Tieto potraviny vám pomôžu spáliť podkožný tuk!

Čo sa týka chudnutia, mnoho z nás vyskúšalo už naozaj všetko. Od zázračných diét, cvičení, až po tukožrútske polievky, ktoré mimochodom chutia väčšinou príšerne. Čo však poviete na pár potravín, ktoré majú schopnosť doslova spaľovať tuk? Skúste ich zaradiť do svojho jedálnička. Samozrejme, že ich konzumácia vám neuberie 10 kíl, ale urobíte niečo pre svoje zdravie a možno nejaké tie centimetre aj ubudnú.

 

 

Správa a zdravá výživa je hotová veda. Najlepšie, čo môžeme urobiť pre svoje telo je poskytnúť mu dokonalú súhru stravy. Teda rozmanitosť. Nie je dobré ani zdravé niečo úplne telu odopierať. Heslo „všetko s mierou“ tu platí doslovne. Okrem bieleho cukru. Tuk nie je nepriateľ! V skutočnosti, zdravé tuky, ako je olivový olej poskytujú základné omega-3, a pomáhajú nám absorbovať veľa vitamínov.

 

Odporúčame vyskúšať: Štíhle do leta - správne stravovanie namiesto diéty

 

 

Tu sú tie sľúbené potraviny:

chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Grapefruit

 

Grapefruit alebo grapefruitový džús nám môže pomôcť pri chudnutí, ale dôvod je stále neznámy. Štúdia citovaná v roku 2006 v Journal of Medicinal Food zistila, že polovica z čerstvého grapefruitu  zjedená pred jedlom bola spojená s významnou stratou hmotnosti, hoci mechanizmus tohto chudnutia je v súčasnej dobe neznámy.

 

Jesť celý grapefruit je lepší nápad, ako piť šťavu, pretože stále obsahuje zdravú vlákninu, ktorá pomáha nám cítiť sa dlhšie sýta. Táto vláknina tiež pomáha našim telám, aby pomalšie absorbovali glukózu z ovocnej šťavy.

 

Odporúčame prečítať: Štíhle do leta - správne stravovanie namiesto diéty

 

grep

Zdroj: Shutterstock®

Zelený čaj

 

To je ďalšie jedlo alebo teda nápoj, na ktorý veľa ľudí prisahá pri chudnutí. Opäť platí, že to nebolo s konečnou platnosťou preukázané vedeckým výskumom. Výsledky niektorých štúdií ukázali značný úbytok hmotnosti u pacientov, ktorí v kombinácii s pravidelným cvičením dosiahli zaujímavé výsledky.

 

Zelený čaj obsahuje antioxidanty známe ako polyfenoly. Zdá sa, že hrajú podstatnú úlohu v metabolizme a zelený čaj je bohatý na tieto zlúčeniny.

 

Odporúčame prečítať:  

Liečivé čaje, ktoré vám pomôžu - časť I.

Liečivé čaje, ktoré vám pomôžu - časť II.

zelený čaj

Zdroj: Shutterstock®

Kofeín

 

Hlavná úloha kofeínu v ríši chudnutia môže opäť mať niečo dočinenia s tým, že pijete nápoj, ktorý dáva telu zdanie plnosti, skôr než plnohodnotné jedlo. Kofeín je tiež stimulant, ktorý môže slúžiť ako podnet na aktívnejší životný štýl, aspoň dočasne.

 

Nie je to najlepší plán chudnutia, nejesť toľko a piť kávu,  ale ak si môžeme kávou dopomôcť k nižšej hmotnosti, prečo by sme to neskúsili? 

 

Odporúčame prečítať: Správna pulzová frekvencia vám pomôže schudnúť

káva

Zdroj: Shutterstock®

Vláknina víťazí!

 

Máte niekedy pocit, náhleho hladu, len niekoľko hodín po tom, čo ste jedli? Vláknina nám pomáha tráviť potravu pomalšie, čo znamená menšia záplava glukózy v krvi a menej bodavej bolesti z hladu.

 

Odborníci na výživu vám povie, že väčšina ľudí trpí nedostatkom vlákniny v strave.  Náprava je ľahká. Stačí sa vystríhať rafinovaných (spracovaných) potravín a jesť množstvo čerstvého ovocia, zeleniny a celozrnného pečiva. Nezabudnite piť veľa vody a pridajte vlákniny do svojho jedálnička postupne. Nebuďte prekvapení, ak sa objaví zápcha, bolesti brucha, alebo tráviace problémy problémov po dobu niekoľkých dní. V tom prípade sa vaše telo iba prispôsobuje novému štýlu.

 

Odporúčame prečítať:  Potraviny, ktoré pomôžu s celulitídou

zrná

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

22.05.2015 07:40

jem a pijem všetko spomýnané :-)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

22.05.2015 09:30

grapefruit a zelený čaj u mňa takmer na dennom poriadku :)

Vaše meno:

Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

22.05.2015 10:36

zelený čaj zbožňujem do grep je pre mňa dosť kyslý no premôžem sa :)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

09.06.2015 05:16

Skvelý článok

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE