7 feng shui rád pre krásu a zdravie

Našu minisériu článkov o tipoch inšpirovaných filozofiou feng shui, zavŕšime radami pre krásu a zdravie. Ani na túto oblasť totiž feng shui nezabúda, a podobne ako pri láske, či kariére, má pár jednoduchých myšlienok, ktoré sú ľahko aplikovateľné v praxi. Aj s dôrazom na naše súčasné podmienky.

 

Asi už viete, že táto čínska filozofia/umenie hovorí v prvom rade o tom, aby sme v našich domácnostiach zabezpečili prirodzený tok energie. Pretože keď niekde energia stojí, prípadne blúdi, nič dobré to neveští. Našli sme pre vás 7 feng shui rád pre krásu aj zdravie, ktoré nie sú ani časovo, ani finančne náročné. Čo poviete, skúsite to?

 

Odporúčame prečítať: 7 feng shui rád pre lásku

 

 

1. Živé kvety, rastliny aj bylinky

 

Všetky patria do kuchyne. Ak vám v nej chýbajú napravte to. Živé rastlinky vám zabezpečia, že sa budete cítiť dlhodobo lepšie. Budete mať viac energie na čokoľvek, zlepší sa vám zdravie, posilní imunita a lepšie vám to bude aj myslieť. Kvety v kuchyni dokážu napraviť aj nefunkčnú komunikáciu. Kvetmi si môžete ozdobiť aj vchod do dverí. Keď si tam budete pestovať krásu, vhupne aj do vašich životov.

 

7 feng shui rád pre krásu a zdravie

Zdroj: Shutterstock®

2. Poriadok vždy a všade

 

Dobre, nemusíte to preháňať a pobehovať s vysávačom trikrát denne. Ale, keď poriadok vo svojom byte / dome zanedbáte, pripravte sa na sériu negatívnych zážitkov. Odzrkadlí sa to v tých oblastiach, kde máte neporiadok najviac. Pokiaľ všade, tak sa „tešte“ na chaos tak v práci, ako aj láske, či zdraví. Nezabúdajte si upratať ani pred vlastným prahom. A to doslova. Ide totiž o vstupnú bránu do vašich životov.

 

Odporúčame prečítať: 7 feng shui rád ako zbohatnúť

 

 

3. Poličky nad posteľ nepatria

 

Priestor nad posteľou má byť totiž podľa feng shui prázdna a ničím nerušená. Ak máte citlivejšie povahy, v opačnom prípade hrozí riziko zlého spánku, či dokonca nespavosť. A s ňou už následne idú ruka v ruke aj choroby a oslabená imunita.

 

7 feng shui rád pre krásu a zdravie

Zdroj: Shutterstock®

4. Posteľ nesmie smerovať nohami k dverám

 

Dokonca aj niektoré ľudové múdrosti si to myslia. Dôvod vám môžu vysvetliť jednoducho a polopatisticky, i trochu morbídne – nohami k dverám nás budú vynášať, keď raz zomrieme. Ktovie, či na to isté mysleli aj „tvorcovia“ feng shui. Pravdou však ostáva, že ten kto má posteľ umiestnenú tak, že oproti koncu postele sú dvere, si podľa feng shui oslabuje zdravie, privoláva choroby a celkovo ničí obranyschopnosť organizmu.

 

 

5. Odpadky vynášajte z bytu často

 

Podobne ako s neporiadkom aj v prípade odpadkov platí to, že čím viac ich doma budete mať, tým väčší chaos a neporiadok si do svojich životov privolávate. Nahromadené odpadky môžu mať vplyv na vaše zdravie, aj krásu. Naopak, keď ich pravidelne vynášate a zároveň čistíte smetný kôš, robíte pre seba viac než sa na prvý pohľad zdá. 

 

Odporúčame prečítať: Rady našich predkov – čo robiť v období splnu?

7 feng shui rád pre krásu a zdravie

Zdroj: Shutterstock®

6. Kryštály prečistia miestnosť

 

Ak sa cítite v niektorej zo svojich miestností zle, možno je problém v zlom prúdení energie. Skúste sa najprv pozrieť na to, či sa vám tam nenachádzajú nežiaduce predmety, prípadne, či tam nemáte spomínaný neporiadok. Ak je všetko ako má, môžete skúsiť priestor prečistiť pomocou kryštáľov, ale tiež soľných lámp, alebo geód.

 

 

7. Prvok vody

 

Voda sú emócie a emócie sú naša psychika. Tá sa vždy odrazí aj na našom zdraví, či vzhľade. A teda ak chceme byť čo najviac v pohode, mali by sme jednoducho byť v pohode. A napomôcť k nám môžu aj doplnky s prvkom vody – ako napríklad fontánky, či akváriá. 

 

Bude vás zaujímať: Ako zastaviť vypadávanie vlasov

 

7 komentárov
Zlatuša Holubová

Zlatuša Holubová

18.01.2017 09:46

Páči sa mi článok, je zaujímavý.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

18.01.2017 09:46

pekné, o posteli oproti dverám som počula, našťastie máme ju umiestnenú ináč...

Vaše meno:

ivana pistovičová

ivana pistovičová

18.01.2017 10:17

dobre rady,ktore sa lahko citaju a trosku tazsie vykonavaju

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

18.01.2017 11:27

toto už mám prakticky všetko dávno naštudované, ale znova si to rada čítam

Vaše meno:

tofica

tofica

18.01.2017 17:17

Fakt dobrý článok.. Skoro všetko mám tak a používam , resp. vyhadzujem , hlavne denne odpadky z koša.. !! Kvietky si kupujem na jar , stále nejaké nové , rozžiaria byt po tej dlhej zime ..

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

18.01.2017 19:24

posteľ máme presne tak ako by nemala byť... a potom že zle spím :-( , určite porozmýšľam ako by som ju prehodila ináč a snáď mi to potom pomôže aj s problémom zaspať a vôbec sa dobre vyspať

Vaše meno:

Mia Lock

Mia Lock

22.01.2017 13:59

Veľmi zaujímavý článok :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE