Aktivity vhodné pre obdobie splnu

Ako na vás pôsobí spln Mesiaca? Asi sa zhodneme v tom, že každý mesiac je to väčšinou iné. Nie je spln, ako spln, a to je jednoducho fakt. Napriek tomu, že raz pri ňom máme chuť plakať, inokedy sa zabávať, predsa len sa aj počas neho opakujú situácie, ktoré môžeme nazvať takmer tradíciou.

 

Každá z nás na spln reaguje inak. Niektoré sme senzibilnejšie a nevieme pri ňom zaspať, alebo na všetko reagujeme citlivejšie. Iné si zas ledva všimnú, že vôbec nejaký spln nastal. Predsa len však pre každú z nás existujú odporúčané tipy, čo by sme počas splnu mohli / mali robiť. Tak, čo? Necháte sa k nim tentokrát prehovoriť aj vy?

 

Odporúčame prečítať: Strom života vám zabezpečí dlhovekosť

 

Tento mesiac vyšla fáza splnu na posledné októbrové dni. Mesiac sa do splnu dostal v utorok 27.10., pričom v tomto okamihu ešte prechádzal ohnivým znamením Barana. Dnes už prechádza Luna do menej temperamentného a viac trpezlivého a pokojnejšieho Býka. Spln celkovo trvá tri dni, a preto aj keď ste ho náhodou včera odignorovali, dnes a zajtra máte možnosť to napraviť. 

Aktivity vhodné pre obdobie splnu

Zdroj: Shutterstock®

POSTITE SA 

 

Prv než sa Mesiac dostane do fázy splnu musí narastať. Čím viac pribúda, tým viac môžeme na váhe naberať aj my. Dupľom ak sa nehýbeme a o zdravej strave len čítame. Počas splnu na náš organizmus najviac pôsobí mastná strava, ťažké vyprážané, zle stráviteľné... Ale takisto ako na nás najintenzívnejšie pôsobí všetko zlé a nezdravé na nás rovnako silno pôsobí všetko zdravé a očisťujúce. Aj preto sa počas splnu odporúča detoxikovať si telo. Ideálne ak by ste vydržali aspoň jednodňový pôst. Pite počas tohto dňa vodu, bylinkové čaje (odporúčame lapacho, žihľavu, alebo špeciálny očistný čaj), a nejedzte. Ak by pre vás takýto detox mal byť priveľmi radikálny, na jedálny lístok zahrňte ovocie a zeleninu.

 

Odporúčame prečítať: Podporte svoju plodnosť magickými trikmi

 

 

OČISTA TELA 

 

Nielen zvnútra, ale aj zvonku. Okrem vnútornej detoxikácie doprajte svojmu telu aj očistné masky na tvár, vlasy, či pleť. Urobte si bylinkový kúpeľ, vlasy opláchnite žihľavou, alebo octom zriedeným s vodou. Pleť aj vlasy hydratujte kokosovým, či olivovým olejom. Veľmi intenzívne pôsobia aj prírodné pleťové kúry a krémy. Účinnejšie sa zbavíte aj odumretých buniek za pomoci peelingu, nohám zas doprajte kvalitnú pedikúru.

Aktivity vhodné pre obdobie splnu

Zdroj: Shutterstock®

OČISTA MYSLE 

 

Počas splnu nám myšlienky môžu behať kade tade. Ľudia sú viac podráždení, aj preto sa štatisticky deje v tomto období viac nehôd, dokonca aj viac zločinov. Ak cítite aj vy nepokoj, na rad by mala nastúpiť meditácia. Pustite si relaxačnú hudbu, „zahrajte“ sa s tarotovými kartami, zažnite sviečku a pokúste sa uvoľniť. Na lepší spánok pomôže upokojujúci čaj, ale aj vôňa levandule, či už v kúpeli, alebo kvapka na vankúši. 

 

  Odporúčame prečítať: 
Aktivity vhodné pre obdobie splnu

Zdroj: Shutterstock®

OČISTA VECÍ 

 

Mesiac v splne má množstvo energie a tou dokáže vaše veci nielen očistiť, ale aj nabiť. Týka sa to napríklad vašich liečivých kamienkov, ale trebárs aj kariet na veštenie, či iných magických predmetov. Niektoré šperky z polodrahokamov môžete vystaviť mesačnému svitu pokojne aj na 24 hodín. Na ruženine, ale aj iných kameňov, si to všimnete napríklad tak, že stratí svoju bledosť a opäť naberie intenzívnejšiu farbu.

 

NÁŠ TIP: Ak vo vás drieme taká malá čarodejnica, počas splnu vraj veľmi dobre pôsobia niektoré kúzla. Odporúča sa ísť zbierať bylinky, ktoré vraj v tomto čase majú najvyššiu magickú moc. Účinnejšie by mali byť aj malé kúzielka na privolanie šťastia, či splnenie prianí.

 

 

Ako na vás pôsobí spln?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

17.12.2015 19:23

Ano,pri splne mesiaca horsie spim.Post a ocistu by bolo dobre si naordinovat aspon 1 den v mesiaci v obdobi splnu.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE