Šetríte peniaze? Dobre robíte!

Úspora peňazí je téma kontroverzná. Niekto je toho názoru, že peniaze boli, sú aj budú a nie je dôvod ich držať u seba dlhšie než je potreba. Iný zas, že je vždy dobré mať železnú rezervu na hrošie časy. Ako to už býva, pravda je niekde uprostred.

 

V tomto článku prinášame najdôležitejšie dôvody, prečo sa šetriť oplatí. 

Menej stresu

 

Nie je nič viac stresujúce než poznanie, že je treba platiť a niet z čoho. Permanentný stres sa môže pokojne odzrkadliť aj na vašom zdravotnom stave. Vysoký krvný tlak, nedajbože vredy na žalúdku. Preto si ušetríte veľa zdravia, keď budete mať vždy pripravenú hotovosť na neočakávané výdavky.

 

Nezávislosť

 

Keď máte dostatok peňazí na pokrytie vlastných finančných nákladov, vytvára vám to pocit nezávislosti. A ten je na nezaplatenie. Keď nič neobmedzuje vašu finančnú situáciu, svet sa pre vás otvára. Nemusíte zostávať nikde, kde si to neželáte. Či už v nefunkčnom vzťahu, manželstve, práci, či hocikde inde. Ste sama sebe paňou. 

 

Odporúčame prečítať: Zlé cesty nám ničia autá - ako neminúť na ich opravu celú výplatu

nezávislosť

Zdroj: Shutterstock®

Cestovanie

 

Koľkokrát sa vám stalo, že ste mali dostatok času, na hocičo, ale nemali ste peniaze? Ak však budete mať dostatok ušetrených peňazí, nie je problém ísť hocikam a plniť si túžby.

 

Naučíte sa hospodáriť

 

Ako náhle si začnete dávať pozor na svoje financie, veľmi rýchlo zistíte, kde peniazmi plytváte. Toto poznanie vás nielen obohatí, ale aj nastaví na správny smer v míňaní peňazí. Navyše vás to naučí míňať peniaze iba na veci, ktoré naozaj potrebujete. 

cestovanie

Zdroj: Shutterstock®

Budete môcť využiť nové nákupné príležitosti

 

No koľkokrát sa vám stalo, že tie topánky boli v úžasnej zľave, ale ani tak ste si ich nemohli kúpiť, lebo nebolo za čo? Železná rezerva vás týchto starostí zbaví nadobro. Vždy budete mať poruke nejaké peniažky na módne vychytávky.

 

Neprekvapia vás žiadne opravy 

 

Auto je taký najlepší príklad. Jeho neočakávaná oprava vás môže vyjsť veľmi draho a tým absolútne vychýliť váš rozpočet z rovnováhy. Ak máte ušetrené peniaze, ani toto vás nedokáže zaskočiť. 

 

Odporúčame prečítať: Zelené smoothie

užívanie si

Zdroj: Shutterstock®

Môžete pomôcť deťom so vzdelaním

 

Ako pre každú matku je veľmi dôležité vidieť svoje deti uspieť. Chcete im pomôcť dosiahnuť nové výšiny a ciele.

Nie je to skvelý pocit, keď viete, že môžete dať deťom vysokoškolské vzdelanie, bez toho aby sa starali o splácanie dlhu v priebehu nasledujúcich 20 rokov svojho života?

 

Je to proste skvelý pocit

 

Nakoniec by ste mali šetriť peniaze pravidelne, pretože to jednoducho  dáva dobrý pocit. Pocit pokoja  a spokojnosti s vedomím, že máte svoje financie pod kontrolou. Nemusíte sa obávať náhlych výdavkov alebo zvyšovania úrokových sadzieb, pretože ste podnikli kroky na svoju ochranu.

 

 

Milé dámy, ste šetrné?

 

rodinka

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

3 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

20.05.2015 12:57

myslím že som šetrná, keďže sa aj z mála snažím aspoň trošičku vždy odložiť, pretože si myslím že každý by mal mať aspoň nejakú rezervu, aj keď malú ale aspoň nejakú

Vaše meno:

Nikola Sisáková

Nikola Sisáková

21.05.2015 14:14

človek by rád šetril ale pri dnešných platoch sa to veľmi nedá

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

16.05.2016 09:51

trosku ano, aj ked je to narocne v dnesnej dobe

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE