Ako si posilniť čakry?

Minule sme vám ponúkli jednoduchý test, vďaka ktorému si viete ľahko a rýchlo zistiť, ktorá z vašich čakier by potrebovala dodať energiu, preliečiť aj posilniť. Ak si to už nepamätáte, minitest nájdete aj TU. Tak a teraz keď už viete, že možno by sa zišlo menšie posilnenie, prezradíme si ako na to.

 

Spôsobov je hneď viacero, vyberte si ten, ktorý vám bude sedieť najviac.

 

Terapia osobným totemom – skúste sa uviesť do stavu podobnému meditácie. Predstavte si, že každá z vašich čakier má svoje vlastné (totemové) zvieratko. Navštívte toto zvieratko a snažte sa s ním skontaktovať, udobriť (ak sa bude hnevať), pomojkať, poláskať... Najväčšie problémy bude mať zvieratko, ktorého čakra je oslabená. Snažte sa s ním preto pracovať najviac. Nechajte svoje podvedomie pracovať tak dlho ako len môžete. Terapia osobného totemu je dlhodobejší proces a na zvieratko vo svojej čakre by ste si mali nájsť čas aspoň párkrát do týždňa. Pri prvej návšteve sa nezľaknite, ak ste doteraz svoje čakry zanedbávali, jej totemové zvieratko môže byť sprvoti nepríjemné, až agresívne. 

 

Odporúčame prečítať: MINIKURZ: Spoznajte sa vďaka archetypológii

Ako si posilniť čakry?

Zdroj: Shutterstock®

Na posilnenie čakier využite vodu – voda má vraj schopnosť pamätať si, aspoň to tvrdia niektorí vedci. V ezoterike môžete vodu využiť ako silný „dobíjač“ energie. A to nielen pri oslabených liečivých kameňoch, ale aj pri vlastných čakrách. Vezmite si farebný papier (takej farby, ktorá prislúcha vašej oslabenej čakre) a ešte priehľadný pohár vody. Ten položte na papier a behom chvíle, ktorú chcete svojej očiste venovať, túto vodu pite. Keďže berieme do úvahy, že voda si dokáže pamätať čokoľvek, pozor na negatívne myšlienky. Pri jej pití sa snažte myslieť radšej na to, ako vaša oslabená čakra naberá na sile a energii.

 

Odporúčame prečítať: 4 symboly ochrany – ako fungujú?

Ako si posilniť čakry?

Zdroj: Shutterstock®

Cvičenie na čakry – od jogy, cez tai či, nájdite si taký pohyb, ktorý je pre vás najvhodnejší. V rámci takzvanej hatha jogy nájdete jednotlivé cvičenia na každú jednu čakru. Základom je posed lotosového kvetu a kvalitné rozprúdenie energie od koreňovej až po korunnú čakru. Ako s každým cvičením, aj pri tomto by ste mali dbať na pravidelnosť.

 

Aspoň raz do týždňa si rozprúďte energiu v celom vašom tele, trebárs aj takto:

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE