O čom sa nám najčastejšie sníva a čo to znamená?

Možno patríte k tým, ktoré si väčšinu snov nepamätajú, a ak tak len matne. Niekto z nás sníva pravidelne a rád, iní ani o tom nevie. Ak už si ale sen zapamätáme, zväčša je to aj preto, že má pre nás hlbší význam. O tom, že snívanie si môžeme precvičovať a dokonca sa v ňom aj zlepšovať, sme si už písali. Dnes si povieme niečo o tých najčastejších symbolikách, ktoré sa minimálne raz za život každej z nás v sne objavili.

 

Význam našich snov je naozaj veľmi individuálny, aj keď je pravda, že existujú určite všeobecné symboly, s ktorými sa stretne 99% z nás. Pokiaľ nie ste v snívaní odborníčkami a nemáte vytvorený snár na mieru, možno ste sa s podobnými snami už stretli aj vy.

O čom sa nám najčastejšie sníva a čo to znamená?

Zdroj: Shutterstock®

Snívame o vode – ako ju pijeme, plávame v nej, umývame sa, kúpeme, topíme, olievame, rozlievame, hľadáme... Voda je vo všeobecnosti symbolom pre emócie všetkého druhu. Môže zobrazovať radosť, lásku, hnev, ale pokojne aj všetko dokopy a teda akýsi emocionálny kolotoč. Ak sa vám sníva o vode, či s vodou, znamená to, že niekde v hĺbke svojho vnútra prežívate naozaj silné emócie. Ostatné „činnosti“ z vášho sna dokážu prezradiť viac.

 

Snívame o svadbe – pre každého z nás svadba znamená čosi iné, vo väčšine prípadov ale ide o jasný prejav zmeny. Opäť v súvislosti s tým, čo si počas nášho „svadobného sna“ prežívame, môžeme viac vydedukovať o akú zmenu ide. Či po nej túžime, alebo ňou práve prechádzame, či sa jej bojíme, tešíme na ňu, má pre nás pozitívny charakter, alebo je lepšie sa jej vyhnúť.

 

Odporúčame prečítať: Ako variť bez tuku - čo sa vám zíde?

O čom sa nám najčastejšie sníva a čo to znamená?

Zdroj: Shutterstock®

Snívame o lietaní aj pádoch – to prvé patrí zvyčajne k povznášajúcim snom. Ruky hore, koľké z nás si vo sne prežili lietanie bez lietadla, akúsi premenu na vtáka. Ruky ako krídla a nadprirodzené schopnosti. Bezstarostné lietanie v neznáme môže byť znakom toho, že sme sa konečne od čohosi oslobodili. Môže ísť aj o prejav nezávislosti, o našu túžbu po slobode, o tom, že sme samostatné a že sme svoje. Pády v snoch sú už o čosi horšie. Najmä tie nečakané, ale s „pridanou hodnotou“ – teda keď spadneme a nevieme sa zodvihnúť. Takéto nepríjemné snové zážitky nás chcú upozorniť na to, že niečo v našom živote nie je v poriadku. Zvyknú sa prisniť vtedy, keď máme stresové obdobie, priveľa povinností, alebo keď sa to na nás jednoducho sype zo strany na stranu. Dôležité je, aby ste sa pozviechali a nedali pádom šancu. 

 

Odporúčame prečítať: Nepodľahnite zmene času a zbavte sa únavy

O čom sa nám najčastejšie sníva a čo to znamená?

Zdroj: Shutterstock®

Snívame o deťoch – buď ich máme, alebo samé sme nimi. Deti v našich snoch sú predzvesťou príjemných starostí, veselosti, ale tiež spomienok a minulosti. Občas nám chcú dať najavo, aby sme prestali veci v živote riešiť tak veľmi vážne, inokedy nás len informujú o tom, že riešenie nášho problému sa skrýva v tých najjednoduchších činoch a nemusíme zbytočne komplikovať a špekulovať.

 

Snívame o strachu – buď sme pozerali priveľa hororov, alebo naše podvedomie hľadá cestičky, ako nás pred čímsi varovať, prípadne nám dať najavo, že nám hrozí odniekiaľ nebezpečie, pred ktorým mimo sveta snov úspešne zatvárame oči. 

 

Odporúčame prečítať: Ako vyzerajú karmické vzťahy v oblasti lásky?

O čom sa nám najčastejšie sníva a čo to znamená?

Zdroj: Shutterstock®

Snívame o láske – a na záver to najkrajšie. Buď snívame o láske, alebo vášni, či zmyselnej erotike. Tento jeden z najsilnejších citov nám neraz zablúdi do snov, a to aj vtedy, keď o láske práve nechceme ani len počuť. Niekedy sme jednoducho osamelé a len si to nechceme pripustiť, inokedy nám podvedomie samé podsúva situácie, ktoré si bežne vysvetliť nevieme. Tak či onak aj pri milostnom snívaní platí, že všetko ostatné okolo, vám pomôže objasniť, čo nám naše vnútro našeptáva. 

 

Odporúčame prečítať: Ako si vyložiť sny?

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

6 komentárov
anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

30.03.2015 20:57

nic z toho sa mi nesníva , celkovo mne sa veľmi málo sníva :-)

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

31.03.2015 07:52

sny o erotice se mi už vyhýbají, spíš ty horory se mě drží

Vaše meno:

Alžbeta Remencová

Alžbeta Remencová

31.03.2015 09:03

ja som si pred par mesiacmi zalozila vlastny "dream journal", kde si zapisujem svoje sny. :) Hned rano ako vstanem si sen poznacim... inak je zaujumave, ze cim dlhsie to robim, tym zivsie si sny pamatam

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

31.03.2015 09:41

ono sen sa dá vykladat ako celý, lebo niečo s niečim druhým suvisí

Vaše meno:

Dominika Kozová

Dominika Kozová

01.04.2015 12:46

zaujimavy clanok mne sa snivalo o lietani,o vode aj laske u hadam vsetko mozne i nemozne :)

Vaše meno:

Andrea Kováriová

Andrea Kováriová

07.04.2015 14:02

ja mám pravidelne sny o vode - o potope. ešte šťastie, že bývam na kopci :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE