Zaujíma ťa numerológia? Zisti, čo na teba prezradí tvoje meno!

Čísla majú magickú moc. Platí to nielen o dátumoch narodenia, svadieb či výročí, ale taktiež o menách. K jednotlivým písmenkám, z ktorých sa naše mená skladajú, prislúchajú isté číslice. Jednoduchým vzorcom si viete vyrátať svoje osobné číslo a následne k nemu preštudovať charakteristiku, aká mu prislúcha. Meno, ktoré si so sebou nesieme má v sebe totiž omnoho viac, než len hlavný význam, vďaka ktorému sa „označujeme“. Meno nám dodáva aj vlastnosti, emócie, isté zručnosti a schopnosti. Pri zmene mena, napríklad pri vydaji, dochádza často aj k zmenám niektorých charakteristických vlastností. Ak ste zvedavé na to, čo vám prináša vaše meno, ponúkame vám jednoduchý návod na to, ako si to zistiť.

Odporúčame: Deti a Covid-19: Ako pomôcť deťom zvládať stres z pandémie?

numerológia podľa mena

Zdroj: Shutterstock®

Ako na to?

Preveďte všetky písmenka vo svojom mene či prezývke do číslic:

A, J, S - 1

B, K, T - 2

C, L, U - 3

D, M, V - 4

E, N, W - 5

F, O, X - 6

G, P, Y - 7

H, Q, Z - 8

I, R - 9

Čísla následne zrátajte, až kým vám nevyjde jednociferné číslo od nula do deväť. Toto výsledné číslo je osobným číslom vášho mena.

význam mien

Zdroj: Shutterstock®

A čo jednotlivé čísla charakterizujú?

  • 1 – jednotky zdôrazňujú silu ega. Čím viac ich v mene alebo prezývke máte, tým sa u vás zvyšuje väčšia túžba po slobode a nezávislosti. Ak máte jednotky aj v dátume narodenia, aj v mene, táto energia sa len znásobuje.

  • 2 – toto osobné číslo predstavuje pre svojho nositeľa mierumilovné správanie, miestami až submisívne. Charakterizuje ho taktiež priateľskosť, vrúcnosť a empatia. Dvojky zvyšujú intuíciu, ale aj precitlivelosť, a ak ich je viacej môžu stáť aj za nižším sebavedomím.

  • 3 – máte veselú a družnú povahu. Trojky mávajú ľudia, ktorí radi vyhľadávajú spoločnosť iných, obľubujú zábavu, smiech a pohodu. Trojka so sebou prináša taktiež komunikatívne zručnosti a bystré a pohotové myslenie.

  • 4 – vo všeobecnosti vnáša do ľudských pováh direktívnosť a sebadôveru. Ľudia s týmto osobným číslom pôsobia často ako silné autority, mávajú veľké ambície a neraz zastávajú v zamestnaní vysoké posty. Podobne dominantne sa zvyknú správať aj v súkromí, čo im môže narobiť problémy najmä vo vzťahoch.

  • 5 – toto číslo sa spája so slobodou a emóciami. Ak ich však máte vo svojom mene, prípadne aj dátume narodenia o niečo viac, pozor na úzkoprsé a vzťahovačné správanie.

numerológia mien

Zdroj: Shutterstock®

  • 6 – predstavuje krásu, harmóniu a vnímavosť. Viaceré šestky však môžu povahe svojho nositeľa skôr ublížiť, a to tak, že uňho budú znásobovať pocity večnej neistoty a nestability.

  • 7 – magická sedmička sa rovnako spája s túžbou po nezávislosti, ale najmä spoznávaním. Nositelia takéhoto osobného čísla sa riadia vždy vlastnou hlavou a neboja sa presadiť svoj názor. Mimoriadna dôležitá je pre nich vlastná skúsenosť. Ak ich nahneváte, dokážu byť veľmi útoční a pomstychtiví.

  • 8 – osmička sa spája najmä s logikou. Vytvára akýsi kompromis medzi srdcom a rozumom. Toto osobné číslo vo vás podporuje, ale hlavne praktickú stránku, vďaka ktorej sa v živote nestratíte. Logické myslenie vám taktiež zabezpečí jednoduchšiu cestu a silu zvládať smútok či životné tragédie.

  • 9 – deviatka vnáša do povahy svojho nositeľa analytické myslenie. Opäť platí, čím viac deviatok tým silnejšie analytické myslenie. Zároveň však posilňuje negatívne vlastnosti, ako sú podráždenosť či prílišná kritika.

Odporúčame: Ako zabaliť vianočné darčeky? Máme pre teba niekoľko nápadov!

3 komentárov
Martina Balažová

Martina Balažová

23.10.2013 18:20

mna teda charakterizuje č. 1...ale žeby platilo všetko na mňa?????

Vaše meno:

Martina Varhaníková

Martina Varhaníková

27.03.2018 07:15

Moje meno nesie vibráciu čísla 4 a presne sila ma vystihuje..nejde ani tak o vonkajšiu fyzickú silu, ale o využitie sily z vnútra, nevzdávať sa.

Vaše meno:

Ivana Mrázková

Ivana Mrázková

28.10.2018 20:15

To je super, veľa sa mi páči, ako sa to líši podľa rôznych oslovení a tým pádom aj podľa toho, s kým je človek v kontakte. Aj tak ale musím povedať, že mám väčší vzťah k horoskopom.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE