ komentoval vývoj návštevnosti J. Sluka. 

karlovy vary promenada

Zdroj: Shutterstock®

Zároveň dodal, že pomer klientov sa za posledných 15 rokov značne upravil v prospech rusky hovoriacich a to z celého sveta. ,,Ale českých klientov máme tiež pomerne veľa v porovnaní s inými kúpeľnými domami v Karlových Varoch. Ako jedny z mála v Karlových Varoch máme uzavreté zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami. Česká klientela ide málinko hore, avšak to nevykryje výpadok rusky hovoriacich klientov,“ konštatoval J. Sluka.

karlovy vary

Zdroj: Shutterstock®

Spoločnosť Bohemia-lázně, a. s., od decembra 2013 do novembra 2014 do výstavby a modernizácie svojej balneoprevádzky, ktorá poskytuje služby na špičkovej úrovni, investovala 45 mil. Kč ( 1,642 mil. Eur). Tento rok otvorila aj nové stravovacie prevádzky, v hlavnej budove Kriváň rekonštruovala izby na 2 poschodiach a pokračuje v modernizácii detskej herne a ihriska v hoteli Slovan. Nechýba ani nový bazén s wellness & spa centrom. Všetky liečenia sú na báze prírodných liečivých zdrojov (termálnej žriedlovej vody a rašeliny). Parkovanie je pre klientov zabezpečené vo vlastnom parkovacom dome s kapacitou 54 miest. Parkovací dom je plne automatizovaný, strážený kamerovým systémom. Spoločnosť sa chce venovať individuálnejšie svojím klientom. V súčasnej dobe dokončuje priestor detskej herne a pripravuje celý program pre rodiny s deťmi. Už koncom minulého roka otvorila malý detský kútik v telocvični, kde sa môžu malí návštevníci vyblázniť. Sumarizuje tiež ponuku výletov pre rodiny s deťmi.

 

V najbližšej dobe sa v Karlových Varoch uskutoční 23. 5. 2015 český polmaratón.

karlovy vary

Zdroj: Shutterstock®

Kúpeľná spoločnosť Bohemia-lázně, a. s., Karlove Vary, ocenená Národnou cenou kvality 2011, ponúka kúpeľné liečebné pobyty (komplexná a príspevková starostlivosť) zamerané na liečbu tráviaceho traktu a pohybového ústrojenstva, relaxačné a rekondičné pobyty. Novozrekonštruovaná balneoprevádzka s novým rehabilitačným bazénom a moderným wellness centrom poskytuje nadštandardné vybavenie a profesionálnu starostlivosť na báze termominerálnej vody. Poloha v bezprostrednej blízkosti kolonád, vlastné garáže, príjemné ubytovanie, nové konferenčné priestory, široká paleta doplnkových služieb, sú hlavnými konkurenčnými výhodami spoločnosti.

 

Jedinečná príťažlivosť kúpeľov spočíva v unikátnych účinkoch karlovarskej minerálnej vody. S jej pomocou liečia ochorenia zažívacieho traktu aj pohybového ústrojenstva. Liečebné kúpeľné pobyty prebiehajú v sanatóriu Kriváň a hoteloch Slovan a Concordia, ktoré sú umiestnené v blízkosti kolonád. Všetky kúry sú poskytované v novovybavenej balneoprevádzke s viac ako 45 druhmi procedúr. Ako jedny z mála kúpeľov v rámci pobytu ponúkajú 24hodinovú lekársku pohotovosť. Bohemia-lázně, a. s., spolupracuje so všetkými zdravotnými poisťovňami. Hradené sú liečebné kúpeľné pobyty s programom diabetologickým, redukčným, rehabilitačným, onkologickým aj preventívnym. Firmy môžu k svojim prezentáciám či firemným stretnutiam využiť klimatizovanú konferenčnú sálu.

karlovy vary solna jaskyna

Zdroj: Shutterstock®

Víkendové wellness pobyty

 

Okrem klasických liečebných pobytov sú k dispozícii aj vianočné, silvestrovské, veľkonočné alebo niekoľkodňové relaxačné a regeneračné pobyty. Programy oslovujú všetky vekové kategórie. Víkendové wellness pobyty ponúkajú skvelé možnosti odpočinku i aktívneho strávenia voľného času - plávanie v relaxačnom bazéne, prehriatie v saunovom kútiku a schladenie v ľadovej komore alebo sprchovacích chrličoch.

karlovy vary procedury

Zdroj: Shutterstock®

Sanatórium Kriváň 

 

Je hlavnou budovou patriacou do spoločnosti Bohemia-lázně, a. s. Najväčšou prednosťou je jeho poloha priamo v centre Karlových Varov, v tesnej blízkosti Sadovej a Mlynskej kolonády, ale len niekoľko minút chôdze od hlavnej nákupnej ulice mesta. Dnešné sanatórium Kriváň vzniklo spojením niekoľkých pôvodných budov postavených na konci 19. storočia v historickom štýle a ponúkajú komfortné ubytovanie v 202 moderne zariadených izbách 3* kategórie (83 jednolôžkových, 111 dvojposteľových izieb a 8 apartmánov). Stravovanie je pre klientov zabezpečené v niekoľkých hotelových jedálňach kúpeľných reštaurácií, kde sa podávajú pokrmy pripravené podľa známych diétnych princípov. Klienti si môžu vybrať polpenziu alebo plnú penziu. Sanatórium Kriváň je známe svojou kvalitnou kúpeľnou liečebnou starostlivosťou. O klientov sa stará tím kvalifikovaných lekárov, zdravotných sestier, fyzioterapeutov a masérov.

hotel krivan karlovy vary

Zdroj: Shutterstock®

Hotel Concordia

 

Je situovaný oproti Dvořákovým sadom cca 80 m od sanatória Kriváň. Ubytovanie pre klientov je zabezpečené v 26 jednolôžkových, 32 dvojlôžkových izbách a v 1 apartmáne 3* kategórie. Pre náročnejších klientov sú k dispozícii izby označené ako Concordia Lux, ktoré sú nadštandardne vybavené. Klienti dependance Concordia sa stravujú a liečia v sanatóriu Kriváň.

karlovy vary procedury

Zdroj: Shutterstock®

Hotel Slovan

 

Je ďalším zariadením spoločnosti Bohemia-lázně, a. s. Nachádza sa v pokojnej časti Sadovej ulice, 120 m od sanatória Kriváň. Je depandancom sanatória Kriváň, čiže ponúka ubytovanie v 16 jednolôžkových, 42 dvojlôžkových izbách a v 4 apartmánoch moderne vybavených v 3 * kategórii. Hotel ponúka aj stravovanie, pripravované podľa diétnych zásad rovnako ako v sanatóriu Kriváň. K dispozícii je reštaurácia Slovanský sklípek. Kúpeľná liečebno-rehabilitačná starostlivosť je poskytovaná v sanatóriu Kriváň.

Ďalšie informácie sú na: www.bohemia-lazne.cz

4 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

19.05.2015 20:11

Karlove Vary sú určite krásne kúpele

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

25.09.2015 14:20

krásne wau

Vaše meno:

Alžbeta Nováková

Alžbeta Nováková

02.01.2017 20:42

Krásne kúpeľné mesto

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

03.01.2021 11:32

Karlove Vary som už mala možnosť navštíviť, sú skutočne prekrásne, odporúčam :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE